Nawigacja

 • Zgłoszenie chęci skorzystania z opieki w oddziale przedszkolnym w trakcie trwania epidemii

  05.05.2020

  Szanowni Państwo,

  w związku z planowanym wznowieniem od 18 maja 2020 r. pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prosimy o wypełnienie ankiety skierowanej do rodziców, dotyczącej chęci skorzystania z opieki przedszkolnej w trakcie trwania epidemii COVID-19.

  Skan wypełnionej i podpisanej przez rodziców ankiety proszę wysłać na adres: sp307wawa@wp.pl

  lub wydrukowaną i podpisaną przez rodziców przynieść do sekretariatu szkoły w terminie do 6 maja do godziny 10:00.

  ankieta1.docx​​​​​​​

 • List Prezydenta m.st. Warszawy w sprawie otwierania żłobków i przedszkoli

  04.05.2020

  Szanowni Państwo,

  w załączeniu przekazujemy list Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 30 kwietnia 2020 r. skierowany do rodziców przedszkolaków w sprawie korzystania z opieki w bezpiecznych warunkach.

  Jest to ostatnia informacja na ten temat, jaką szkoła dysponuje. W przypadku otrzymania nowych wiadomości, będziemy Państwu niezwłocznie je przekazywać

  SC_MF311-1200430153500.pdf​​​​​​​

 • Przedłużenie zamknięcia szkół, terminy egzaminu 8 klas

  24.04.2020

  Informujemy, że zgodnie z decyzją rządu szkoły pozostaną zamknięte do 24 maja 2020r.

  Egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzony w dniach 16, 17 i 18 czerwca br. Termin dodatkowy zaplanowany został na 7, 8 i 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

 • Rekrutacja na zajęcia online z przedmiotów ścisłych - klasy 7-8

  16.04.2020

  W związku z panującą epidemią i wynikającymi z niej kłopotami w edukacji, absolwenci i studenci Politechniki Warszawskiej oraz innych uczelni wspierani przez pracowników PW postanowili pomóc uczniom, rodzicom i nauczycielom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych. Zapraszają uczniów klas 7 i 8 do udziału w zajęciach online organizowanych przez studentów ponad 20 uczelni, głównie Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia online w dniach 20-26 kwietnia 2020r.

  Szczegóły na stronie www.polinfo.eu

  Informacja_o_POLinfo.pdf​​​​​​​

 • Biblioteka szkolna

  Informujemy, że od 30 marca 2020 trwa scontrum zbiorów bibliotecznych ujętych w ewidencji finansowo- księgowej znajdującej się na stanie Szkoły Podstawowej nr 307 im. Jana III Sobieskiego i biblioteka jest zamknięta do odwołania.

 • Pomoc psychologiczno-pedagogiczna

  Zapraszamy na blog prowadzony przez naszą pedagog, poświęcony pomocy psychologiczno - pedagogicznej w Szkole Podstawowej nr 307 w Warszawie. Mamy nadzieję, że informacje tam zamieszczane będą pomocne zarówno dla uczniów naszej szkoły, jak i rodziców.

 • Życzenia świąteczne

  10.04.2020
 • Przedłużenie zamknięcia szkół, przesunięcie terminu egzaminu

  09.04.2020

  Informujemy, że decyzją rządu szkoły i przedszkola będą zamknięte co najmniej do 26 kwietnia, a tym samym przedłużona zostaje edukacja zdalna.

  Przełożono też egzamin ósmoklasisty. O nowych terminach egzaminu ósmoklasisty uczniowie mają dowiedzieć się najpóźniej trzy tygodnie przed jego przeprowadzeniem.

 • Wiosenna przerwa świąteczna

  03.04.2020

  Uprzejmie informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W związku z tym nie będą prowadzone zajęcia dydaktyczno-wychowawcze z uczniami w formie kształcenia na odległość z wyjątkiem oddziału przedszkolnego.

