Próbna ewakuacja

10 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru. O godzinie 12:00 po usłyszeniu sygnału alarmowego wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy, zachowując zasady bezpieczeństwa,  szybko i sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły i udali się na miejsce zbiórki, czyli na boisko szkolne. Ćwiczenia nadzorował przedstawiciel Straży Pożarnej.

"Oswajanie" ślimaków przez uczniów klasy 3b

Dnia 1.10 uczniowie klasy 3b byli na warsztatach przyrodniczych w Miasteczku Przyrody pt. "Ślimak, ślimak pokaż rogi". W czasie zajęć poznali budowę, życie i ciekawostki dotyczące ślimaków. Dopasowywali muszle do gatunku ślimaka. Obserwowali żywe zwierzęta na szklanej płytce. Z doświadczenia dowiedzieli się, że ślimaki wolą marchewkę, a gardzą serem. Bardzo nie lubią zapachu octu. Na zakończenie dzieci w zabawie wcielały się w ślimaki: poruszały się w worku i z "muszlą" na grzbiecie, reagowały na rożne bodźce. Wszyscy długo wspominali obserwacje ślimaków.

Małgorzata Szczęsna

Wybory przedstawicieli uczniów do Rady Szkoły

W poniedziałek 30 września odbył się apel klas 4-8 związany z wyborami uczniów do Rady Szkoły. Kandydaci Samorządu Uczniowskiego mieli możliwość zaprezentowania się ogółowi uczniów.

1 października w głosowaniu tajnym wybranych zostało 5 przedstawicieli do Rady Szkoły: Eric Truppa z kl. 8A, Anita Kaczyńska z 8b, Mikołaj Hernik z 7b, Bartosz Zaręba z 8c, Maria Majkowska z 8a,

Apel Małego Samorządu

W dniu 24 września odbył się apel Małego Samorządu na temat bezpieczeństwa. Uczniowie klasy 3A przypomnieli zasady bezpiecznej drogi do szkoły, oraz regułę „Nie ufaj obcym”. Dzieci z klas 1-3 zapoznały się z regulaminem zachowania w czasie przerw oraz kryteriami konkursu na „Superklasę”.

Zbieramy baterie!

Zapraszamy do udziału w IX Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE”. Poprzez selektywną zbiórkę odpadów uczniowie przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Przekazane baterie trafią do Zakładu Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Biosystem S.A., gdzie zostaną poddane procesom recyklingu i odzysku.
Jednocześnie informujemy, że w VIII edycji Programu Szkoła Podstawowa Nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego zebrała 67 kg zużytych baterii i akumulatorów.
Baterie należy wrzucać do pudełka, które znajduje się na stole przy sekretariacie.

Urszula Skórska-Bingoraj

KLasa 3b i 3d na wycieczce "Szlakiem warszawskich legend"

W poniedziałek 16 wrzesnia 2019 r. byliśmy na całodniowej wycieczce po Warszawie "Szlakiem warszawskich legend".

Na Starym Mieście oglądaliśmy miejsca związane z legendą o szabli Zygmunta III Wazy, legendą o  Duchu królowej Barbary Radziwiłłówny, o Warsie i Sawie, Bazyliszku, Syrenie, Kanonie - legenda o żebraku, fundatorze najwęższej kamieniczki na Starym Mieście i legenda o dzwonie spełniającym życzenia.

Oglądając Katedrę Świętego Jana, poznaliśmy legendę o cudownym krucyfiksie Pana Jezusa. Przejechaliśmy Drogą Królewską w kierunku Łazienek, wysłuchaliśmy legendy o Złotej Kaczce.

W Łazienkach Królewskich poznaliśmy legendę o królewskim karpiu i krótką historię, jak powstały Łazienki Królewskie. Potem były spacery, zabawy i quizy z wiedzy o Warszawie.

Klasa 3b i 3d

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Od 16 września rozpoczęła się w naszej szkole kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Na gazetce samorządu (II piętrze) znajdują się plakaty przedstawiające kandydatury oraz programy wyborcze uczniów. Wybory do SU już 24 września!

Święto Szkoły

12 września 2018 r. w dniu Święta Szkoły odbyły się uroczyste akademie z okazji inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Pierwszoklasiści uczestniczyli w ślubowaniu, a następnie obejrzeli występ klasy 3a.  Uczniowie klas starszych po części oficjalnej akademii mogli zobaczyć występ klasy 4b.