Nawigacja

 • Rozpoznajemy drzewa po liściach
  Klasa 2d uczestniczyła w ciekawych warsztatach "Szumi dokoła las - rozpoznawanie drzew po liściach” w Centrum Edukacji Leśnej w Powsinie. Dzieci pracowały w grupach m.in. rozpoznawały  drzewa po liściach, owocach i korze. Poznały warstwową budowę lasu, mieszkańców lasu i sposoby wykorzystania drewna. Lekcja bardzo się wszystkim podobała, dzieci z radością  wykonywały zadania.
  Klasa również uczestniczyła w kolejnych warsztatach  pod hasłem "Pomagamy ptakom przetrwać zimę”.
   
   
  11.06.2016 17:45 | więcej »
 • Projekt "Ogarnij Inżynierię" w klasach 5
  „Ogarnij Inżynierię” Fundacji Katalyst Engineering (http://katalystengineering.org/pl/) to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. Otwiera przed uczniami świat zaawansowanej technologii, zaprasza do majsterkowania i zabawy z naukami ścisłymi. Dzieci uczą się projektowania, przeprowadzania eksperymentów i praktycznego wykorzystywania najnowocześniejszych technologii, a także zdobywają umiejętności przydatne w dorosłym życiu. Uczą się rozwiązywać problemy metodą naukową – określają problemy, poszukują rozwiązań, planują działania, realizują swój projekt, by następnie go przetestować i udoskonalić. Taka metoda pracy sprawia, że uczniowie dużo bardziej angażują się w lekcje i są zmotywowani do uczenia się przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.
  W naszej szkole zrealizowano moduł dla klas IV "Tajemnice zielonych dachów" (konstruowanie narzędzi pomiarowych do badania składników pogody, odkrywanie zjawiska ciśnienia atmosferycznego dzięki wykorzystaniu pojemników próżniowych, określanie kierunku wiatru, jego siły i prędkości, konstruowanie dwóch modeli budynków - jeden z zielonym, drugi zaś z tradycyjnym dachem i badanie ich energooszczędnych właściwości).
  Obecnie realizujemy moduł dla klas V "Energia i wiatr" (zagadnienia dotyczące różnych rodzajów energii, sposobów jej pozyskiwania, obsługa drukarki 3D, druk 3D, projektowanie modeli 3D, konstruowanie własnych modeli turbin wiatrowych). 
   
   http://katalystengineering.org/pl/o-programie
   
  02.06.2016 20:37 | więcej »
 • Sukcesy naszych uczennic w turnieju szachowym
  22 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 85 w Warszawie rozegrano czwarty turniej o Puchar Akademii Szachowej E6. Szkołę Podstawową nr 307 reprezentowało kilkoro dzieci.
  Nasze uczennice uzyskały wysokie noty:
  - Maria Balas z 1f - złoto wśród dziewcząt z klas I,
  - Ola Różalska z 2d - złoto wśród dziewczyn z klas II i III (obroniła tytuł z poprzedniego turnieju).
  26.05.2016 12:11 | więcej »
 • List Rady Rodziców do uczniów

  Warszawa, dn. 9 maja 2016 r.

  Drodzy Uczniowie,

  Z przyjemnością informujemy, iż w dniu 10 czerwca b.r. odbędzie się w naszej Szkole Pierwszy Piknik Rodzinny organizowany przez Radę Rodziców dla Dzieci i Szkoły.

  Celem tego wydarzenia jest przede wszystkim fantastyczna wspólna zabawa!

  Przewidujemy wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych m.in: zabawy i konkursy z nagrodami, kiermasz książek, kawiarenkę z pysznościami i oczywiście NIESPODZIANKĘ na zakończenie.

