Aktualności Sprzątaj po swoim psie Góra Grosza Adopcja na odległość Jem zdrowo... Smak zdrowia Psu Braty Spotkania autorskie i warsztaty teatralne Wycieczka na stadion Legii Citizens of the future Bezpieczna energia Mamo, tato, wolę wodę! Poznaj bezpieczny Internet Olimpiada pływacka Karta rowerowa Zbieraj makulaturę – ratuj konie!” Dostrzec innych - współpraca z UNICEF Wycieczka do Polsatu Wycieczka do piekarni Pomagamy zwierzętom w schronisku Trzystasiódemka na Wielkiej Wystawie Pilkarskiej Psia Gwiazdka 2012 Karta rowerowa 2013 Bieg przez Pola 2013 Tworzymy Pegaza z Klubem Gaja 2013 Kuźnia Twórczych Pomysłów Wycieczka do Karpacza Rajd Palmiry 2014 Prawa Dziecka Psia Gwiazdka

Przedsięwzięcia

Tworzymy Pegaza z Klubem Gaja 2013

Tworzymy rzeźbę Pegaza

We wtorek 23 kwietnia 2013r. w Parku Kozłowskiego na warszawskim Ursynowie klasa 6A pod wodzą artysty rzeźbiarza Waldemara Rudyka uczestniczyła w tworzeniu rzeźby Pegaza. Jest to oryginalna nagroda dla laureata konkursu „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”. Ekorzeźba ta nawiązuje do pierwszego wierzchowca uratowanego przez Klub Gaja przed śmiercią w rzeźni. To już szósty Pegaz Klubu Gaja w Polsce, a pierwszy w Warszawie.

Nasza szkoła została zaproszona do współtworzenia tej rzeźby jako laureat Złotego Pegaza, nagrody przyznanej za coroczny udział w akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Akcja  „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” promuje poszanowanie praw zwierząt i ochronę przyrody poprzez segregację odpadów i wykorzystywanie surowców wtórnych. Dotychczas uratowano 52 konie i zebrano 2200 ton makulatury. Poprzez wieloletni udział w tej akcji nasza szkoła ma w tym znaczący udział.

Ewa Tlałka