Co nas wyróżnia? Historia szkoły Tradycje Hymn szkoły Patron Samorząd Uczniowski Rada Szkoły Rada Rodziców Biblioteka szkolna Uczeń Roku Wolontariusz Roku Sportowiec Roku Media o nas Trzystasiódemka Superklasa Deklaracja dostępności

Sposób dojazdu

Budynek Szkoły Podstawowej nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego znajduje się przy ul. Barcelońskiej 8. Do wejścia głównego można dostać się przez dziedziniec szkolny od ulic Kartaginy i Egejskiej. Szkoła znajduje się wewnątrz osiedla Stegny Południe.

Dojazd do szkoły jest możliwy ulicą Kartaginy i ulicą  Barcelońską. Na terenie boiska szkolnego znajduje parking na którym rodzice i opiekunowie mogą pozostawić samochód.

Najbliższe przystanki autobusowe znajdują się w odległości 300 m. Jeden znajduje się na            ul. Bonifacego, z nr autobusów 187, 148, 501, 185, 163, 189, drugi na ul. Truskawieckiej  z                  nr autobusów 522. 519, 130, 116, 164, 163.

Najbliższy postój taksówek jest na ul. Nałęczowskiej.

Uwaga: informacje dotyczące transportu publicznego mogą ulec zmianie, zaleca się sprawdzić aktualne informacje na stronie: https://www.wtp.waw.pl/

Topografia budynku

Wejście do szkoły jest oznakowane, znajduje się w ścianie frontowej budynku od strony ul. Egejskiej jest wyposażone w drzwi dwuskrzydłowe przeszklone i jest dostępne dla osób na wózku (szerokość przejścia powyżej 90 cm, brak progów). Dojście piesze jest  również dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Budynek szkoły składa się z dwóch kondygnacji, piwnicy i parteru.

W piwnicy umiejscowione są szatnie dla uczniów. Każdy uczeń  na ubrania posiada  swoją szafkę. Znajduje się tam również Gabinet SI /zajęcia z sensoryki/

Do szatni prowadzą dwa wejścia.

Na parterze znajdują się: Gabinet dyrektora szkoły, sekretariat, świetlica i  stołówka., W-C dla osób niepełnosprawnych i W-C dla uczniów.

Posiadamy windę dla osób niepełnosprawnych. Jest również wyjście ewakuacyjne prowadzące przez patio na boisko szkolne.

Na I i II piętro prowadzą schody, jedne od strony południowej i drugie od strony północnej

Na I piętrze znajdują się klasy lekcyjne dla klas młodszych, oddziału przedszkolnego, biblioteka, gabinet wicedyrektora, gabinet pedagoga szkolnego , pokój nauczycielski, i sala komputerowa, W-C dla niepełnosprawnych i  W-c dla uczniów. Korytarze szkolne usytuowane są po stronie południowej i północnej.

Na II piętrze znajdują się sale lekcyjne dla klas starszych, gabinet wicedyrektora gabinet logopedy,  gabinet reedukatora, W-C dla niepełnosprawnych i W-C dla uczniów. Korytarze szkolne usytuowane są po stronie południowej i północnej

Posiadamy klatkę ewakuacyjną prowadzącą z II  i  I pietra na boisko szkolne.

Szkoła posiada również basen i salę gimnastyczną, które usytuowane na parterze w części sportowej budynku.  Na basen jest oddzielne wejście przez wydzieloną bramę. Wejście jest wyposażone w przeszklone drzwi dwuskrzydłowe. Na portierni znajduje się szatnia dla klientów  i W-C  dla niepełnosprawnych. W dalszej części do której prowadzą przeszklone drzwi znajduje się pomieszczenie z suszarkami do włosów., dalej szatnie, męska i damska do których prowadzą drewniane drzwi. W szatniach znajdują się szafki ubraniowe dla klientów. Prysznice znajdują się w dalszej części. Za oszklonymi drzwiami usytuowany jest basen.            Na widownię prowadzą schody z korytarza.

Sala gimnastyczna i szatnie dla uczniów  znajduje się po drugiej stronie basenu.

Przy szatniach znajdują się 2 wyjścia ewakuacyjne  jedno od strony północnej, drugie od strony południowej.