  Chcemy również, aby nasza wspólna zabawa zaowocowała powstaniem w naszej szkole specjalnej Sali do ćwiczeń dla wielu z Was. Ta sala nosi trudną nazwę: sala terapii integracji sensorycznej, ale tylko nazwa brzmi poważnie; spędzanie w niej czasu jest wyjątkowo przyjemne.
  W takich salach znajdują się fantastyczne przyrządy do ćwiczeń, które wykonujecie z przyjemnością,
  a te ćwiczenia z kolei przekładają się na lepsze wyniki w nauce i większą sprawność ruchową.

  Musimy zdobyć pieniążki, aby taką salę wyposażyć. Zgłosiliśmy projekt na tę salę w budżecie partycypacyjnym (znowu trudne słowa), co oznacza, że bierzemy udział w konkursie, który wygra ten, kto zdobędzie najwięcej głosów. Mamy nadzieję, że nam się uda, ale sami nie damy rady… potrzebujemy Waszej pomocy! Musicie pomóc nam zebrać te głosy! Ważny jest każdy, Twój także! Możecie sami zagłosować na ten projekt! I trzeba to wszystkim powiedzieć!

  Ogłaszamy zatem WIELKI KONKURS (oczywiście ze wspaniałymi nagrodami J) na najwspanialszy, najbardziej wyjątkowy, najlepiej informujący plakat o naszym pikniku i Sali do terapii integracji sensorycznej. Możecie pracować w grupach lub indywidualnie. Każda klasa wystawia do konkursu wybrane wspólnie z wychowawcą dwie najwspanialsze – Waszym zdaniem – prace, które wezmą udział w losowaniu nagród na Pikniku w dniu 10 czerwca. To Wy musicie powiedzieć Rodzicom, Babciom, Dziadkom, Ciociom, Wujkom, kolegom i wszystkim znajomym, dlaczego ta sala jest tak ważna dla Was samych czy Waszych kolegów.

  Konkurs trwa do 31 maja. Wybrane prace będą wisiały do dnia pikniku na szybach przy wejściu
  do szkoły, informując wszystkich wchodzących. Pozostałymi pracami (pewnie równie wspaniałymi) udekorujemy nasze szkolne korytarze.

  Chcemy, aby to było wyjątkowe niezapomniane wydarzenie, w którym każdy z nas i Uczniów
  i Rodziców będzie miał swój udział. Chcemy się dobrze bawić i jednocześnie mieć poczucie,
  że zrobiliśmy coś fajnego i dobrego.

  Bardzo liczymy na Wasze zaangażowanie. I już dzisiaj Wam dziękujemy.

  Rada Rodziców SP 307

  18.05.2016 14:03 | więcej »
 • W dniach 9.05.16-13.05.16 uczniowie z kl.5b oraz 5c biorą udział w Zielonej Szkole w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W programie jest zaplanowane między innymi zwiedzanie Złotego Potoku, Ojcowskiego Parku Narodowego, Krakowa, klasztoru na Jasnej Górze oraz lekcje artystyczne. Mamy nadzieję, że warunki pogodowe będą sprzyjać realizacji zamierzonych planów dydaktycznych i rekreacyjnych, a uczniowie wrócą do   Warszawy wypoczęci i zadowoleni z udziału w wycieczce.
  10.05.2016 09:34 | więcej »
 • Warsztaty kulinarne "Kuchnia staropolska"
  W kwietniu klasa 5b wraz z wychowawczynią p. Moniką Trzop uczestniczyła w warsztatach kulinarnych. W niezwykłej scenerii, bo w sasiedztwie pałacu w Wilanowie, uczniowie poznawali tajniki kuchni staropolskiej, przygotowując m.in. żurek na śniadanie wielkanocne.
  24.04.2016 22:27 | więcej »
 • "Bieg przez Pola"
  Dnia 20 kwietnia siedmioro dzieci z naszej szkoły pod opieką wychowawczyni p. Kariny Jedynak uczestniczyło w corocznej imprezie „Bieg przez pola”. Byli to: Alicja Nierodzik, Aleksander Gruszka, Aleksander Wiśniewski z klasy 2a oraz Zuzia Kozioł, Gabrysia Ojrowska, Piotr Iwanowski i Igor Buśko z klasy 3b. Uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami, między innymi z języka polskiego, angielskiego, matematyki, przyrody. „Zieloni ekowojownicy”, bo tak nazywała się nasza grupa, zajęli pierwsze miejsce!  Serdecznie wszystkim gratulujemy!
  Karina Jedynak
  22.04.2016 21:43 | więcej »
 • Turniej szachowy

