Konkurs "Ortografia na medal"

Ortografia na medal

XXII Konkurs Ortograficzny „Ortografia na medal”

pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Serdecznie zapraszamy mokotowskie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w XXII Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal”, organizowanym przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Etap rejonowy (dzielnicowy) dla szkół mokotowskich organizuje Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie, ul. Barcelońska 8. Odbędzie się on w sobotę 17 lutego 2024 r. o godzinie 10:00.

Etap dzielnicowy przeprowadzony zostanie w dwóch grupach wiekowych: dla klas 5-6 i klas 7-8.

Zgłoszenia przyjmowane są do 12 lutego 2024 r. Nazwiska uczniów (po 3 osoby z klas 5-6 i 7-8) należy przesłać e-mailem na adres: sp307wawa@wp.pl

Zadania konkursowe sprawdzające znajomość ortografii i interpunkcji będą miały formę dyktanda.

Wyłonionych zostanie po 3 przedstawicieli danej kategorii wiekowej, reprezentujących Mokotów w etapie wojewódzkim konkursu.

Etap szkolny przeprowadza na terenie szkoły Szkolna Komisja Konkursu Ortograficznego według wewnętrznie ustalonych kryteriów.

Eliminacje wojewódzkie planowane są na 16 marca 2024 r. w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego w Warszawie, ul. Jana Pawła II nr 69.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie.

Zuzanna Sewastianowicz

dzielnicowy koordynator konkursu