Nawigacja

Wyniki konkursów 2019/2020 2018/2019 2018/2019 2017/2018 2016/2017 Tekstowa podstrona

Konkursy

2016/2017

II Warszawski Konkurs Wokalny "Warszawa w piosence"

Opiekun: Małgorzata Szczęsna i Wiesława Żelazek

Wszyscy uczniowie reprezentujący naszą szkołę w konkursie wokalnym "Warszawa w piosence" zostali finalistami. I miejsce w kategorii zespół z klas I-III zajęli uczniowie klasy 2g RETRO-METRO (Bartłomiej Aftyka, Maja Baron, Szymon Cieślikowski, Małgorzata Kowalska, Nicola Kowalska, Matylda Ladanyi, Natalia Maciejewska, Wiktoria Orzyńska, Jan Piwoński), II miejsca w kategorii soliści z klas I-III zajęły: Józefina Karnkowska z 2d i Zofia Tarasin z 3a, III miejsce w kategorii zespół z klas IV-VI zajął zespół TRIO (Maja Przybylska z klasy 6b Natalia Dzierżek z klasy 6b, Karolina Litewska klasy 6d).

XVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny Bohaterowie Naszych Bajek

Opiekun: Anna Grzempczyńska

W konkursie plastycznym wyróżnienie zdobyli: Maria Balas, Urszula Dziudzik, Mikołaj Kasiński.

Mistrzostwa w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżówek i Łamigłówek

Opiekun: Aleksandra Baron

W konkursie wzięło udział ok. 80 uczniów z klas 1-3. Wyniki przedstawiają się następująco:

KLASY I - 1 miejsce: Aleksander Skawiński z 1a, 2 miejsce: Nikola Dąbrowska z 1a i Iga Cholewka z 1a, 3 miejsce: Robert Pietkiewicz z 1a i Zofia Sadowska z 1a, wyróżnienia: Ksenia Kałuża z 1b, Julia Chodukiewicz z 1b, Cezary Dąbrowski z 1a, Jakub Szajer z 1c,  Maria Michalak z 1a, Mikołaj Suchecki z 1b, Zuzanna Białobrowko z 1a.

KLASY II - 1 miejsce: Maja Baron z 2g, 2 miejsce: Mikołaj Załucki z 2f, Urszula Dziudzik z 2f, 3 miejsce: Ida Tolhuysen-Krasnodębska z 2a, wyróżnienia: Alicja Pielasa z 2g, Maciej Grabowski z 2e,  Mikołaj Kasiński z 2f, Maria Balas kl. 2f, Bartłomiej Aftyka z 2g.

KLASY III - 1 miejsce: Magdalena Szymańska z 3a, 2 miejsce: Karolina Borcuch z 3d, 3 miejsce: Maria Sadowska kl. 3a, wyróżnienia: Jakub Smoliński kl. 3b, Julia Łosiewicz z 3c, Wiktoria Dąbrowska z 3d, Aleksandra Pietrasik z 3d.

 

Miejski Konkurs Ekologiczny

Opiekun: Urszula Skórska - Bingoraj

Laureatami etapu szkolnego Konkursu literackiego "Bawimy się w lesie" są: Anna Bakoń z 2a i Jagoda Ziółkowska z 3c. Praca Anny Bakoń zakwalifikowała się do miejskiego etapu konkursu literackiego  "Bawimy się w lesie". Finał odbędzie się 25 maja w SP nr 255.

Laureatami szkolnego etapu konkursu plastycznego "Leśny plac zabaw": Patryk Dudasz z 1a, Kinga Mierzwińska z 1a.

 

Konkurs "Listy dla Ziemi" - etap szkolny

Opiekun: Urszula Skórska - Bingoraj

W etapie szkolnym 1. miejsce - Maja Baron z 2g, 2. miejsce - Maja Czarnecka z 3c, 3. miejsce - Kacper Posepny z 2c. Laureaci kategorii listów rysowanych: !. miejsce - Wojtek Magena z 0c, 2. miejsce - Hela Pilichowska z 1c, 3. - Hanna Lech z 0a.