  16 kwietnia 2016 w naszej szkole rozegrano trzeci turniej o Puchar Akademii Szachowej E6. Wystartowało w nim 91 dziewcząt i chłopców. Turniej ten wywoływał u wszystkich dzieci sporo emocji. Nie obyło się również bez łez i sportowej złości. Dzieci były bardzo dzielne i zachowywały się iście sportowo - za każdym razem podawały sobie rękę i gratulowały wygranemu. Na 91 uczestników aż troje dzieci z naszej szkoły zajęło notowane miejsca:

  dziewczęta z klas I: Basia Hermanowicz z 1f - II miejsce (medal);

  dziewczęta z klas II-III: Aleksandra Różalska z 2d - I miejsce (złoty puchar i medal);

  chłopcy z klas IV-VI: Michał Rutkowski z 5c - II miejsce (medal).

  Wszystkim należą się gratulacje, bo dzielnie reprezentowały szkołę.

  22.04.2016 14:21 | więcej »
 • PLAN OBCHODÓW DNIA ZIEMI - 22 KWIETNIA 2016

   

  HASŁO: SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

  Do 18 kwietnia 2016 każda klasa i ustawia je na korytarzu obok pokoju nauczycielskiego. wykonuje jedno RECYKLINGOWE ZWIERZĘ (z recyklingowych odpadów).

  Przy pokoju nauczycielskim wystawiona będzie urna, do której uczniowie będą mogli głosować na najlepszą pracę.

  22 kwietnia 2016

  Godz. 8.30

  - Zbiórka w klasach.

  - Przygotowania do festynu.

   

   

  Godz. 9.00 – 9.30 (9.45)

  Apel na sali gimnastycznej:

  ·   Wprowadzenie. Przypomnienie idei obchodów dnia Ziemi.

  ·    Podsumowanie akcji ekologicznych, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły (Sprzątanie Świata, Święto Drzewa, zbiórka makulatury, Listy do Ziemi, pomoc zwierzętom w schronisku) - wręczenie nagród dla najaktywniejszych uczestników.

  ·     Inscenizacja słowno-muzyczna.

  ·     Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawsze RECYKLINGOWE ZWIERZĘ.

   

  Godz.10.00 – 11.30

  Festyn promujący zdrowe odżywianie.

  Godz.11.30 – 11.45

  Zakończenie festynu. Uporządkowanie klas i korytarzy.

   

   

   

  Na obchody Dnia Ziemi 22.04.16 każda klasa przygotowuje:

  ·    konkursowe RECYKLINGOWE ZWIERZE- model stworzony z surowców (odpadów) przetwarzalnych przedstawiający dowolne zwierzę, trzy klasy, które wykonają najciekawsze, najbardziej pomysłowe stworzenie zostaną nagrodzone

        prezentację i degustację wybranej grupy produktów spożywczych, uczniowie swoimi strojami powinni nawiązywać do oferowanych produktów (byłoby sympatycznie, gdyby takie stroje miało jak najwięcej uczniów ☺). ·       

   

   

   

  KLASA

  PRZEWODNI KOLOR POTRAW

  PRZYKŁADOWE WARZYWA I OWOCE W TYM KOLORZE

  Klasy pierwsze

  Zielony

  Awokado, bób, brokuły, cukinia, groszek, kapusta , kiwi, ogórek, szpinak itp.

