2020/2021

Wspieramy ogólnopolską kampanię "Zaświeć na zielono. 17 milionów"

Wspieramy ogólnopolską kampanię "Zaświeć na zielono. 17 milionów", organizowaną przez Fundację Kolorowy Świat na rzecz osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.
Co to jest MPD?
Mózgowe Porażanie Dziecięce to zespół przewlekłych zaburzeń neurologicznych, który obejmuje zaburzania ruchu i postawy. Najczęstsze problemy, które towarzyszą MPD to słaba koordynacja, sztywność mięśni (tzw. spastyczność) oraz kłopoty z połykaniem i mówieniem. MPD występuje u około 2 na 1000 urodzonych dzieci.
Dlaczego 17 milionów?
17 milionów osób na świecie dotkniętych jest Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.
Co z tym zielonym?
6 października przypada Światowy Dzień Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. W geście solidarności z MPD cały świat zapala się na zielono.
Nasi uczniowie podjęli wyzwanie i na lekcji wf pobiegli 800 m.

Każdy może przyłączyć się do akcji. Wystarczy podjąć wyzwanie sportowe, taneczne lub pójść na spacer dla 17 milionów.

Po szczegóły odsyłam na stronę kampanii:

Katarzyna Golec

Próbna ewakuacja

30 września 2020 r. o godz. 11.00 w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Głównym jej celem było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły.

Sukces sportowy Kacpra

Z radością informujemy, że uczeń klasy 8c w miniony weekend wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w chodzie, ustanawiając swój rekord życiowy na 25:52,79. Dodatkowo pragniemy przypomnieć, że Kacper ma już na swoim koncie złoty medal w Mistrzostwach Mazowsza. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!