Nawigacja

2020/2021

Wydarzenia

Wspieramy ogólnopolską kampanię "Zaświeć na zielono. 17 milionów"

Wspieramy ogólnopolską kampanię "Zaświeć na zielono. 17 milionów"

Wspieramy ogólnopolską kampanię "Zaświeć na zielono. 17 milionów", organizowaną przez Fundację Kolorowy Świat na rzecz osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.
Co to jest MPD?
Mózgowe Porażanie Dziecięce to zespół przewlekłych zaburzeń neurologicznych, który obejmuje zaburzania ruchu i postawy. Najczęstsze problemy, które towarzyszą MPD to słaba koordynacja, sztywność mięśni (tzw. spastyczność) oraz kłopoty z połykaniem i mówieniem. MPD występuje u około 2 na 1000 urodzonych dzieci.
Dlaczego 17 milionów?
17 milionów osób na świecie dotkniętych jest Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.
Co z tym zielonym?
6 października przypada Światowy Dzień Osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. W geście solidarności z MPD cały świat zapala się na zielono.
Nasi uczniowie podjęli wyzwanie i na lekcji wf pobiegli 800 m.

Każdy może przyłączyć się do akcji. Wystarczy podjąć wyzwanie sportowe, taneczne lub pójść na spacer dla 17 milionów.

Po szczegóły odsyłam na stronę kampanii:

https://17milionow.pl/

Katarzyna Golec

Próbna ewakuacja

Próbna ewakuacja

30 września 2020 r. o godz. 11.00 w naszej szkole miała miejsce próbna ewakuacja. Głównym jej celem było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Uczniowie i nauczyciele, zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły.

Sukces sportowy Kacpra

Sukces sportowy Kacpra

Z radością informujemy, że uczeń klasy 8c w miniony weekend wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w chodzie, ustanawiając swój rekord życiowy na 25:52,79. Dodatkowo pragniemy przypomnieć, że Kacper ma już na swoim koncie złoty medal w Mistrzostwach Mazowsza. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego
    02-762 Warszawa
    ul. Barcelońska 8
    e-mail: sp307wawa@wp.pl
  • 22 842 42 61
    22 842 18 98

Galeria zdjęć