  Klasy drugie

  Czerwony

  Burak, arbuz, wiśnie, jabłko, pomidor, papryka, rzodkiewka, truskawka, żurawina itp

  Klasy trzecie

  Żółty

  Ananas, banan, fasolka szparagowa. Kukurydza, melon, itp.

  Klasy czwarte

  Niebiesko-purpurowy

  Bakłażan, jagody, figa, granat, jeżyna, oliwka, fasola, śliwka, winogrona itp.

  Klasy piąte

  Biały

  Fasola, kalafior, cebula, czosnek, kalarepa, pietruszka, por, seler, ziemniaki itp.

  Klasy szóste

  Pomarańczowy

  Dynia, grejpfrut, mandarynka, marchew, pomarańcza itp.

   

  19.04.2016 22:06 | więcej »
 • Uroczystość w Młodzieżowym Domu Kultury przy Puławskiej – 31.03.2016
  Wraz z uczniami z Koła Gitarowego odebraliśmy wczoraj nagrody za  II  miejsce w konkursie gitarowym, który odbył się w ramach Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży  Mokotowa. Z przyjemnością przyjęliśmy też nagrody dla naszej szkoły za najliczniejszy udział, a pośród nich przepiękny, tradycyjny metronom.
  12.04.2016 20:31 | więcej »
 • Odwiedziny w przedszkolu – 30.03.2016
  Radość była wielka na widok sali pełnej dzieci. W tle stały nasze dekoracje: krowa w kropki bordo, drzewo, płot i żywy kot. Wzięliśmy do rąk gitary i zaprosiliśmy małych gospodarzy do wspólnego śpiewu. Zabrzmiały „Haftowane chusteczki”, piosenka o krowie, kaczce nieboraczce i oczywiście „Wlazł kotek na płotek”. Było tak sympatycznie jak w ubiegłym roku, a przedszkolaki są wspaniałymi słuchaczami.
  12.04.2016 20:31 | więcej »
 • Romek i Julka
  Chodzi oczywiście o głównych bohaterów tragedii Williama Szekspira. Aktorzy SP 307 historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi przedstawili w formie współczesnej komedii. Ten krótki spektakl, przygotowany przez szkolne koło teatralne pod kierunkiem p. Ewy Szymon i p. Ewy Wilamowskiej, stał się naprawdę miłym dodatkiem do ostatniego dnia przed wiosenną przerwą w szkolnych zajęciach. Widzowie (sądząc po salwach śmiechu) mieli radość z oglądania, a młodzi artyści z klasy 6c nie mniejszą - dzięki reakcjom publiczności i wielu miłym słowom Pani Dyrektor Sewastianowicz i innych gości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
   
