XVIII Mazowieckie  Igrzyska Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych

W dniu 22.04.2016 odbyły się XVIII Mazowieckie  Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Uczeń naszej szkoły Bartek Zaręba zdobył kwalifikacje na te zawody zostając Mistrzem Warszawy w październiku 2015 r. Liczyliśmy na Bartka, że da z siebie wszystko, ale nie spodziewaliśmy się, że zdobędzie złoty medal na szczeblu wojewódzkim. Bartek został złotym medalistą XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych na dystansie 1000 m. Serdecznie gratulujemy.

Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu

Mistrzostwa Mokotowa w pływaniu w roku 2016 odbyły się na wyremontowanej  już pływalni przy ul. Barcelońskiej 8.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy: Antek Dratwicki, Staś Ciechanowski, Antek Krzos, Hubert Czaja, Jan Dratwicki, Krzysztof Furtak, Franciszek Howeryng i Aleksander Majkowski.

Skład dziewcząt: Ola Ciechanowska, Maja Lasecka, Zuzanna Kot, Oliwia Muras, Maja  Przybylska, Anna Lasecka, Paula Rojek i Ola Przybylska.

Chłopcy zostali wicemistrzami Mokotowa drużynowo.

Wyniki indywidualne:

Antek Dratwicki - I miejsce 25 st. Grzbietowym 22,96 s.

Staś Ciechanowski - I miejsce 25 st. Dowolnym 17,14 s.

Antek Krzos - IV miejsce 25 st. Grzbietowym 23,29 s.

Hubert Czaja - I miejsce 25 st. Dowolnym 15,03 s.

Krzysztof Furtak - VII miejsce 50 st. grzbietowym 1,05 s.

Jan Dratwicki - I miejsce 50 st. Dowolnym 36,40 s.

Franek Howeryng - IV miejsce 50 st. Dowolnym 45,22 s.

Aleksander Majkowski - IV miejsce 35,91 s.

Dziewczęta zdobyły złoto awansując do etapu warszawskiego.

Najlepsze wyniki indywidualne to:

Ola Ciechanowska - I miejsce 25 st. Grzbietowym 20,74 s.

Maja Lasecka - VI miejsce 25 st. Dowolnym 20,84 s.

Zuzanna Kot - V miejsce 25 st. Grzbietowym 25,92 s.

Oliwia Muras - II miejsce 25 st. Dowolnym 17,71 s.

Anna Lasecka - I miejsce 50 st. Grzbietowym 39,43 s.

Maja Przybylska - I miejsce 50 st. Dowolnym 33,93 s.

Rojek Paula - II miejsce 50 st. Grzbietowym 42,34 s.

Ola Przybylska - II miejsce 50 st. Dowolnym 32,87 s.

Gratulujemy i życzymy dziewczętom powodzenia na szczeblu warszawskim.

Mistrzostwa Warszawy w biegach przełajowych

Nasz wicemistrz Mokotowa w biegach przełajowych Bartosz Zaręba został zakwalifikowany do Mistrzostw Warszawy, które odbyły się na torze Służew w Warszawie. Do zawodów zakwalifikował się 8 najlepszych zawodników z każdej dzielnicy z 5 i 6 klasy szkoły podstawowej. Do przebiegniecia było 1000 m. Bartek podczas biegu trzymał się czołówki nie odpuszczał, był w pierwszej czwórce. Pod koniec wyścigu sięgnął po swoje rezerwy i ruszył do ataku. W pięknym stylu finiszował, zdobywając Mistrzostwo Warszawy, uzyskując wynik 3,07 s. Ogromne gratulacje dla Bartka.  Cieszymy się z jego sukcesów i będziemy trzymać kciuki w jego dalszych zmaganiach, gdyż będzie reprezentował naszą szkołę w Mistrzostwach wojewódzkich.

Mistrzostwa Mokotowa w sztafetowych biegach przełajowych

Dnia 29 września 2015 r. odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach uczestniczyło 14 szkół podstawowych. Naszym zawodniczkom udało się zająć 6 miejsce. Skład reprezentacji: Marta Kucharska, Maja Przybylska, Małgosia Kozak, Ola Zadura, Wika Łodzińska, Natalia Głogowska, Kinga Łozińska, Julia Hałas, Ola Wagner, Gabi Bednarz.
Chłopcy z trzystasiódemki po zaciętej walce do ostatnich metrów zdobyli drugie miejsce. Skład srebrnej sztafety: Bartek Zaręba, Olek Żółtański, Kacper Żółtański,Paweł Wieliczko,Pascal Wasemuller, Jan Marcinkiewicz, Szymon Koseski, Krzyś Łoziński, Krzyś Furtak, Jakub Sławiński.

Do ogromnych sukcesów przyczynił się sztab szkoleniowców w składzie: Jolanta (Januchta) Strzelczyk, Magdalena Daykola i Krzysztof Ilczyszyn.

Mistrzostwa Mokotowa w biegach przełajowych

We wtorek 22.09 odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w biegach przełajowych.  Naszą szkołę reprezentowało 20 uczniów. Bartosz Zaręba z klasy 5c zdobył srebrny medal awansując do etapu warszawskiego.

XIII bieg przełajowy - Memoriał Bronisława Malinowskiego

17 września  2015 r. nasza szkoła wzięła udział w XIII biegu przełajowym - Memoriale Bronisława Malinowskiego, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr107, która nosi imię tego sportowca.

Nasi uczniowie drużynowo odnieśli sukces – zajęli II miejsce, a wielu indywidualnie uzyskało bardzo dobre rezultaty:

Wyniki indywidualne najlepszych zawodników:

Klasy 4:

II miejsce - Alicja Kędziora z 4c

VI miejsce - Patrycja Rawska z 4c

III miejsce - Hubert Czaja z 4c

IV miejsce - Mateusz Szarek z 4c

Klasy 5 i 6:

I miejsce - Bartosz Zaręba - 5c

II miejsce - Krzysztof Łoziński - 5b

III miejsce - Mateusz Zakrzewski z 6a

IV miejsce - Mateusz Wyszkowski z 6a

V miejsce - Krzysztof Furtak z 5b

VI miejsce - Kacper Żółtański z 6b

VI miejsce - Aleksandra Wagner z 6b

Bronisław Malinowski był mistrzem olimpijskim (1980 – Moskwa) i wicemistrzem (1976 – Montreal) oraz zdobywcą czwartego miejsca na igrzyskach w Monachium w 1972 roku w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Dwukrotny mistrz Europy (1974 – Rzym i 1978 – Praga) na tym dystansie. Dziesięciokrotny mistrz Polski (cztery tytuły na 3000 metrów z przeszkodami, po trzy na 5000 metrów oraz w przełajach), w 1973 został halowym mistrzem kraju na 3000 metrów;

23 razy reprezentował Polskę w meczach międzynarodowych.

10 sierpnia 1972 wyrównał rekord Europy podczas mityngu w Warszawie na dystansie 3000 m z przeszkodami (8:22,2 s). Był również wicemistrzem świata w biegach przełajowych (1979).

Do dziś do niego należą rekordy Polski na dystansach: 3000 m, 5000 m, 1 milę, 2 mile oraz 3000 m z przeszkodami.

Magdalena Daykola