Nawigacja

Wyniki konkursów 2019/2020 2018/2019 2018/2019 2017/2018 2016/2017 Tekstowa podstrona

Konkursy

Wyniki konkursów 2019/2020

XX Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Ortografia na medal”

Opiekun: Zuzanna Sewastianowicz

W etapie dzielnicowym konkursu ortograficznego „Ortografia na medal” naszą szkołę reprezentowali  następujący uczniowie: Alicja Ciotucha z 8c, Julia Kisiel z 7c, Gabriela Dreger z 7a, Urszula Dziudzik z 5f, Martyna Szlauer z 6c, Maja Baron z 5a. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Alicja Ciotucha i Martyna Szlauer. Obie uczennce otrzymały tytuł finalisty konkursu. Gratulujemy!

 

Konkurs Biblijny Archidiecezji Warszawskiej i Warszawsko-Praskiej

Opiekun Julita Nagel, Anna Rybaczuk

Rozstrzygnięcie I etapu szkolnego Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego nastąpiło dnia 31 stycznia 2016 r. W konkursie uczestniczyło 26 uczniów z klas 4-8. Tematem przewodnim konkursu była Ewangelia wg św. Marka. Do II etapu centralnego Konkursu Biblijnego Archidiecezji Warszawskiej i Warszawsko-Praskiej zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Klasy IV-VI: Dominika Sendrowska z 4a, Anna Bakon z 5e, Helena Pilichowska z 4c Mateusz Marek 5f, Aleksandra Różalska z 6d, Alicja Pielasa z 5a, Aleksandra Kowalska z 6c,

Klasy VII-VIII: Maksymilian Stankiewicz z 8b, Igor Buśko z 7b

Etap centralny – finał konkursu odbędzie się 09.05.2020 r. w sobotę o godz. 1000 w Auli: Jana Pawła II Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ul. Dewajtis 5.

 

 

IX Mokotowski i VI Międzydzielnicowy Konkurs Wiedzy "Omnibus - wiem... prawie wszystko"

Opiekun: Joanna Gontarz,

Do II etapu (rejonowego) konkursu "OMNIBUS - WIEM...prawie wszystko" zakwalifikowali się następujący uczniowie:

Klasy II: Emilia Kosińska z 2b, Mikołaj Piwowarski z 2d, Jakub Załucki z 2a

Klasy III: Hanna Lech z 3a, Jakub Meller z 3b, Maksymilian Mazur z 3c.

Etap dzielnicowy planowany na 24 marca 2020r. o godz. 13.00 w SP nr 260 zostanie przesunięty ze względu na zawieszenie zajęć szkolnych.

 

XIII Konkurs Matematyczny „W labiryntach matematyki” - etap dzielnicowy

Opiekun: Marzena Świć-Kaczmarczyk

W konkursie brali udział uczniowie z klas 1-3. Wyniki etapu dzielnicowego przedstawiają się następująco:

Klasy 1: III miejsce Robert Krzyżanek z 1c

Klasy 2: I miejsce Allan Frejer z 2c, II miejsce Jakub Załucki z 2a, II miejsce Mikołaj Piwowarski z 2d

Klasa 3: II miejsce Stanisław Floryan z 3c, II miejsce Mariusz Pierz z 3a

 

 

Szkolny konkurs z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Opiekun: Barbara Szczeszka

Wyróżnione zostały prace następujących uczniów: Michała Lorenca (4a), Mai Baron (5a), Marcina Dobrzyńskiego (5a), Anny Bakoń (5e), Filipa Radzikowskiego (6c), Maksymiliana Stankiewicza (8b)

 

 

Kuratoryjne Konkursy Przedmiotowe

Opiekun: Zuzanna Sewastianowicz

Uczniowie wzięli udział w większości konkursów przedmiotowych. Sukcesy odnieśli następujący uczniowie:

Patrycja Rawska z 8c - zakwalifikowanie się do etapu rejonowego w konkursie kuratoryjnym z języka polskiego,

Julia Szajer z 8c - zakwalifikowanie się do etapu rejonowego w konkursach kuratoryjnych z języka angielskiego i matematyki oraz przejście do II etapu konkursu Logia

Maja Baron z 5a - zakwalifikowanie się do etapu rejonowego w konkursie kuratoryjnym z historii

Sofiia Kizima z 8a, Artsiom Markevich z 8c - zakwalifikowanie się do etapu rejonowego w konkursie kuratoryjnym z języka rosyjskiego

 

XV Olimpiada Matematyczna Juniorów

Opiekun: Barbara Szczeszka

Następujący uczniowie zostali zakwalifikowani do zawodów II stopnia XV edycji Olimpiady: Aleksandra Różalska z 6d i Maria Majkowska z 8a. Zawody II stopnia odbędą się 11 stycznia. 2020 r.