  25.03.2016 11:35 | więcej »
 • Konkurs taneczny w ramach Festiwalu Mokotowa
  17 marca 2016 r. odbył się w Dorożkarni konkurs taneczny w ramach Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa. W konkursie brały udział dziewczynki uczęszczające na zajęcia taneczne w SP 307, pod kierunkiem pani Joanny Szejby. W kategorii  I - III brały udział Barcelonki Junior, w kategorii IV-VI Barcelonki. Grupa dziewczynek starszych zajęła III miejsce.
  20.03.2016 08:11 | więcej »
 • Występ szkolnego zespołu gitarowego na Festiwalu Mokotowa
  Ranek 14 marca był dla nas wyjątkowy. 8:45 wyruszyliśmy do mokotowskiego Domu Kultury. Z gitarami na plecach i przysłowiową "duszą na ramieniu" szliśmy na przystanek. Niezbędne rekwizyty wraz z Natalką i jej Tatą, pojechały na miejsce samochodem. Byliśmy jednymi z pierwszych. Uczestnicy i widzowie jednocześnie, razem z opiekunami powoli zajmowali miejsca na sali. Robiło się coraz ciaaaśniej i cieplej. O 10:00 "zaczęło się". Powitania, pierwszy wykonawca... nie stawił się. Drugim okazaliśmy się "my". Na scenie musiało zmieścić się 12 osób z instrumentami, pulpitami... Przedstawiliśmy się i zaczęliśmy. Pierwsza "Barka", potem "Czarna krowa w kropki bordo". Nawet kręciła mordą i oczami - z pomocą Oli... Goście śpiewali z nami. Nie ustrzegliśmy się paru drobnych błędów, ale było dobrze. Oklaski... Później słuchaliśmy innych. Dwoje ostatnich, indywidualnych gitarzystów grało cudownie. Do końca tygodnia będziemy trwali w niepewności, jak jury oceniło nasz występ na Festiwalu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży Mokotowa. Niezależnie od wyników "było warto".
  Ewa Szymon
  16.03.2016 19:41 | więcej »
 • "Ogarnij Inżynierię" - program innowacyjny w klasach 4
  W roku 2015/2016 wzięliśmy udział w programie „Ogarnij Inżynierię”, skierowanym do uczniów klas 4 szkół podstawowych.
  „Ogarnij Inżynierię” Fundacji Katalyst Engineering to bezpłatny, innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki.
  Przeprowadzone na lekcjach w klasach czwartych zajęcia dotyczyły  różnych form i źródeł energii, w szczególności energii wiatrowej. W oparciu o materiały dydaktyczne i sprzęt zapewniony przez Fundację uczniowie podczas lekcji wzbogacili swoją wiedzę na temat różnych rodzajów energii, sposobów jej pozyskiwania oraz konstruowali swoje modele turbin wiatrowych.
  Fundacja bezpłatnie użyczyła drukarkę 3D na czas trwania modułu oraz przekazała szkole materiały dydaktyczne niezbędne do przeprowadzenia zajęć inżynieryjnych. Z zajęć programowania w 3D skorzystały nie tylko klasy 4, ale także 5 i 6. Wkrótce program będzie realizowany w klasach piątych.
     
