Ceryfikaty

Szkoła Odkrywców Talentów Szkoła Odkrywców Talentów

W lutym 2011 r. Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie uzyskała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który „świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży”. Słowa te zawarte są w piśmie przesłanym do naszej szkoły od Ministra Edukacji Narodowej.

Nagroda specjalna „Złotego Pegaza”

W 2010 r. Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie została laureatem nagrody specjalnej Złotego Pegaza przyznanej przez Klub Gaja za wieloletnie zaangażowanie i wytrwałość w działaniach w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 października 2010 roku podczas inauguracji 8 edycji  Święta Drzewa w Bibliotece Narodowej.

Od lat w szkole organizowana jest akcja "Zbieraj Makulaturę –Ratuj Konie”.

Społeczność szkoły dwukrotnie ciągu roku szkolnego uczestniczy w zbiórce makulatury. Od dwóch lat udaje się angażować społeczność lokalną. Uczniowie przygotowują ulotki i plakaty wyjaśniające cel akcji i zachęcające do przynoszenia makulatury do szkoły i rozwieszają je na osiedlu. Chodzą także do pobliskiego przedszkola, aby zachęcić najmłodszych do włączenia się do akcji.

Szkoła z prawami dziecka

W roku szkolnym 2009/2010 Szkoła Podstawowa nr 307 uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie „Szkoła z prawami dziecka” pod patronatem organizacji UNICEF. Uczniowie poznali podstawowe prawa dziecka przyjęte przez ONZ i spisane w Konwencji o Prawach Dziecka.