Znaki Nadziei Sprzątanie świata Mały Samorząd Rajd Palmiry 2013 3a i 3b na Kopcu Powstania Warszawskiego Sowy Lekcja historii na cmentarzu Powązki Zaproszenie do OPP 175 Zajęcia w Miasteczku Przyrody Gra miejska Próbna ewakuacja Konkurs Santo Subito Warsztaty ceramiczne O! Matejko Santo Subito Warsztaty "Leśne dróżki" Warsztaty "Bądź zdrów" Jak działa mózg? Zajęcia biblioterapeutyczne w 1b

Gra miejska

Gra miejska „W dobrym klimacie”

19 listopada 2013 roku uczniowie klasy 4c byli na wycieczce, podczas której uczestniczyli w grze miejskiej " W DOBRYM KLIMACIE".

Była to gra zorganizowana przez Klub Gaja (z którym nasza szkoła współpracuje już od kilku lat) z okazji Konferencji Klimatycznej COP 19, odbywającej się w Warszawie.

Gra odbywała się podczas długiego spaceru na (trasie pomiędzy Stadionem Narodowym (miejsca obrad Konferencji Klimatycznej), a Pałacem Kultury i Nauki (miejsca wystawy „Zielony Klimat” towarzyszącej konferencji).

W trakcie spaceru dzieci uczestniczyły w różnorodnych zabawach i zadaniach, które treściami nawiązywały do problemów dotyczących zmian klimatycznych. Uczniowie na trasie, kierując się mapą, musieli odnaleźć 10 punktów, a w nich dziesięcioro animatorów, którzy zlecali różnorodne zadania; począwszy od  poszukiwania elementów hasła Konferencji Klimatycznej nad brzegami Wisły, szukania związku maski przeciwgazowej ze zmianami klimatycznymi, po spisanie sposobów dbania o środowisko na Placu Grzybowskim. Podczas rozwiązywania zadań dzieci bardzo dobrze się bawiły i miały okazję dowiedzieć się wielu informacji dotyczących głównie naszego wpływu na klimat Ziemi.

Gra zakończyła się w Pałacu Kultury i Nauki podsumowaniem punktów. Uczniowie zdobyli maksymalną ilość punktów za zadania! :)

Po grze uczniowie obejrzeli wystawę dotycząca programu Klubu Gaja - "Święto drzewa", rozwiązywali różnorodne zadania przyrodniczo - ekologiczne, kleili łańcuchy świąteczne oraz pletli warkocze w ramach przygotowań do akcji happeningu "Rzeki dla klimatu - Warkocze dla rzek". Rozwiązywanie zadań sprawiało dzieciom dużo radości, a także można było wygrać drobne upominki.

Uczestnictwo w ekologicznej grze miejskiej dostarczyło uczniom klasy 4c dobrej zabawy, edukacji, a nawet nagród - była to naprawdę udana wycieczka.