Uwaga! Potrzebna pomoc w organizacji ciekawej imprezy!

Co należy zrobić? Wystarczy zagłosować.

Drogi Uczniu,

jeżeli chcesz pomóc w szlachetnej i pożytecznej inicjatywie, do której przyłączyła się nasza szkoła  wejdź na stronę:

www.herosiprzedsiebiorczosci.pl/project/miedzynarodowy-festiwal-poloneza-w-polsce/

i zagłosuj! Każdy głos się liczy!

Głosujcie 1 raz dziennie codziennie do 14 października 2018 roku z każdego urządzenia, do którego macie dostęp.

W czym możesz pomóc?

W organizacji kolejnego Międzynarodowego Festiwalu Poloneza w Polsce.

Fundacja Przyjaźni Ludzi i Zwierząt CZE-NE-KA wraz z działającym w jej ramach Zespołem Tańca Historycznego CHOREA ANTIQUA, pragnie po raz kolejny zorganizować Międzynarodowy Festiwal Poloneza w Polsce. Celem organizacji Festiwalu jest pokazanie ponadczasowego piękna tańca Poloneza, podziwianego do dnia dzisiejszego. Organizując Festiwal chcą promować dawną kulturę polską, świat, który mimo że odszedł, jest elementem naszej tożsamości i dziedzictwa kulturowego. Uczestnicy Festiwalu to głównie amatorskie zespoły taneczne i wokalne oraz instrumentaliści i wokaliści znani nawet za granicą.

Głosując pomagacie promować i popieracie piękną  dawną polską kulturę i będące jej częścią wspaniałe dawne tańce.

Jeśli nasz festiwal zdobędzie wystarczająco dużo głosów to zostanie także dzięki Wam zorganizowany.

Waldemar Królikowski- nauczyciel historii,

członek Fundacji Cze-Ne-Ka i Zespołu Tańca Historycznego Chorea Antiqua

Święto Szkoły

12 września 2018 r. w dniu Święta Szkoły odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Pierwszoklasiści uczestniczyli w ślubowaniu, a uczniowie klas starszych wzięli udział w lekcji historii przygotowanej przez klasę 8c. W ten sposób świętowaliśmy 35 rocznicę nadania szkole imienia Króla Jana III Sobieskiego.