 

Mokotowski Konkurs Ortograficzny „Ortografek 2017”

Opiekun: Marzenna Świć - Kaczmarczyk

W konkursie ortograficznym , w którym wzięli udział uczniowie klas 3 z mokotowskich szkół  III miejsce zajęły: Jagoda Ziółkowska z 3c, Martyna Szlauer z 3c, Justyna Bernaś z 3c, wyróżnienie: Magdalena Szymańska z klasy 3a. Wręczenie nagród będzie 23 maja o godz. 13.30 w SP nr 69 na ul. Wiktorskiej 73.

 

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” 2017

Opiekun: Mirosław Mroczek

W kategorii Żaczek (2 klasa): Alicja Pielasa z 2g - wyróżniony Maja Baron z 2g – wyróżniony, Mikołaj Kasiński  z 2f – wyróżniony, Zuzanna Grzybowska z 2g - wyróżniony Agata Kęsy z 2a – wyróżniony, Katarzyna Kupecka z 2e – wyróżniony.

W kategorii Maluch (3 i 4 klasa): Martyna Szlauer z 3c – laureat, Franciszek Szczypior z 3b – wyróżniony, Piotr Iwanowski z 4b – wyróżniony, Agata Wlodarska z 4a – wyróżniony.

W kategorii Beniamin (5 i 6 klasa): Julia Pielasa z 5a - bardzo dobry.

 

Konkurs literacki „W krainie moich marzeń”

opiekun: Monika Babakow

W konkursie organizowanym jest przez Zespól Szkół nr 69 biorą udział  następujące nasze uczennice: Dominika Januszczyk z 4d, Karolina Pajor z 6b, Iga Soroka z 6b, Maja Szymańska z 6b, Magdalena Kalbarczyk z 6c,  Aleksandra Kłysz z 6d, Karolina Litewska z 6d, Marcela Zgadzaj z 5c. Weronika Bielińska z 5a, Maria Łakomska z 6a, Pola Dąbrowska z 6a, Zofia Guz z 4a, Aleksandra Śliwczyńska z 4a. W konkursie literackim Marcela Zgadzaj zajęła I miejsce, a Zofia Guz i Aleksandra Śliwczyńska otrzymały wyróżnienia.

Stołeczny konkurs ortograficzny "Z ortografią za pan brat"

Opiekun: Marzenna Świć-Kaczmarczyk

W konkursie ortograficznym organizowananym dla klas trzecich naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Gruszka z 3a, Magdalena Szymańska z 3a, Alicja Nierodzik 3a, Franciszek Szczypior 3b, Jagoda Ziółkowska 3c, Maja Czarnecka 3c, Martyna Szlauer 3c, Martyna Wysocka 3c, Justyna Bernaś 3c, Karolina Boruch 3d, Thuy Anh Nguyen 3d, Aleksandra Różalska 3d. Do finału, który odbędzie się 9 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 217 w Rembertowie zakwalifikowali się: Justyna Bernaś, Karolina Boruch, Martyna Szlauer, Martyna Wysocka, Jagoda Ziółkowska.

 

XX Dzielnicowy Konkursu Matematycznego im. Jana Śniadeckiego

Opiekun: Mirosław Mroczek

Naszą szkołę reprezentowała 11 uczniów. Maciej Kupecki z 4c zajął III miejsce, Julia Pielasa z 5a - wyróżnienie. Wręczenie nagród odbędzie się 10 maja. 

VIII edycja Międzyszkolnego Mokotowskiego Konkursu Historycznego "Historia nauczycielką życia"

 

Opiekun: Marzenna Świć-Kaczmarczyk

W konkursie historycznym organizowanym dla klas trzecich nasz reprezentant Aleksander Gruszka z 3a zajął II miejsce.

