Certyfikaty Szkoły Podstawowej nr 307

#Włącz Szacunek - 2023

Uczniowie naszej szkoły - klasa 5d - znaleźli się wśród zwycięzców projektu # Włącz Szacunek. Projekt został objęty honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego, a jego organizatorem jest Fundacja ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom przy wsparciu Biura Edukacji m.st. Warszawy oraz Warszawskiego Centrum Inicjatyw Edukacyjnych i Szkoleń.

Uczniowie stworzyli autorskie prace na temat szacunku, nagrali wypowiedzi mówiące o tym, czym dla nich jest szacunek. Na podstawie tego materiału został stworzony film przy pomocy społeczności lokalnej, do którego obejrzenia zapraszamy. Znajduje się na naszej szkolnej stronie internetowej. W nagrodę gościliśmy rapera Miksera, który poprowadził z klasą warsztaty. Następnie został stworzony przez Miksera i uczniów rapowany spot antyhejtowy #włączSZACUNEK. Prezentacja spotu #włączSZACUNEK pojawiła się w grudniu w kanałach edukacyjnych, w mediach społecznościowych i w przestrzeni publicznej Warszawy.

Szkoła Pozytywnego Myślenia

W czerwcu 2022 roku otrzymaliśmy certyfikat „Szkoła Myślenia Pozytywnego” za udział w kompleksowym programie wspierania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Program ten realizowany był w klasach I-VIII od października 2021 r. Co miesiąc podejmowaliśmy szereg wyzwań, angażując w to całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Uczyliśmy się pozytywnej komunikacji oraz jak radzić sobie ze stresem czy lękiem. Wspólne działania sprawiły, że szkoła stała się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym dla uczniów.

Przyjaciel Dziecka

Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III w Warszawie w 2007 r. została uhonorowana przez Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci odznaką „Przyjaciel Dziecka” za pracę na rzecz dzieci.

Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej

W 2015 r. otrzymaliśmy certyfikat „Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej” za sprawne prowadzenie i rozwijanie działań promujących prawidłowe żywienie i aktywność fizyczną w latach 2013-2015 w ramach projektu „Zachowaj równowagę”.

Szkoła Odkrywców Talentów

W lutym 2011 r. Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie uzyskała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który „świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży”. Słowa te zawarte są w piśmie przesłanym do naszej szkoły od Ministra Edukacji Narodowej.

Szkoła z prawami dziecka

W roku szkolnym 2009/2010 Szkoła Podstawowa nr 307 uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie „Szkoła z prawami dziecka” pod patronatem organizacji UNICEF. Uczniowie poznali podstawowe prawa dziecka przyjęte przez ONZ i spisane w Konwencji o Prawach Dziecka.

Szkoła bez przemocy

W 2009 r. otrzymaliśmy certyfikat „Szkoły bez przemocy”, który nagradzał podejmowane w naszej szkole działania na rzecz przeciwdziałania agresji i przemocy.

W 2015 i 2010 r. Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie została laureatem nagrody specjalnej Złotego Pegaza przyznanej przez Klub Gaja za wieloletnie zaangażowanie i wytrwałość w działaniach w ramach akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

W 2009 r. Komisja Certyfikacyjna Programu „Zielony Certyfikat” Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej podjęła decyzję o przyznaniu Szkole Podstawowej nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w  Warszawie tytułu Lidera Zrównoważonego Rozwoju. Ten zaszczytny tytuł jest wyrazem uznania dla działań prowadzonych w naszej szkole.

Zielony Certyfikat I i II stopnia przyznawany jest szkołom i przedszkolom za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, czyli placówkom przyjaznym środowisku.

W 2003 r. zdobyliśmy certyfikat Szkoły z klasą, uczestnicząc w I edycji akcji zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.