 • Kolejne ograniczenia obowiązujące od 1 kwietnia 2020

  01.04.2020

  Od 1 kwietnia obowiązują kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Każda osoba do 18 roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmienione zostały  zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych,  zawieszona została działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Szczegóły na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

 • Zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego

  31.03.2020

  Od 1 kwietnia 2020 r. do odwołania Rząd wprowadził zakaz przebywania poza domem bez osoby dorosłej dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

  Oznacza to, że dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18 roku życia, nie będą mogły wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.

 • Przedłużenie terminu rekrutacji do klas 1 i przedszkoli

  30.03.2020

  Informujemy, że została podjęta decyzja o wydłużeniu rekrutacji do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych (ogólnodostępnych i integracyjnych) w szkołach podstawowych.

  Rodzice, którzy nie zarejestrowali wniosków w systemie i nie przesłali ich do przedszkola/szkoły pierwszego wyboru będą mogli to zrobić w terminie do 23 kwietnia br.

  Możliwość rejestracji wniosków w systemie rekrutacyjnym zostanie ponownie uruchomiona 30 marca br. o godz. 13.00.

  Do 23 kwietnia br. przedłużono również termin na uzupełnienie braków we wnioskach już złożonych.

  Dokumenty można przesyłać na adresy mailowe placówki. Nie trzeba dostarczać ich osobiście.

  Rodzice, którzy już złożyli wnioski nie muszą ponownie ich składać.  

  Nowy_Harmonogram_rekrutacji_do_klas_pierwszych_w_szkolach_podstawowych_na_rok_szkolny_2020_2021.doc

  Nowy_Harmonogram_rekrutacji_do_przedszkoli_i_oddzialow_przedszkolnych_w_szkolach_podstawowych_na.doc

 • Komunikat Policji

  28.03.2020

  Szanowni Rodzice i Opiekunowie!

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.

 • Próbny egzamin ósmoklasisty dla chętnych

  27.03.2020

  Informujemy, że Centralna Komisja Egzaminacyjna organizuje w dniach 30, 31 marca oraz 1 kwietnia egzamin próbny dla ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

  Zachęcamy naszych uczniów, aby skorzystali z tej formy sprawdzenia swoich umiejętności i pobrali ze strony CKE arkusze egzaminacyjne.

  Odpowiedzi można zapisywać w wybrany przez siebie sposób:

  1. w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów, numerując kolejno rozwiązywane zadania;

  2. na wydruku, jeżeli dysponujemy w domu drukarką;

  3. korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu);

  4. na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

  Ważne, aby w czasie egzaminu starać się przestrzegać limitu czasowego, a zadania rozwiązywać samodzielnie.

  Dłuższe wypowiedzi pisemne można będzie odesłać nauczycielom do sprawdzenia drogą elektroniczną (dziennik Librus lub e-mail)

 • Sukcesy w konkursie ortograficznym "Ortografia na medal"

  26.03.2020

  Miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice - Martyna Szlauer z 6c i Alicja Ciotucha z 8c otrzymały tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym "Ortografia na medal". Gratulujemy.

 • Komunikat Dyrektora Szkoły

  24.03.2020

  Z powodu zagrożenia koronawirusem Rząd podjął decyzję o przedłużeniu zamknięcia wszystkich placówek oświatowych w kraju od 25 marca do 10 kwietnia 2020 r. W związku z powyższym w Szkole Podstawowej nr 307 prowadzone będzie nauczanie na odległość. Będzie realizowana podstawa programowa, a dzieci będą miały wystawiane oceny. Kontakt z rodzicami i uczniami prowadzony będzie poprzez dziennik elektroniczny Librus. Zwracamy się z prośbą o regularne otwieranie i czytanie wiadomości przesyłanych przez nauczycieli.

 • Krótki film o koronawirusie

  Zapraszamy naszych uczniów do obejrzenia krótkiego filmu edukacyjnego dla dzieci, wyjaśniającego pojęcia związane z koronawirusem.

 • List Dyrektora Szkoły do Rodziców

  20.03.2020

  Szanowni Państwo!

  Mija już tydzień od zawieszenia zajęć w całym kraju. Jest to dla wszystkich nowa i trudna sytuacja. Uczniowie pozostają w domach, a nauczyciele są zobowiązani do zdalnego wspierania ich. 