 

 

Konkurs plastyczny „ZNAKI NADZIEI”– kartka świąteczna dla chorego „Ubogi Jezus w Betlejem nadzieją dla ubogich”

Opiekun: Julita Nagel, Anna Rybaczuk

Nasza szkoła, jak co roku uczestniczyła w konkursie plastycznym pt. „ZNAKI NADZIEI”– kartka świąteczna dla chorego „Ubogi Jezus w Betlejem nadzieją dla ubogich”. W konkursie uczestniczyli uczniowie kl. 1-8. Komisja szkolna wyłoniła 12 najlepszych prac, które będą reprezentować szkołę w drugim etapie konkursu w Hospicjum Domowym w Warszawie.

Lista uczniów, których prace zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu plastycznego: Aniela Wołyniak z 5a, Urszula Dziudzik z 5f, Kinga Jastrzębska z 6b, Lena Osak z 6b, Alicja Sendrowska z 2e, Nicola Dąbrowska z 4a, Maja Baron z 5a, Xawery Król z 4b, Justyna Bernaś z 6c, Aleksander Skawiński z 4a, Zofia Kowalska z 5f, Antoni Falęciak z 5f

 

Kartki będą publikowane na stronie internetowej Organizatora wraz z imieniem uczestnika wiekiem i nazwą szkoły. Posiedzenie Komisji Konkursowej odbędzie się w terminie między 11.12-15.12 2019r. Wyniki konkursu zostaną opublikowane między 16.12-20.12 2019r. na stronie internetowej www.hospicjum-domowe.waw.pl                                                                                                   

 

 

XIII Mokotowski Konkurs Historyczny "Nasza biało-czerwona"

Opiekun: Joanna Nowak

14 listopada w Szkole Podstawowej nr 190 odbył się etap dzielnicowy XIII Mokotowskiego Konkursu Historycznego dla klas czwartych pt. "Nasza biało-czerwona".

Z przyjemnością informujemy, że w konkurencji grupowej reprezentanci naszej szkoły - Michał Piwowarski, Aleksander Skawiński i Wiktor Palmowski zdobyli 1 miejsce, a w konkurencji indywidualnej 1 miejsce zajął Michał Piwowarski z 4c, a 2 miejsce Aleksander Skawiński z 4a. Gratulujemy.

 

Szkolny quiz z okazji IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Opiekun: Barbara Szczeszka

Klasy III:

Tabliczka mnożenia do 50:

I miejsce: Kostek Kowalski z 3b, II miejsce: Michał Stryjski z 3e, III miejsce: Zuzanna Abraham z 3a

Tabliczka mnożenia do 100: I miejsce: Antonina Fałkowska z 3e, II miejsce: Maksym Sypen z 3e, III miejsce: Mateusz Kurpias z 3a

Klasy IV-VIII

Tabliczka mnożenia do 100: I miejsce: Agata Włodarska z 7a, II miejsce: Gabriela Ojrowska z 7b, III miejsce: Alicja Ciotucha z 8c

Tabliczka mnożenia do 500: I miejsce: Borys Bilski z 7c, II miejsce: Piotr Stramski z 7c, III miejsce: Mikołaj Załucki z 5f

 

XVII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Usłysz, Panie moje słowa...”

Opiekun: Julita Nagel

Do II etapu konkursu recytatorskiego zakwalifikowało się 6 uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę.

W kategorii wiekowej kl. 1-3: Joanna Srokowska z 3d, Rafał Karczewski 1b, Lilia Ochnio z 2c. Kategoria wiekowa kl. 4-6: Zofia Kowalska z 5f, Julia Flak z 5a, Iga Cholewka z 4a.

Julia Flak z 5a została laureatką 2 miejsca konkursu recytatorskiego a tytuł finalisty uzyskali: Joanna Srokowska z 3d oraz Rafał Karczewski z 1b.

XVII Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej zakończy uroczysta gala z występami laureatów w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich - Plac Bankowy 3) w dniu 7.11.2019r. (czwartek).

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego
    02-762 Warszawa
    ul. Barcelońska 8
    e-mail: sp307wawa@wp.pl
  • 22 842 42 61
    22 842 18 98

Galeria zdjęć