Nawigacja

Co nas wyróżnia? Historia szkoły Tradycje Hymn szkoły Patron Samorząd Uczniowski Rada Szkoły Rada Rodziców Biblioteka szkolna Uczeń Roku Wolontariusz Roku Sportowiec Roku Media o nas Trzystasiódemka Superklasa Deklaracja dostępności

O szkole

Historia szkoły

 

1981  

Upalne miesiące wakacyjne to czas prac przygotowawczych. Nauczyciele i Rodzice dołożyli starań, by powstający przy ulicy Barcelońskiej 8 budynek szkoły jesienią przywitał uczniów. Starania te przyniosły oczekiwane rezultaty.

Dyrektor szkoły, Adam Trzciński, gromadzi szanowne grono pedagogów i innych pracowników szkoły. Wszyscy dwoją się i troją, by nowy i pusty budynek wyposażyć w najbardziej podstawowe sprzęty, takie jak kreda, tablica, ławki, różne pomoce, by w szkole było miło i przytulnie.

 

1983 

Na inaugurację roku szkolnego przybywają kolejni uczniowie. Jest ich prawie 1,5 tysiąca. Prawdziwe oblężenie, gwar, śmiech, wrzawa. Jak widać szkoła rozrasta się w błyskawicznym tempie. W tym właśnie roku otrzymuje imię Króla Jana III Sobieskiego. Ma sztandar i swój hymn. Wszyscy dumni są także z drugiej pieśni – Słoneczka”.

 

2000 

Dyrektorem szkoły zostaje pani Teresa Szewczyk, która kontynuuje działania swego poprzednika i stara się, aby nasza szkoła była dalej przyjazna uczniowi i dobrze przygotowywała go do nauki w gimnazjum.

Od początku istnienia szkoły nasi uczniowie odnoszą znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych, szczególnie z języka rosyjskiego, fizyki, matematyki i chemii, ale także języka polskiego, biologii, geografii, informatyki. Obecnie nasi uczniowie zajmują zaszczytne miejsca w konkursach ortograficznych i matematycznych.

Odnoszą też sukcesy sportowe. Świadectwem tych słów są liczne dyplomy i puchary zdobiące szkołę. Nasza szkoła zdobyła tytuł Mistrza Mokotowa w pływaniu, w piłce siatkowej chłopców, biegach przełajowych. W Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży wywalczyliśmy brązowy medal. Drużynowo zajęliśmy drugie miejsce.

O wartości szkoły świadczy też fakt, że nasi absolwenci bez problemu dostają się do gimnazjów i tam również odnoszą niemałe sukcesy.

 

2003 

Ukoronowaniem pracy i wieloletnich działań uczniów i nauczycieli jest zaszczytny tytuł „Szkoły z klasą”.

 

2006 

Staramy się promować zdrowy styl życia oraz szacunek do przyrody i zasobów środowiska naturalnego. Potwierdzeniem naszych starań jest „Zielony Certyfikat”.

W naszej szkole dużo się dzieje. Uczniowie korzystają z bogatej oferty zajęć pozalekcyjnych. Powstaje Uczniowski Klub Sportowy 307.

Organizujemy akcje charytatywne, zbiórki pieniężne, prężnie działa koło TPD. Otoczyliśmy opieką afrykańskiego chłopca w ramach programu adopcji na odległość. Współpracujemy z Muzeum w Wilanowie i Zamkiem Królewskim.

Organizowanych jest wiele ciekawych wycieczek, warsztatów profilaktycznych, lekcji muzealnych. Uczniowie nasi goszczą w programie telewizyjnym „Kawa czy herbata”. Wspólnie z TVP i Fundacją Misie Ratują Dzieci rozpoczęliśmy na Mazowszu projekt profilaktyczny „Akademia Misia Ratownika”.

W ramach współpracy z Ambasadą Republiki Kolumbii uczestniczyliśmy w Maratonie Warszawskim, prezentując to właśnie państwo.

 

2007 

Szkoła zostaje uhonorowana przez Zarząd Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci odznaką „Przyjaciel Dziecka”, przyznaną za pracę na rzecz dzieci.

 

2009 

Otrzymujemy certyfikat „Szkoły bez przemocy”, którym nagrodzone są podejmowane w naszej szkole działania na rzecz przeciwdziałania agresji i przemocy.

Szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Placówka oświatowa lokalnym liderem zrównoważonego rozwoju”. Za współpracę ze środowiskiem lokalnym, samorządem terytorialnym, instytucjami państwowymi i firmami prywatnymi szkoła otrzymuje tytuł Lidera Zrównoważonego Rozwoju.

 

2010 

Uczestniczymy w ogólnopolskim projekcie „Szkoła z prawami dziecka” pod patronatem organizacji UNICEF. Uczniowie poznają podstawowe prawa dziecka przyjęte przez ONZ i spisane w Konwencji o Prawach Dziecka. Placówce przyznany zostaje tytuł „Szkoła z prawami dziecka”.

 

2011 

Misją szkoły jest pomoc wszystkim dzieciom w rozwoju ich talentów i umiejętności. Rok szkolny 2010/2011 zostaje ogłoszony przez MEN Rokiem Odkrywania Talentów. W lutym 2011 r. zdobywamy tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który świadczy o tym, że przyczyniamy się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży.

W styczniu 2011 roku opublikowany zostaje pierwszy numer „Trzystasiódemki”, szkolnej gazetki redagowanej przez zespół uczniów pod opieką pani Zuzanny Sewastianowicz.  

 

2012 

Nasza szkoła od 2006 r.  wspiera fundację Nasza Ziemia w pięknym celu - ratujemy kasztanowce! Zbieramy kasztany, przekazujemy firmie kosmetycznej, fundacja, za uzyskane pieniądze kupuje szczepionki dla drzew, budki lęgowe dla sikorek... i w ten sposób kasztanowce same się bronią przed szrotówkiem kasztanowcowiaczka. Od 2009 roku udaje nam się zebrać najwięcej kasztanów i zdobywamy I miejsce w Polsce! W tym roku nasi uczniowie przynieśli 4060 kg kasztanów!

Rozpoczynają się długo oczekiwane prace remontowo-modernizacyjne naszej szkoły.

 

2013 

Gazetka „Trzystasiódemka”, wielokrotny laureat ogólnopolskiego konkursu „Junior Media...i tworzysz gazetę", otrzymuje wyróżnienie Burmistrza Mokotowa.

W marcu zostają oddane nowe szatnie. Każdy uczeń otrzymuje do dyspozycji własną szafkę. Spełnia się marzenie wielu roczników.

Z powodu remontu wielu sal lekcyjnych klasy 4-6 rok szkolny 2013/2014 rozpoczynają w nowym miejscu i korzystają przez 4 miesiące z gościny Gimnazjum nr 9 przy ul. Sobieskiego.

 

  2014  

Trwa remont generalny szkoły. Nowa elewacja przyciaga wzrok, a korytarze i klasy nabierają świeżości. Sala gimnastyczna zaprasza już uczniów, ale na basen musimy jeszcze poczekać.                 

 

2015   

Hurra! Już po remoncie. Otrzymaliśmy piękną, wyremontowaną szkołę! Nowe boisko aż kusi do zajęć wf. W salach lekcyjnych pojawiły się komputery, tablice multimedialne i rzutniki.          

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie
    ul. Barcelońska 8
  • 22 842 42 61
    22 842 18 98

Galeria zdjęć