Nawigacja

 • Mistrzostwa w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżówek i Łamigłówek

  W tym roku szkolnym uczniowie klas 1-3 mogli sprawdzić swoją wiedzę w pisemnym konkursie języka angielskiego - Mistrzostwach w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżówek i Łamigłówek. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością słownictwa angielskiego ale także umiejętnością logicznego myślenia. W konkursie wzięło udział 86 dzieci z klas 1-3.

  Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego w naszej szkole a pomysłodawcą i autorem zadań była Aleksandra Baron.

  Informacja o tym zdarzeniu została zauważona i rozpowszechniona na jednym z serii webinariów poświęconych realizacji nowej podstawy programowej w klasach 1-3 szkoły podstawowej: „The Die is Cast, Let’s Cross the Rubicon of the New Core Curriculum”.

  Prowadząca szkolenie pani Katarzyna Ścibor pokazała zadania konkursowe zwracając szczególną uwagę na fakt, że poza kształceniem  umiejętności językowych, stwarzają one możliwość rozwijania   logicznego myślenia czy algorytmicznego podejścia do problemu. Szkolenie jest dostępne na stronie Pearson w sekcji Konferencje/szkolenia/ szkolenia online.

  Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

  04.07.2017 21:17 | więcej »
 • Kopciuszek - szkolne przedstawienie
  20 czerwca 2017 r. odbyła się premiera szkolnego przedstawienia "Kopciuszek". Współczesną wersję znanej baśni przygotowali uczniowie z klas 6 pod opieką nauczycielki muzyki p. Wiesławy Żelazek.
  02.07.2017 22:04 | więcej »
 • Bliskie spotkania  uczniów 3a z przyrodą, czyli edukacja przyrodnicza w terenie.
  W maju tego roku odbyły się zajęcia terenowe z wykorzystaniem metody badawczej nad Potokiem Służewiewieckim przy ulicy Sikorskiego. Warsztaty przeprowadziły panie Małgorzata Szczesna z SP 307 i Hanna Sosnowska z SP 46. Badania odbyły w grupach zróżnicowanych wiekowo. Uczniowie klas 3a współpracowali ze starszymi kolegami z innej szkoły z klasy 6d. Integracja międzyszkolna i miedzyklasowa powiodła się. Uczniowie pomagali sobie, uzupałniali się. Zadania, które uczniowie mieli wykonać, miały charakter interdyscyplinarny - łaczyły wiedzę z różnych przedmiotów. Uczniowie współpracowali zgodnie, mimo różnic wiekowych. Wystarczy obejrzeć prezentację multimedialną i zdjęcia z tego wydarzenia.
  Nad potokiem rośnie wiele roślin leczniczych. Spacer nad dolinką posłużył również do zajęć "Skarby znad rzeki".
  Zapraszamy wszystkich na piękny spacer wśród dzikiej przyrody tak blisko nas przy samej ulicy. To cos niezwykłego!!!
  Skarby_znad_rzeki-_prezentacja.pptx
  Zrozumiec_rzeke-_prezentacja.pptx
  Małgorzata Szczęsna
  02.07.2017 21:40 | więcej »
 • We wtorek, 13 czerwca 2017 w Szkole Podstawowej nr 307 przy ulicy Barcelońskiej w Warszawie odbył się arcyciekawy turniej o tytuł szachowego mistrza tej placówki. Turniej był podzielony na dwie kategorie: dla klas I-III oraz IV-VI i odbywał się w tzw. "systemie szwajcarskim".
  Zawody trwały kilka godzin i przebiegały w doskonałej sportowej atmosferze. Panowało ogromne skupienie i chęć pokonania przeciwnika wiedzą, sprytem i taktyką.
  W klasach I-III wzięło udział 33 zawodników, w tym aż 11 dziewcząt.
  02.07.2017 20:42 | więcej »
 • Zapraszamy do lektury drugiego numeru gazetki zredagowanej przez uczniów klasy 4a pod opieką p. Aleksandry Pęczalskiej - Wiśniewskiej.
  gazetka2-druk.pdf
  18.06.2017 11:06 | więcej »
 • 2  Rodzinny Piknik u Króla Jana III Sobieskiego
  Rada Rodziców serdecznie zaprasza na 2. Rodzinny Piknik u Króla Jana III Sobieskiego, który odbędzie się dnia 2 czerwca br. w godzinach 16.00-20.00. Hasłem przewodnim Pikniku jest "Przerwa na zabawę!!!"

