Konkurs "Ortografia na medal"

Informacje dla uczestników konkursu

Informacje dla uczestników XX Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”

1. Uczestnicy przychodzą  do sal 10 minut przed rozpoczęciem konkursu; przynoszą legitymację szkolną.
  2. Uczestnicy konkursu piszą w salach 10, 12, 16, 19 (II piętro). Czas konkursu + sprawy organizacyjne (czynności wstępne, kodowanie, dyktando i test) - ok. 1,5h - 2h.
  3. W czasie pisania dyktanda rodzice i opiekunowie czekają na parterze.
  4. Po wejściu do sali uczeń losuje kod, wpisuje go na papierze przygotowanym przez organizatora i wypełnia metryczkę, którą komisja do czasu zakończenia swoich prac zabezpiecza w kopercie.
  5. Wszystkie prace są kodowane.
  6. Piszący powinien mieć ze sobą 2 długopisy. Nie wolno pisać ołówkiem.
  7. Uczniowie piszą literami pisanymi, nie używają korektora, mają wyłączone telefony komórkowe.
  8. Praca musi być czytelna.
  9. Każdą pracę sprawdza dwóch nauczycieli – członków komisji.
  10. Pracami komisji kieruje dzielnicowy koordynator konkursu.
  11. Wyniki konkursu - nazwiska laureatów - ogłoszone zostaną na stronie internetowej szkoły do poniedziałku 20.01.2020 r. http://sp307wawa.edupage.org
  12. Uroczyste podsumowanie etapu dzielnicowego i oficjalne ogłoszenie wyników i Mistrzów odbędzie się 4 marca (środa) o godz.13.00 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4.
  13. Etap wojewódzki odbędzie się 7 marca 2020 roku (sobota) o godz. 10.00 w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego przy ul. Jana Pawła II nr 69 w Warszawie. Na eliminacje uczniowie przynoszą pisemną zgodę rodziców.