  Aby uniknąć zasypywania uczniów ogromną liczbą ćwiczeń, kart pracy czy opracowań do wykonania, nauczyciele naszej szkoły zostali zobowiązani do przesyłania dzieciom rozsądnej liczby zadań. W komunikacie z 11 marca 2020 r. dotyczącym zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych, Minister Edukacji Narodowej zwrócił się do uczniów, aby odpowiedzialnie wykorzystali czas spędzony w domu, np. czytając ulubioną książkę, uzupełniając wiadomości lub rozwijając kompetencje. Mogą w tym czasie wykorzystać materiały rekomendowane przez nauczycieli.

  Obecnie szkoła nie prowadzi obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Nauczyciele nie oceniają uczniów. Przesyłane przez nauczycieli zadania do wykonania, karty pracy i inne opracowania nie są obligatoryjne, nie można za nie wystawiać ocen. Jeśli pedagodzy organizują lekcje on-line, udział w nich jest dobrowolny, a nauczyciel nie wpisuje nieobecności. Przesyłane zadania i materiały do realizacji tematu powinny dotyczyć jedynie partii materiału, która została już omówiona.

  Szanowni Państwo, kwestie dotyczące zdalnego nauczania zostaną uregulowane w najbliższych dniach nowym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej. Do tego czasu nauczyciele pozostają w kontakcie z uczniami i wspierają ich, gdyż jest to trudna sytuacja dla dorosłych, ale  także  dla dzieci.

  Informuję, że szkoła nasza jest przygotowana  na bezpieczne przyjęcie uczniów  po odwołaniu zawieszenia zajęć. W czwartek 19 marca przeprowadzono ozonowanie wszystkich pomieszczeń edukacyjnych, sportowych oraz gospodarczych w celu odkażenia i  dezynfekcji obiektu.

  Z poważaniemTeresa Szewczyk - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 307

 • Zdalne lekcje

  16.03.2020

  Dla uczniów, którzy czują niedosyt materiału przesłanego przez nauczycieli, polecamy cykl zdalnych lekcji znajdujący się na stronie MEN: https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

  Należy odnaleźć klasę, przedmiot i …uczyć się do woli.

  Do powtórek z matematyki na pewno przyda się https://www.matzoo.pl/

  Także dla ósmoklasistów Centralna Komisja Egzaminacyjna codziennie o 9:00 będzie publikować materiały powtórzeniowe  z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, a o 15:00 – odpowiedzi: https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

 • Uproszczenie zapisów na dyżury wakacyjne w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach

  18.03.2020

  Przekazujemy informacje z Biura Edukacji w sprawie dyżurów wakacyjnych, harmonogram oraz zasady zapisów:

  W obecnej sytuacji epidemiologicznej rodzice nie składają w placówkach wniosków o wydanie hasła dostępu do systemu zapisów na dyżur wakacyjny. W dniach 23 - 25 marca br. dyrektorzy przedszkoli i szkół przekażą rodzicom na adresy mailowe hasła dostępu.

  Rodzice dzieci biorących udział w rekrutacji do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych lub klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021 korzystają z hasła nadanego w systemie elektronicznej rekrutacji.

  Od 25 marca br. rodzice wypełniają wniosek na dyżur wakacyjny jedynie w elektronicznym systemie zapisów. Nie muszą dostarczać wersji papierowej wniosku do przedszkola/szkoły.

  Poniżej publikujemy zmodyfikowany harmonogram zapisów oraz zasady organizacji opieki wakacyjnej w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach w okresie lipiec – sierpień 2020 r.

  harmonogram_dla_rodzicow_zapisy_opieka_wakacyjna_2020.docx

  Zasady_zapisow_na_opieke_wakacyjna_2020_wer4.docx


strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego
  02-762 Warszawa
  ul. Barcelońska 8
  e-mail: sp307wawa@wp.pl
 • 22 842 42 61
  22 842 18 98

Galeria zdjęć