Nawigacja

 • Kolejne ograniczenia obowiązujące od 1 kwietnia 2020

  01.04.2020

  Od 1 kwietnia obowiązują kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmienione zostały  zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych,  zawieszona została działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Szczegóły na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

 • Zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego

  31.03.2020

  Od 1 kwietnia 2020 r. do odwołania Rząd wprowadził zakaz przebywania poza domem bez osoby dorosłej dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

  Oznacza to, że dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

 • Przedłużenie terminu rekrutacji do klas 1 i przedszkoli

  30.03.2020

  Informujemy, że została podjęta decyzja o wydłużeniu rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych (ogólnodostępnych i integracyjnych) w szkołach podstawowych.

  Rodzice, którzy nie zarejestrowali wniosków w systemie i nie przesłali ich do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru będą mogli to zrobić w terminie do 23 kwietnia br.

  Możliwość rejestracji wniosków w systemie rekrutacyjnym zostanie ponownie uruchomiona 30 marca br. o godz. 13.00.

  Do 23 kwietnia br. przedłużono również termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych.

  Dokumenty można przesyłać na adresy mailowe placówki. Nie trzeba dostarczać ich osobiście.

  Rodzice, którzy już złożyli wnioski nie muszą ponownie ich składać.  

  Nowy_Harmonogram_rekrutacji_do_klas_pierwszych_w_szkolach_podstawowych_na_rok_szkolny_2020_2021.doc

  Nowy_Harmonogram_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_w_szkolach_podstawowych_na.doc

 • Komunikat Policji

  28.03.2020

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

 • Próbny egzamin ósmoklasisty dla chętnych

  27.03.2020

  Informujemy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna organizuje w dniach 30, 31 marca oraz 1 kwietnia egzamin próbny dla ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

  Zachęcamy naszych uczniów, aby skorzystali z tej formy sprawdzenia swoich umiejętności i pobrali ze strony CKE arkusze egzaminacyjne.

  Odpowiedzi można zapisywać w wybrany przez siebie sposób:

  1. w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;

  2. na wydruku, jeżeli dysponujemy w domu drukarką;

  3. korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu);

  4. na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

  Ważne, aby w czasie egzaminu starać się przestrzegać limitu czasowego, a zadania rozwiązywać samodzielnie.

  Dłuższe wypowiedzi pisemne można będzie odesłać nauczycielom do sprawdzenia drogą elektroniczną (dziennik Librus lub e-mail)

 • Sukcesy w konkursie ortograficznym "Ortografia na medal"

  26.03.2020

  Miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice - Martyna Szlauer z 6c i Alicja Ciotucha z 8c otrzymały tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym "Ortografia na medal". Gratulujemy.

 • Komunikat Dyrektora Szkoły

  24.03.2020

  Z powodu zagrożenia koronawirusem Rząd podjął decyzję o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych w kraju od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. W związku z powyższym w Szkole Podstawowej nr 307 prowadzone będzie nauczanie na odległość. Będzie realizowana podstawa programowa, a dzieci będą miały wystawiane oceny. Kontakt z rodzicami i uczniami prowadzony będzie poprzez dziennik elektroniczny Librus. Zwracamy się z prośbą o regularne otwieranie i czytanie wiadomości przesyłanych przez nauczycieli.

 • Krótki film o koronawirusie

  Zapraszamy naszych uczniów do obejrzenia krótkiego filmu edukacyjnego dla dzieci, wyjaśniającego pojęcia związane z koronawirusem.

 • List Dyrektora Szkoły do Rodziców

  20.03.2020

  Szanowni Państwo!

  Mija już tydzień od zawieszenia zajęć w całym kraju. Jest to dla wszystkich nowa i trudna sytuacja. Uczniowie pozostają w domach, a nauczyciele są zobowiązani do zdalnego wspierania ich. 

  Aby uniknąć zasypywania uczniów ogromną liczbą ćwiczeń, kart pracy czy opracowań do wykonania, nauczyciele naszej szkoły zostali zobowiązani do przesyłania dzieciom rozsądnej liczby zadań. W komunikacie z 11 marca 2020 r. dotyczącym zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych, Minister Edukacji Narodowej zwrócił się do uczniów, aby odpowiedzialnie wykorzystali czas spędzony w domu, np. czytając ulubioną książkę, uzupełniając wiadomości lub rozwijając kompetencje. Mogą w tym czasie wykorzystać materiały rekomendowane przez nauczycieli.

