Szkoła z klasą

W 2003 r. zdobyliśmy certyfikat Szkoły z klasą, uczestnicząc w I edycji akcji zorganizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W ciągu całego roku szkolnego 2002/2003 realizowaliśmy 6 trudnych zadań, które opisaliśmy w Internecie:

1. Jak wychować ludzi z pasją?

2. Czego będziemy uczyć i wymagać?

3. Dobry program, dobry podręcznik

4. Jak uczymy współpracy?

5. Szacunek, zaufanie, życzliwość

6. Jak uczymy języka?

Udowodniliśmy, że bliskie są nam zasady dobrej edukacji:

ZASADA 1 Szkoła dobrze uczy każdego ucznia

Wyjaśnia, zaciekawia, dba, aby wszyscy uczniowie osiągali coraz lepsze wyniki, rozwijali aspiracje życiowe.

ZASADA 2 Szkoła ocenia sprawiedliwie

Uczniowie wiedzą, czego mają się nauczyć, znają i rozumieją zasady oceniania.

ZASADA 3 Szkoła uczy myśleć i rozumieć świat

Szkoła uczy twórczego i krytycznego myślenia, pomaga zrozumieć świat i rozwiązywać realne problemy.

ZASADA 4 Szkoła rozwija społecznie, uczy wrażliwości

Szkoła rozwija społecznie, uwrażliwia, uczy współpracy, działania na rzecz innych i dla dobra wspólnego.

ZASADA 5 Szkoła pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat

Szkoła pomaga uczniom uwierzyć w siebie. Panuje w niej życzliwa, pełna wzajemnego szacunku atmosfera.

ZASADA 6 Szkoła przygotowuje do przyszłości

Szkoła przygotowuje do życia w nowoczesnym świecie. Uczy języków obcych, posługiwania się komputerem i Internetem, wprowadza w świat kultury.