  12.03.2016 20:32 | więcej »
 • Warsztaty żywieniowe w ramach programu "Start po zdrowie"
  Dnia 26.02 w klasach 4 i 5 odbyły się zajęcia pt. ,,Dylematy młodego konsumenta – czyli co kryje się w żywności” realizowane przez firmę Adam-Pol, przeprowadzone przez Panią dietetyk Paulinę Irisik.  Zajęcia były kontynuacją zeszłorocznych spotkań w ramach programu Start Po Zdrowie. Na zajęciach dzieci próbowały przeanalizować, jakie pokarmy są najlepsze dla ludzkiego organizmu (co jedli nasi przodkowie od setek tysięcy lat a co jemy obecnie), który produkt jest naturalny i jak go odróżnić od przetworzonego. Uczniowie uczyli się, jak się czyta etykiety, co oznacza kolejność pojawiania się składników w składzie, jak odróżnić sok owocowy od napoju lub co może ukryć się w parówce.
  Dzieci nauczyły się rozróżniać wartościowe produkty żywnościowe, od tych pełnych cukru, tłuszczu i niekorzystnych substancji dodatkowych (odmierzały ilość cukru, która "ukryła” się w znanych i często przez nich lubianych: płatkach śniadaniowych, drożdżówkach, batonikach, jogurtach i napojach).
  Uczniowie wykazali się wiedzą i zaangażowaniem – sami z ciekawością wyciągali produkty ze swoich plecaków, porównywali je i analizowali ich skład.  
  01.03.2016 09:37 | więcej »
 • Kamishibai w naszej bibliotece
  Kamishibai to forma opowiadania, która wywodzi się z Japonii.  Wymyślili ją w XII w. buddyjscy mnisi. Korzystali z niej wędrowni handlowcy-gawędziarze, by zachęcić dzieci do zakupu słodyczy. Jeździli  specjalnie przygotowanymi rowerami. Z tyłu był mały drewniany teatr, w którym przedstawiali swoje opowiadania. Dzieci, które kupiły cukierki, mogły liczyć na najlepsze miejsca do oglądania i słuchania.
  Współcześnie ta niewielka, drewniana scena wykorzystywana jest do celów edukacyjnych w szkołach i przedszkolach  Europy, USA i Kanady, a także w Polsce.
  Kamishibai wspiera kształcenie w wielu kierunkach. Nowe opowiadania mogą tworzyć dorośli i dzieci, indywidualnie, w parach, w małych grupach lub jako projekt całej klasy. Wystarczy umieścić teatrzyk na stoliku, rozłożyć drzwiczki i zacząć spektakl.  Tu czytaj więcej 
  28.02.2016 09:33 | więcej »
 • Apel przed feriami
  Miniony piątek 29 stycznia 2016 r. był ostatnim dniem zajęć przed feriami zimowymi. Podczas szkolnych apeli dla klas 1, 2-3 i 4-6 wielu uczniów miało przyjemność odebrania nagród za udział w konkursie świątecznym organizowanym przez nauczycieli języka angielskiego, który odbył się w grudniu 2015 r. Dostali je także zwycięzcy konkursu "Książki naszych marzeń".  Wszyscy członkowie trzech ekip filmowych, które nakręciły filmiki, przekonujące o tym dlaczego nasza szkoła powinna otrzymać  główną nagrodę,  ufundowaną przez Ministra Edukacji Narodowej, odebrali pamiątkowe dyplomy. Zdobywcom I miejsca (w naszej szkole) wręczone zostały także nagrody książkowe. Tu  znajdziesz nazwiska nagrodzonych i najlepszy u nas filmik, http://bibliotekakrolajana.blogspot.com/2016/02/nagrody-w-konkursie-ksiazki-naszych.html
  28.02.2016 09:33 | więcej »
 • "Między nami kobietami" - warsztaty dla dziewcząt z klas 6
  21.01.2016 dziewczęta z klas VI uczestniczyły w spotkaniu na temat higieny okresu dojrzewania -"Między nami kobietami".  Od wielu lat w naszej szkole prowadzi je p. Monika Maciejewska, zajmująca się edukacją zdrowotną. 
  Dziewczęta zawsze dopytują o termin zajęć i oczekują ich z niecierpliwością.  Zadają wiele pytań i aktywnie uczestniczą w zajęciach.
  28.02.2016 09:33 | więcej »
 • Zasady zachowania się nad zamarzniętymi zbiornikami wodnymi
  Dnia 19.01.2016 uczniowie klas IV spotkali się z funkcjonariuszem Komisariatu Rzecznego w Warszawie.  Poznali zasady bezpiecznego zachowania na lodzie i zdobyli wiele cennych,  praktycznych informacji.  Życzymy wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych ferii zimowych.
  04.02.2016 10:08 | więcej »
 • Nasza szkoła w trosce o jakość edukacji diagnozuje wiedzę i umiejętności swoich uczniów i dlatego bierze udział w Próbnym Sprawdzianie Szóstoklasisty 2016 z Operonem. Próbny sprawdzian odbędzie się we wtorek 12 stycznia 2016 r. Pozwoli on nie tylko zdiagnozować i wskazać obszary do rozwoju, ale oswoić z atmosferą prawdziwego sprawdzianu.
   