  Obecnie szkoła nie prowadzi obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Nauczyciele nie oceniają uczniów. Przesyłane przez nauczycieli zadania do wykonania, karty pracy i inne opracowania nie są obligatoryjne, nie można za nie wystawiać ocen. Jeśli pedagodzy organizują lekcje on-line, udział w nich jest dobrowolny, a nauczyciel nie wpisuje nieobecności. Przesyłane zadania i materiały do realizacji tematu powinny dotyczyć jedynie partii materiału, która została już omówiona.

  Szanowni Państwo, kwestie dotyczące zdalnego nauczania zostaną uregulowane w najbliższych dniach nowym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej. Do tego czasu nauczyciele pozostają w kontakcie z uczniami i wspierają ich, gdyż jest to trudna sytuacja dla dorosłych, ale  także  dla dzieci.

  Informuję, że szkoła nasza jest przygotowana  na bezpieczne przyjęcie uczniów  po odwołaniu zawieszenia zajęć. W czwartek 19 marca przeprowadzono ozonowanie wszystkich pomieszczeń edukacyjnych, sportowych oraz gospodarczych w celu odkażenia i  dezynfekcji obiektu.

  Z poważaniemTeresa Szewczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 307

 • Zdalne lekcje

  16.03.2020

  Dla uczniów, którzy czują niedosyt materiału przesłanego przez nauczycieli, polecamy cykl zdalnych lekcji znajdujący się na stronie MEN: https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

  Należy odnaleźć klasę, przedmiot i …uczyć się do woli.

  Do powtórek z matematyki na pewno przyda się https://www.matzoo.pl/

  Także dla ósmoklasistów Centralna Komisja Egzaminacyjna codziennie o 9:00 będzie publikować materiały powtórzeniowe  z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, a o 15:00 – odpowiedzi: https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

 • Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach

  18.03.2020

  Przekazujemy informacje z Biura Edukacji w sprawie dyżurów wakacyjnych, harmonogram oraz zasady zapisów:

  W obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 - 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu.

  Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.

  Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.

  Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec – sierpień 2020 r.

  harmonogram_dla_rodzicow_zapisy_opieka_wakacyjna_2020.docx

  Zasady_zapisow_na_opieke_wakacyjna_2020_wer4.docx


 • Apel Mazowieckiego Inspektora Sanitarnego do rodziców

  17.03.2020

  Szanowni Państwo,

  w załączeniu przekazujemy apel Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego do rodziców/opiekunów prawnych w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12 - 25 marca 2020 r.

  MAZPWI_1.PDF​​​​​​​

 • List Prezydenta m.st. Warszawy

  16.03.2020

  Przekazujemy Państwu list Prezydenta m. st. Warszawy Pana Rafała Trzaskowskiego skierowany do Rodziców i Uczniów.

  list_PP._do_rodzicow.pdf​​​​​​​

 • Zmiana zasad rekrutacji do przedszkoli i I klas szkół podstawowych w związku z koronawirusem w Polsce

  16.03.2020

  Wnioski przyjmowane będą do 20 marca. Rodzice mogą skorzystać ze sposobu elektronicznego,  wysyłając skan wniosku i innych dokumentów na adres mailowy: sp307wawa@wp.pl lub w przypadku trudności ze skanowaniem – pisząc na powyższy adres mailowy informację zawierającą nazwisko i imię dziecka oraz PESEL.

  Wnioski do naszej szkoły w wersji papierowej będą przyjmowane w sekretariacie w piątek 20 marca 2020 r. w godzinach 8:00-16:00.

  Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie Biura Edukacji: http://edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/przedszkolaki/22121_zmiana-zasad-rekrutacji-do-przedszkoli-i-i-klas

 • Uwaga klasy 8

  15.03.2020

  Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet materiałów dla 8-klasistów. Codziennie o 9:00 nowe zadania z polskiego, matematyki i angielskiego, o 15:00 - rozwiązania! Zapraszamy już od jutra, 16 marca na stronę www.cke.gov.pl #egzaminósmoklasisty #CKE #egzamin

 • Ekranizacje lektur w TVP Kultura

  14.03.2020

  Zachęcamy uczniów do przypomnienia sobie lektur i obejrzenia ich ekranizacji na kanale telewizyjnym TVP Kultura

  Poniedziałek 16 III
  godz. 12:10 „Kamizelka” (lektura uzupełniająca w klasie 7,8)

  godz. 13.00 „Pinokio” (lektura uzupełniająca dla klas 4 i 5)

  godz. 15:10 „Śladami wielkich kompozytorów” – film dokumentalny o Fryderyku Chopinie (dla klas starszych)

  godz. 16.20 „W pustyni i w puszczy” (1. z 4 odcinków; lektura obowiązkowa, kl. 4, 5 i 6 zachęcamy do obejrzenia)

  Wtorek 17 III
  13.00 „Klub włóczykijów i tajemnica dziadka Hieronima” (komedia na podstawie prozy Niziurskiego, powinna zaciekawić klasy 4-6)
  15.55 „W pustyni i w puszczy” (2 odc.)