  Dochód z pikniku przeznaczymy na zakup sprzętów umilających naszym dzieciom czas podczas przerw międzylekcyjnych.

  Ogłaszamy Konkurs książkowy. Klasa, która przyniesie najwięcej książek, w nagrodę pójdzie na lody do wybranej przez siebie cukierni, lodziarni.
  Książki prosimy o pozostawianie w klasach do dnia 30 maja. Prosimy, aby książki były w stanie przynajmniej dobrym.
  Ogłaszamy również Konkurs plastyczny, którego tematem jest "Przerwa na zabawę!!!" Pragniemy, aby dzieci przedstawiły w pracach, jak wyobrażają sobie wymarzoną przerwę. Format A3 lub A4, technika dowolna. Nagrodami będą dyplomy i nowe książki (nie te z kiermaszu).
  Jednocześnie zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc i wsparcie w przygotowaniach i podczas pikniku. Mamy prosimy o ciasta i pomoc przy stoiskach, Tatusiów o pomoc w przygotowaniu stoisk i sceny w przeddzień pikniku i przede wszystkim o obsługę grilla w trakcie zabawy. 

  Przewidujemy wiele atrakcji, występów, pokazów, zabawy nie tylko dla naszych dzieci, ale i dla dorosłych.
  07.05.2017 20:37 | więcej »
 • Przedstawiamy Wam szkolne pismo „Gazetkę Króla Jana”.
  gazetka_4a_nr_1.pdf
  Znajdziecie w nim rubryki stałe - będą to m.in. Wywiady, Kącik o naszych zwierzakach czy  Nasza twórczość oraz zainteresowania. Nie zapomnieliśmy też o bieżących informacjach  z życia szkoły.  
  Zapraszamy wszystkich do współpracy przy tworzeniu kolejnych numerów. Czekamy na Wasze pomysły i opinie.
  Redakcja – Uczniowie klasy 4a i opiekun - p. Aleksandra Pęczalska-Wiśniewska
  07.05.2017 20:23 | więcej »
 • Egzamin na kartę rowerową
  25 kwietnia br. uczniowie klas VI tych przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Zdający jeździli rowerami po miasteczku ruchu drogowego przygotowanym przez Straż Miejską. W jego skład wchodziły jezdnie, znaki drogowe, skrzyżowania równorzędne, z pierwszeństwem przejazdu, skrzyżowanie o ruchu okrężnym( rondo).
  Zdający musieli wykazać się umiejętnością właściwej jazdy na rowerze i przestrzegania przepisów drogowych. Do egzaminu praktycznego przystąpiło 74 dzieci. Zdało 69 - wkrótce otrzymają kartę rowerową.
   
  07.05.2017 20:14 | więcej »
 • Dzień Ziemi
  28 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Najpierw uczniowie uczestniczyli w apelu podsumowującym akcje ekologiczne, które odbyły się w naszej szkole, a następnie - w festynie promującym zdrowe odżywianie.
  Tegoroczne hasło naszego szkolnego Dnia Ziemi to "Lubimy rośliny", dlatego podczas festynu poszczególne klasy przygotowały potrawy z różnych grup roślin warzywnych m.in: warzyw liściowych, kapustnych, psiankowatych, strączkowych, dyniowatych, korzeniowych i innych.
  Wręczone zostały także nagrody m. in. za konkursową RECYKLINGOWĄ ROŚLINĘ - model stworzony z surowców (odpadów) przetwarzalnych.
  Część artystyczną przygotowały klasy 3c i 4d pod kierunkiem swoich wychowawców – p. Urszuli Skórskiej – Bingoraj i p. Ewy Tlałki.
  29.04.2017 11:24 | więcej »
 • Spotkanie z paraolimpijczykiem Jackiem Czechem
  Uczniowie klasy 4a uczestniczyli w spotkaniu klasy z paraolimpijczykiem - srebrnym medalistą w pływaniu Paraolimpiady w Rio de Janeiro, rekordzistą świata na pływalni 25 metrów - Panem Jackiem Czechem.
  08.04.2017 17:10 | więcej »
 • Listy dla Ziemi 2017
  Po raz kolejny bierzemy udział w  akcji, która  polega na pisaniu przez młodych ludzi  listów na wykonanym z makulatury papierze. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w klasach  W listach dzieci namawiają dorosłych do działań proekologicznych. W akcji łączymy tematykę niskiej emisji i gospodarki odpadami. Celem przedsięwzięcia jest edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. Ważnym elementem akcji jest przeciwdziałanie niskiej emisji poprzez informowanie uczestników o szkodliwości palenia śmieci w piecach domowych.
  Klasy 0 i I wykonują listy w formie rysunków, a klasy II i III piszą list. Bierzemy udział w konkursie na Najpiękniejszy lisy dla Ziemi. Na listy czekamy do 24 kwietnia.
  08.04.2017 16:50 | więcej »
 • Dnia 10.03.2017 roku w Naszej Szkole odbył się Światowy Dzień Matematyki. Dzięki inicjatywie bielskiego Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve ponad 2 100 szkół miało szansę wziąć w tym roku udział w Światowym Dniu Matematyki -  tym również i MY.