  02.01.2016 13:30 | więcej »
 • Kino za Rogiem
  17 grudnia 2015 r. klasy 3a i 3c skorzystaly z oferty filmowej w Kinie za Rogiem znajdujacym się w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Mlodziezy nr XXXI. Dzieci obejrzaly film pt. "Gabriel" opowiadajacy o  przyjaźni i miłości w rodzinie oraz trudnym okresie dojrzewania. Uczniom odpowiadala kameralna atmosfera sali kinowej, a rodzicom atrakcyjna cena biletu.
  09.01.2016 10:55 | więcej »
 • Bieg Mikołajkowy
  8 grudnia 2015r. odbył się II Bieg Mikołajkowy na terenie Dolinki Służewieckiej. Wzięło w nim 33 uczniów z naszej szkoły (klasy II i III).
  Dostaliśmy statuetkę dla najbardziej aktywnej szkoły ze wszystkich, które startowały.
  Aleksandra Ciechanowska z klasy III A zajęła III miejsce wśród dziewczynek z klas trzecich.
  Kilkoro uczniów zdobyło IV, V i VI, które były również nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami.
  28.02.2016 09:34 | więcej »
 • Uczestniczymy w konkursie ORE "Szkoła na czasie"
  http://waataa.wix.com/sobieski
  Pani Małgorzata Pawluk-Wieczorek, nauczycielka przyrody dołączyła do grona uczestników konkursu "Szkoła na czasie". Zadanie polegało na przygotowniu scenariusza do zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem e-podręczników, opracowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Lekcja na temat "Jak ludzie zagrażają przyrodzie?" przeprowadzona została w klasie 5.
  30.12.2015 20:27 | więcej »
 • Akcja "Psia Gwiazdka"
  Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w akcji PSIA GWIAZDKA.
  Dzięki Waszej hojności  dostarczyliśmy  do schroniska ”Na Paluchu” prawie 500 kg karmy, 175 koców i ręczników oraz 55 innych potrzebnych akcesoriów.                 
  Największą ilość darów przekazała klasa 1g, która będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie na tytuł „Przyjaciele Zwierząt”. Serdecznie dziękujemy rodzicom z klasy 1g za transport zgromadzonych darów do schroniska.
  Wykazaliście ogromną wrażliwości na los opuszczonych, porzuconych, pokrzywdzonych zwierząt, czekających na pomoc w schronisku.

  Podziekowanie.pdf
  Zestawienie_darow_tabela.pdf
   
  30.12.2015 17:02 | więcej »
 • W NASZEJ SZKOLE ROZPOCZĘLIŚMY ZBIÓRKĘ MAKULATURY!!!
  Po raz kolejny włączamy się w ekologiczną akcję Klubu Gaja „ZBIERAJ MAKULATURĘ – RATUJ KONIE!”
  Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury wykupywane są konie przeznaczone do rzeźni. Uratowane konie m.in. oddawane są do ośrodków hipoterapii, gdzie pomagają w rehabilitacji chorych dzieci.
  Nie wyrzucajcie makulatury do kosza! Przynieście ją do szkoły.
  W ten sposób– za pieniądze ze sprzedaży makulatury udało się już uratować ponad 50 koni!
   
  ZBIÓRKA BĘDZIE TRWAŁA OD 16 LISTOPADA DO 18 GRUDNIA 2015
   
  Zapraszamy do włączenia się w naszą akcję. Dzięki Państwa zaangażowaniu i pomocy uratujemy kolejne konie!
   