  Środa 18 III
  godz. 13.00 „Panna Nikt” (dla chętnych)
  godz. 16.00 „W pustyni i w puszczy” (odc. 3)

  Czwartek 19 III
  godz. 13.00 „Katarynka” (lektura obowiązkowa dla klas 4-6, ale 8 też może sobie przypomnieć i utrwalić nowelę Bolesława Prusa)
  godz. 13. 25 „Antek” (też krótka nowela, a więc warto obejrzeć - klasy 4-6)
  godz. 15.35 „W pustyni i w puszczy” (odc. 4)

  Piątek 20 III

  godz. 8:45 „Wojna domowa” – odcinek serialu z lat sześćdziesiątych przybliżający realia tamtych czasów
  godz. 16.15 „Mały Książę” (film na motywach lektury obowiązkowej, dla klas 7-8 powtórka przed egzaminem, klasy 6 też zachęcamy do obejrzenia)


  Poniedziałek 23 III
  godz. 13.00 „Złota kaczka” (przede wszystkim klas 4, ale 5-6 też zachęcamy)

  Wtorek 24 III
  godz. 13.00 „Latarnik” (lektura obowiązkowa, powtórka przed egzaminem dla klas 7-8)

 • Komunikat Dyrektora Szkoły w sprawie rekrutacji do klas pierwszych i oddziału przedszkolnego

  13.03.2020

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 307 w Warszawie przypomina, że do czwartku 19 marca 2020 do godziny 20:00 rodzice mogą wprowadzać wnioski do systemu rekrutacji.

  Wnioski do naszej szkoły w wersji papierowej będą przyjmowane w sekretariacie dzisiaj, tj. 13.03.2020 do godziny 14:00 lub w piątek 20 marca 2020 w godzinach 8:00-16:00.

  W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy – sp307wawa@wp.pl

 • Rekrutacja w trakcie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w przedszkolach i  szkołach

  12.03.2020

  Jak informuje Biuro Edukacji m.st. Warszawy, zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych  w przedszkolach i szkołach nie ma wpływu na terminy rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz klas I w szkołach podstawowych.

  Zgodnie z harmonogramem do 20 marca br.  trwa etap składania wniosków/zgłoszeń o przyjęcie do przedszkola/szkoły. Dokumenty należy złożyć w sekretariacie placówki pierwszego wyboru.

 • Zawieszenie zajęć w szkole

  11.03.2020

  Komunikat Dyrektora Szkoły

  Z powodu zagrożenia koronawirusem Rząd podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w kraju od jutra, czyli od 12 marca do 25 marca.W związku z powyższym w Szkole Podstawowej nr 307 zostają odwołane wszystkie zajęcia dydaktyczno-edukacyjne.

  Rodzice, którzy nie będą w stanie zapewnić opieki najmłodszym dzieciom, w ciągu najbliższych dwóch dni mogą skorzystać z pomocy szkoły, która w czwartek i piątek pełnić będzie funkcję opiekuńczą. Dla dzieci, które nie odwołają posiłków, 12 i 13 marca będą wydawane obiady.

  Rodzice powinni zachęcać dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Nauczyciele, poprzez dziennik elektroniczny będą przekazywać wskazówki i materiały do samodzielnej pracy.Jak informuje MEN, decyzja o zamknięciu szkół na razie nie wpływa na termin zakończenia roku szkolnego czy terminy egzaminów.Rodzicowi, który ma dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni.Szczegółowe informacje dla Rodziców i uczniów znajdują się na stronie MEN: https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

 • Komunikat dyrektora szkoły w sprawie wycieczek i wydarzeń  szkolnych

  10.03.2020

  W związku z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wydaję polecenie  nieorganizowania wycieczek i wyjazdów uczniów. Polecenie dotyczy również nieorganizowania zbiorowych  wyjść uczniów  do kin, teatrów, muzeów itp. oraz wydarzeń na terenie szkoły takich jak akademie, apele czy pikniki. Polecenie obowiązuje od dnia 11.03.2020 r. do odwołania.

  Teresa Szewczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 307

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego
  02-762 Warszawa
  ul. Barcelońska 8
  e-mail: sp307wawa@wp.pl
 • 22 842 42 61
  22 842 18 98

Galeria zdjęć