Konkurs "Ortografia na medal"

XIX  Konkurs Ortograficzny „Ortografia na medal”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XIX Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal” 2018 -2019  pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Etap dzielnicowy organizowany jest we współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Stowarzyszeniem Warszawskich Nauczycieli Polonistów.

Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności ortograficznych uczniów, rozwijanie pisemnych form wypowiedzi pod kątem poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej oraz podniesienie poziomu nauczania języka polskiego.

Adresatem konkursu są uczniowie szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych: uczniowie klas 5 i 6 szkół podstawowych (1. poziom) oraz uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz 3 klas gimnazjalnych (2. poziom).

Etap dzielnicowy dla  uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych  (poziom 1. I 2.) organizuje
Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie, ul. Barcelońska 8.

Etap szkolny przeprowadza na terenie szkoły Szkolna Komisja Konkursu Ortograficznego według wewnętrznie ustalonych kryteriów.

Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z zapoznaniem się z Regulaminem XIX Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” i klauzulą informacyjną.

Nazwiska uczniów zakwalifikowanych do etapu dzielnicowego (po 3 osoby z poziomu 1 i 2) należy przesłać faxem lub e-mailem do 23 stycznia 2019 r. Fax: 22 842 42 61, e-mail: sp307wawa@wp.pl

Etap dzielnicowy odbędzie się w sobotę – 16 lutego 2019r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie, ul. Barcelońska 8, natomiast uroczyste zakończenie, podczas którego zostanie ogłoszony Warszawski Mistrz Ortografii na poziomie szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych – na 6 marca 2019 r. w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (ul. Stara 4).

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie i życzymy powodzenia.

REGULAMIN_konkursu_ortograficznego_2018_-19_.doc

Wzor_protokolu_2018_-_2019_etap_szkolny_.doc