  Na każdej przerwie w godzinach 845-1240 na I i II piętrze uczniowie mogli rozwiązywać zagadki/łamigłówki/sudoku o różnym stopniu trudności. Zdarzało się, iż nie nadążaliśmy z dokładaniem nowych zadań J. Uczniowie rozwiązywali zadania, gdzie tylko popadło: na parapecie, na podłodze czy też na kolanach.

  W klasach IV-VI rozwiązano AŻ 500 zadań, a w klasach I-III 350 zadań.

  19.03.2017 18:29 | więcej »
 • Spotkania z dietetykiem w klasach 5 i 6
  W ramach realizacji projektu Start Po Zdrowie w naszej szkole  15 marca 2017 r. odbyły się jednogodzinne warsztaty żywieniowe dla klas 5 i 6.
  19.03.2017 19:54 | więcej »
 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ MATEMATYKI

  W dniu 10 marca 2017 r. w naszej szkole odbędzie się Ogólnopolski Dzień Matematyki. Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny e-math.pl. Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych tego dnia ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki. W tym roku szkolnym ten dzień będzie przebiegał pt "Pieniądze to nie wszystko”. Uczniowie w tym dniu będą mogli sprawdzić swoją wiedzę matematyczną rozwiązując różne łamigłówki, zagadki oraz sprawdzić się w pracy zespołowej podczas lekcji matematyki.

  05.03.2017 20:43 | więcej »
 • Tydzień Świadomości Dysleksji
  W dniach 30.01. – 03.02. w naszej szkole będziemy obchodzić Tydzień Świadomości Dysleksji. Z tej okazji odbędzie się szereg działań mających na celu przybliżenie społeczności szkolnej problematyki specyficznych trudności w uczeniu zwanych dysleksją.
  Na I piętrze obok gabinetu pedagoga szkolnego na tablicach umieszczone będą gazetki tematyczne:
  • Gazetka przedstawiająca sylwetkę sławnej osoby z dysleksją. W tym roku bohaterem przewodnim jest Julian Tuwim.
  • Gazetka opisująca zagadnienie dysleksji.
  Organizowane są konkursy:
  • Konkurs recytatorski „Wiersze Juliana Tuwima”.
  • Konkurs na najciekawszą formę przestrzenną wykonaną z surowców wtórnych przedstawiającą dowolnie wybrany wyraz z trudnością ortograficzną.
  Trzecioklasiści będą mogli wziąć udział w BIEGANYM DYKTANDZIE.
  W czwartek w czasie przerw będzie można odwiedzić salę nr 14 i 40 w ramach „Dnia otwartego gabinetu terapeuty pedagogicznego” i grać w różne gry.
  W oddziałach przedszkolnych dzieci z klas starszych będą czytały bajki w ramach akcji „Dzieci czytają dzieciom”.
  Przez cały tydzień na świetlicy szkolnej dzieci będą mogły posłuchać wybranych utworów Juliana Tuwima czytanych przez wychowawców świetlicy oraz rozwiązywać ortograficzne łamigłówki, krzyżówki itp.
   