  02.12.2015 20:25 | więcej »
 • Warsztaty profilaktyczne na temat dopalaczy
  1 grudnia 2015 r. we wszystkich klasach VI odbyły się warsztaty profilaktyczne na temat zagrożenia, jakim dla młodych ludzi są dopalacze -  " Dopalacze - zagrożenie, a nie zabawa. Zobacz... gram, nie dopalam". Zajęcia prowadziła psycholog dziecięca p. Danuta Wieczorkiewicz z Fundacji "Zobacz... Jestem".
  01.12.2015 18:52 | więcej »
 • Zapraszamy na wystawę nowych książek w szkolnej bibliotece
  Wszystkich Czytelników zapraszamy na wystawę nowych książek w naszej bibliotece, która będzie trwała od piątku 27 listopada do poniedziałku 30.11.2015.  Książki będzie można obejrzeć i poprosić o ich zarezerwowanie przez włożenie do nich kartki z tytułem, swoim imieniem, nazwiskiem i klasą. Większość książek pochodzi z darów, a lista darczyńców zamieszczona jest w zakładce po prawej stronie pod tytułem "Nasi Ofiarodawcy".
  27.11.2015 20:55 | więcej »
 • Zajęcia prozdrowotne "Śniadaniówka pełna zdrówka"
  25 listopada 2015 r. w klasach 2 i 3 odbyły się zajęcia pt. "Śniadaniówka pełna zdrówka” realizowane przez firmę Adam-Pol, przeprowadzone przez Panią dietetyk Paulinę Irisik.  Zajęcia były kontynuacją zeszłorocznych spotkań w ramach programu Start Po Zdrowie. Na zajęciach dzieci dowiedziały się, czy uczucie głodu jest człowiekowi potrzebne i czym zaspokajać mniejszy i większy głód. Nauczyły się rozróżniać wartościowe produkty żywnościowe od tych pełnych cukru, tłuszczu i niekorzystnych substancji dodatkowych.
  27.11.2015 20:24 | więcej »
 • Lasy Miejskie – Warszawa i Biuro Edukacji Urzędu  m.st. Warszawy zapraszają do udziału w kolejnej edycji akcji charytatywnej „Psia Gwiazdka” na rzecz zwierząt  ze schroniska „NA PALUCHU”. Zadaniem każdej klasy - uczestników akcji jest zebranie jak największej ilości darów typu: koce, ręczniki, karmy dla psów i kotów i inne. Klasa, która zbierze największą ilość darów, prócz nagrody rzeczowej otrzyma tytuł „Przyjaciele Zwierząt”. Szkolnym koordynatorem akcji jest pani Urszula Skórska-Bingoraj. Akcja trwa do 10 grudnia.


   
  25.11.2015 18:43 | więcej »
 • Śniadanie Daje Moc
  6 listopada 2015 r. w naszej szkole uczniowie klas 1 – 3 obchodzili Dzień  Śniadanie Daje Moc. Jak wyglądały te działania promujące zdrowe odżywianie i konieczność spożywania śniadania?
  11.11.2015 19:56 | więcej »
 • Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół – ZBIERAJ BATERIE!
  Program ZBIERAJ BATERIE! poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.  Organizatorem programu jest Zakład Gospodarki Komunalnej Organizacja Odzysku BIOSYSTEM S.A. Puszka na zużyte baterie znajduje się na stoliku przy sekretariacie. Zapraszamy do udziału w akcji.
   
  14.10.2015 14:56 | więcej »
 • Nagroda Pegaza

  Szkoła Podstawowa nr 307 została Laureatem Nagrody Pegaza 2015 przyznawanej przez Klub Gaja za szczególne osiągnięcia w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. W zbiórce makulatury w ubiegłym roku nasi uczniowie przy wydatnej pomocy rodziców zebrali 8,5 tony makulatury. W akcji ogólnopolskiej wzięło udział 125 szkół i zebrano blisko 400 ton tego surowca. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcji i zapraszamy wkrótce do kolejnej jej edycji.

  Akcja  Zbieraj makulaturę, ratuj konie to próba zmiany postaw człowieka do otaczającego go świata, szczególnie kurczących się zasobów naturalnych planety, a także pobudzanie wrażliwości na los zwierząt i naturalnej chęci pomocy potrzebującym. Uczestnicy akcji  segregując odpady dbają o środowisko naturalne i pomagają potrzebującym zwierzętom – przeznaczonym na rzeź, chorym i zaniedbanym. W ostatniej edycji wspólnie uratowaliśmy kolejne 4 konie – Dancer Wilda, Venę, Parkura i Gasa. Wsparliśmy także leczenie i utrzymanie 15 innych koni Klubu Gaja: Pegaza, White Lady, Buby, Kasi, Premiery, Samsona, Sugara, Drumli, Antałka, Atlantyka, Gai, Normana, Magmy, Lukasa i Maksia.

  11.09.2015 08:59 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego
  02-762 Warszawa
  ul. Barcelońska 8
  e-mail: sp307wawa@wp.pl
 • 22 842 42 61
  22 842 18 98

Galeria zdjęć