  01.02.2017 05:22 | więcej »
 • Zbiórka darów dla schroniska dla psów
  Szanowni Państwo,
  zapraszamy do zbiórki darów dla schroniska w Chrcynnie k. Nasielska. Zbiórka trwa od 30.01.17 do 10.02.17.
  Zbieramy:
  -karmę dla psów i kotów, koce, ręczniki, legowiska, obroże,smycze, miski, zabawki,środki czystości, oraz datki pieniężne.
  Akcję koordynują Jolanta Łowkis- Wojciuk i klasa 6a, Urszula Skórska-Bingoraj i klasa 3c
  Anna Rybaczuk i Szkolne Koło Wolontariatu.
  01.02.2017 04:50 | więcej »
 • Wystawa książek z darów
  Czy wiesz Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? albo jaka afera miała miejsce w teatrze  (książka Agnieszki Stelmaszyk)? W miniony czwartek i piątek na wystawie można było obejrzeć  książki, które ofiarodawcy przekazali naszej bibliotece. Pośród nowych tytułów znaleźliśmy: Tajemnicę Merlina Jonathana Gunsona, Szkołę pełną czarów... Thomasa Breziny, Franklina i gwiezdną podróż Patrycji Zarawskiej, Klątwę dziewiątych urodzin Marcina Szczygielskiego, Scooby-Doo! Kapelusz magika  i wieeeele innych. Większość leżących na stołach książek ofiarowały bibliotece dzieci i ich rodzice. Część została kupiona dzięki funduszom z Rady Szkoły. Już niedługo kolejna wystawa. Warto o nią zapytać za tydzień. Kto wie, może będą na niej zamówione przez Ciebie książki?
   
  11.12.2016 19:57 | więcej »
 • 3a i 3b na Rajdzie Mikołajkowym
  3.12.2016 roku uczniowie, rodzice, dziadkowie z klas 3a i 3b wzięli udział w Rajdzie Mikołajkowym zorganizowanym przez nauczycielki panią Marzeną Świć- Kaczmarczyk i panią Małgorzatą Szczęsną. Jechaliśmy autobusem, metrem i od ulicy Moczydłowskiej weszliśmy do Lasu Kabackiego. Szliśmy około półtorej godziny do Powsina. Tam czekało na nas ognisko rozpalone przez rodziców. Po zjedzeniu pieczonych kiełbas, rozgrzewających zabawach w kręgu i zaśpiewaniu przywołującej piosenki "Przyjedź do nas Mikołaju" przybył Mikołaj z workami prezentów. Co zdarzyło się potem, wiadomo...
  11.12.2016 19:43 | więcej »
 • Uczniowie klasy 3a organizują andrzejki klasowe
  W tym roku uczniowie klasy 3a przygotowali andrzejki klasowe. Podzielili się na grupy i opracowali wróżby. Zorganizowali stanowiska. Żeby nadać imprezie wyjątkowego charakteru, poprzebierali się. Rodzice przygotowali poczęstunek i przystroili klasę kolorowymi lampkami. Dzieci wypowiedziały zaklęcie i rozpoczęła się zabawa. Najpierw wróżba z butów wychodzących przez drzwi a potem już wróżby przy stolikach: co nas czeka w przyszłości, kim będę, imię mojej drugiej "połówki", wróżenie z ręki... Po przerwie na poczęstunek zaprosiliśmy uczniów klasy 1a z panią Elą Szwarc. Uczniowie 3a wróżyli swoim młodszym kolegom i częstowali smakołykami. Wszyscy doskonale się bawili.
  11.12.2016 19:35 | więcej »
 • Klasa 6a na wystawie "Gateway to Space"
  6.12.16 r. klasa 6a udała się na zwiedzanie kosmicznej wystawie pod patronatem NASA. Była to okazja, aby zobaczyć eksponaty dokumentujące historię lotów kosmicznych. W kolekcji prezentowanej w Warszawie można obejrzeć ponad 100 eksponatów. Na wystawie znajdują się także symulatory, dzięki którym można odbyć lot F-18 czy poczuć stan nieważkości. Warto się wybrać!
   
  06.12.2016 19:45 | więcej »
 • Zajęcia ze Strażą Miejską w klasach 2
  W poniedziałek 21 listopada w klasach 2b, 2c, 2e, 2f odbyły się zajęcia ze Strażą Miejską na temat: „Uczymy się żyć bez przemocy”.
   
   
   
  27.11.2016 11:41 | więcej »
 • Warsztaty wychowawcze w klasach 4
  W środę 23 listopada dla klasy 4a i 4d oraz 30 listopada dla klasy 5a i 4c zaplanowane zostały warsztaty wychowawcze „Rówieśnicza dobra zmiana” - profilaktyka przemocy rówieśniczej.
  Zajęcia prowadzą trenerzy z Pracowni Profilaktyki i Terapii Dzieci i Młodzieży „Dobra zmiana”.
  Tematyka zajęć:
  Kształtowanie postawy tolerancji wobec innych, nauka komunikacji bez przemocy, zachęcanie do samodzielnego dokonywania wyborów zachowań właściwych dla bezpieczeństwa i zdrowia własnego oraz innych. Nauczenie dzieci, jak ze sobą żyć w zgodzie , jak dostrzegać, reagować i nie być obojętnym na krzywdę innych. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się, jak rozpoznawać przemoc werbalną i fizyczna, jak sobie z nią radzić i jak właściwie reagować na takie sytuacje.
   
  27.11.2016 11:32 | więcej »
 • Uczniowie klasy 3a rozpoczynają sezon nauki jazdy na łyżwach
  Dziś 24 listopada uczniowie, pod okiem instruktorki pani Joanny i opieką pani Małgorzata Szczęsnej oraz rodziców i dziadków, rozpoczęli naukę jazdy na łyżwach. Zajęcia odbywają się na torze łyżwiarskim Stegny. Większość dzieci pierwszy raz w życiu była na łyżwach. Uczniowie uczyli się utrzymać równowagę, jeździli slalomem, ćwiczyli bezpieczne upadki... Było ślisko, wiec często upadali, ale wstawali i dalej ćwiczyli z wielkim zapałem. Brawo dzieciaki! Oby tak dalej!! Przed wami wiele zajęć i na pewno nauczycie się doskonale jeździć!!!!
  24.11.2016 20:51 | więcej »
 • Bezpieczeństwo dzieci w domu i w pobliżu budowy
  W środę 23 listopada dzieci z klas 1-3 miały możliwość spotkania się z Panią Jadwigą Nieład-Niedbałą, jej sąsiadem - Panem Tomaszem Miarką oraz niesfornym kotem Leonem. Bajkowi bohaterowie zawitali do szkoły w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej prowadzonej przez Skanska "Bezpieczni w domu i mieszkaniu" i opowiedzieli o podstawowych zasadach domowego BHP. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są możliwe źródła wypadków i jak im zapobiegać. Przedstawienie dotyczyło m.in. bezpieczeństwa dzieci w pobliżu budowy, gdyż pomysłodawcami i realizatorami spektaklu są deweloperzy powstających w okolicy naszej szkoły budynków.
   
  23.11.2016 14:13 | więcej »
 • Język angielski online
  Informujemy, że w naszej szkole jest możliwość ćwiczenia języka angielskiego online. Można, w czasie dogodnym dla siebie, w zaciszu domowym usiąść przy komputerze i rozwiązywać zadania, łamigłówki i ćwiczenia służące utrwaleniu poznanego słownictwa oraz zabawie z językiem angielskim.
  Do uczestnictwa w tych zajęciach potrzebne jest jedynie konto do serwisu, po które można zgłaszać się do pani Aleksandry Baron (od wtorku do piątku) lub poprzez e-dziennik. Wystarczy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której uczęszcza w naszej szkole.
  20.11.2016 20:29 | więcej »
 • Mitologia na lekcji polskiego
  We wtorek (18 października) na lekcjach języka polskiego w klasie Va i Vb odbyła się "Uczta bogów na Olimpie". Uczniowie zaprezentowali swoją wiedzę na temat mitów, bogów i bohaterów greckich.
  20.10.2016 11:33 | więcej »
 • Światowy Dzień Uśmiechu
  7 października (piątek) obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Dzień ten obchodzony jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku.
   
  14.10.2016 18:43 | więcej »
 • Spotkanie z Marcinem Szczygielskim
  W minioną środę, czyli 5 października 2016 r., panie z biblioteki szkolnej wraz z Marysią Łakomską z 6a miały ogromną przyjemność spotkać autora wielu książek dla dzieci i dorosłych, Pana Marcina Szczygielskiego. Kilka jego tytułów można znaleźć także w Bibliotece Króla Jana - i przeczytać :) .
  Oczywiście nie spotkały go na ulicy :), chociaż to zupełnie możliwe, ponieważ mieszka bardzo blisko Barcelońskiej. Wydawnictwo Bajka i Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI zorganizowały spotkanie w dniu premiery najnowszej jego książki "Klątwa dziewiątych urodzin". Jej fragmenty rewelacyjnie czytała aktorka, Pani Zofia Czerwińska. Wielu młodych ludzi "zarzuciło" gościa zaskakującymi pytaniami (także Marysia). Aż żal, że nie było tam całej szkoły ;), chociaż ... nasze panie z biblioteki widziały, że autograf od Pana Marcina dostała też Jagoda Ziółkowska z kl. 3c.
  Jeśli chcesz, możesz spróbować odnaleźć w bibliotece cztery książki, które dla naszej biblioteki podpisał Pan Szczygielski.
  14.10.2016 09:23 | więcej »
 • Akcja "Wyślij kartkę do Powstańca"
  Nasi uczniowie, w tym klasa IIIB, wzięli udział w akcji BohaterON - "Wyślij kartkę do Powstańca". Akcja miała na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Każde dziecko napisało od siebie kilka słów podziękowania na kartce, które zebraliśmy i wysłaliśmy do Fundacji Sensoria, która dostarcza kartki Powstańcom.
  10.10.2016 05:33 | więcej »
 • VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  30 września obchodziliśmy w naszej Szkole VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
  Jest to międzynarodowa akcja, której celem jest propagowanie w zabawowej formie nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, jak również uświadomienia wszystkim, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
   
  W dniu tym w klasach III – VI zostały przeprowadzone egzaminy pisemne z tabliczki mnożenia – uczniowie, którzy zdali egzamin, otrzymali tytuł „Eksperta tabliczki mnożenia”.
  Ponadto na przerwach wyznaczeni uczniowie przepytywali nauczycieli i innych pracowników szkoły i wręczali im certyfikaty „Eksperta tabliczki mnożenia”.
  Na dwóch godzinach lekcyjnych uczniowie klasy IV c i VI d zorganizowali „Osiedlowy Patrol Egzaminacyjny”. Egzaminatorzy i ich asystenci przepytywali napotkane osoby z tabliczki mnożenia. Akcja bardzo się podobała. Ludzie z chęcią odpowiadali na pytania.
  Uczniowie byli zadowoleni z takiej lekcji matematyki i chcą, aby w przyszłym roku była ona dłuższa. Zobaczymy, co da się zrobić.
   
  09.10.2016 20:36 | więcej »
 • Ogólnopolski program edukacyjny "Zbieraj baterie!"
  Z początkiem września rozpoczęliśmy VI Edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE!”. 
  Program ”ZBIERAJ BATERIE!” poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków. Zużyte baterie i akumulatorki wrzucaj do pojemnika przy sekretariacie.
   
  05.10.2016 19:51 | więcej »
 • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA - 2016

  Szanowni Rodzice,

  Klasy III - VI Naszej Szkoły uczestniczą w akcji VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 30 września 2016 r. pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!"

  Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.
   

  Program:

  26-29.09.2016 - Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

  30.09.2016 - Egzaminy z tabliczki mnożenia:

  • uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia i jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł Experta Tabliczki Mnożenia,
  • w przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany - jednak egzamin można powtórzyć po jednej godzinie.

  Więcej informacji na stronie: www.wmtday.org

  Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

  Koordynatorzy: Barbara Szczeszka, Sylwia Grzeszczuk

  22.09.2016 21:22 | więcej »
 • Pegazy rozdane!
  Laureaci Nagrody Pegaza 2016 przyznawanej przez Klub Gaja za szczególne osiągnięcia w konkursie „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” zostali wyłonieni. Nasza szkoła otrzymała wyróżnienie za zaangażowanie i zebranie prawie 5 ton makulatury. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 10 października 2016 roku podczas inauguracji 14. edycji Święta Drzewa w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Dzięki akcji w ostatniej edycji wsparliśmy leczenie i utrzymanie koni Klubu Gaja: Pegaza, White Lady, Buby, Kasi, Premiery, Samsona, Sugara, Drumli i Normana.
   
  21.09.2016 16:58 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego
  02-762 Warszawa
  ul. Barcelońska 8
  e-mail: sp307wawa@wp.pl
 • 22 842 42 61
  22 842 18 98

Galeria zdjęć