 

Szkolny konkursu plastyczny na kartkę wielkanocną

Opiekun: Aleksandra Peczalska-Wiśniewska

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas 1-6. Wpłynęło 111 prac. Komisja po długich i trudnych obradach wyłoniła następujących zwycięzców: Klasy 1 - laureaci: Zuzia  Białobrowska 1a, Ola Adamowska 1a, Kuba Szajger 1c, Delfina Chotkiewicz 1c; Klasy 2 - laureaci: Lena Mirska 2a, Małgosia Kobylińska 2d, Agata Kęsy 2a, Nadia Hutkowska 2c, Kacper Posepny 2c, wyróżnienia: Marysia Trakul 2c, Asia Kwiatkowska 2c, Maja Więcek 2c; Klasy 3 - laureaci: Jagoda Żiółkowska 3c, Emma Płonka 3a, Bartek Białobrowski 3a, wyróżnienia: Marta Kozak 3a, Emilia Falkowska 3d; Klasy 4-6 - laureaci: Gabrysia Piaskowska 4c, Gabrysia Dreger 4a, Aleksandra Kłysz 6d, Jakub Gryglewski 4c, Maja Rosołek 6a, wyróżnienia: Natalia Michalska 5c, Martyna Rafalska 6c. Wszystkim laureatom i uczniom wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Archidiecezjalny Konkurs Biblijny im. kard. Augusta Hlonda dla szkół podstawowych

Opiekun: Julita Nagel

Rozstrzygnięcie I etapu szkolnego Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego nastąpiło dnia 12 stycznia 2016 r. W konkursie uczestniczyło 21 uczniów z klas 4-6. Tematem przewodnim konkursu była Ewangelia wg św. Mateusza (Biblia Tysiąclecia wydanie V). Do II etapu centralnego zostały zakwalifikowane prace: Julii Pielasy z 5a, Marii Łakomskiej z 6a, Karoliny Brzustowskiej z 5b, Alicji Kędziory z 5c, Neli Sicińskiej z 6a, Patrycji Rawskiej z 5c, Alicji Ciotuchy z 5c, Oliwiera Biernackiego z 5b, Marii Majewskiej z 5a.  Etap centralny - finał odbędzie się 13 maja 2017 r. w sobotę o godz. 1000 w Auli: Jana Pawła II UKSW.   

XIV Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej "Witaj majowa jutrzenko" dla uczczenia Konstytucji 3 Maja

Opiekun: Julita Nagel

Nasza szkoła wytypowała 3 uczestników z klas 1-3 oraz 3 uczestników z klas 4-6. Są to następujący uczniowie: Pola Grabowska z 2a, Julia Flak z 2g, Maria Sadowska z 3a, Mateusz Miller z 5a, Weronika Dziklińska z 5b, Ignacy Grabowski z 6a. Przesłuchania konkursowe odbyły się 22.04.2017 r. w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. ks. Piotra Skargi. Komisja zakwalifikowała do finału: Polę Grabowską z 2a, Julię Flak z 2g i Marię Sadowską z 3a.

XL Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

Opiekun: Monika Babakow

14.03.17 r. odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Do konkursu przystąpili uczniowie z klas O - VI. Zgodnie z Regulaminem konkursu do eliminacji dzielnicowych, które odbyły się 29 marca 2017 r. w  O.K. „Forma” ul. Żuławskiego 4/6 zostali zakwalifikowani następujący uczniowie: Julia Flak z 2g, Marysia Sadowska z 3a, Wiktoria Kacprzak z 5b, Mikołaj Litewski 6d.  Wszystkie występy  uczniów z naszej szkoły zwróciły uwagę i zostały docenione przez jury konkursu. Wiktorii Kacprzak, uczennicy z kl.5 b przyznano wyróżnienie,  Julia Flak uczennica z kl. 2g została laureatką III miejsca, a Mikołaj Litewski, uczeń z   kl. 6d został laureatem I miejsca i tym samym  zakwalifikował się  do eliminacji finałowych. Nagrodzonym uczniom  dziękujemy za piękne, poetyckie prezentacje,  a Mikołajowi życzymy pomyślności podczas konkursu finałowego, jaki odbędzie się w dniach 22 i 23 kwietnia w Mazowieckim Instytucie Kultury.

 

Międzyszkolny konkurs czytelniczy "Znane i lubiane"

Opiekun: Ewa Szymon, Ewa Wilamowska

3 marca br. uczniowie klas trzecich wzięli udział w pierwszym etapie konkursu czytelniczego pt. "Znane i lubiane". Organizator, Szkoła Podstawowa nr 271 w Warszawie przy ul. Niegocińskiej 2, przygotował w tym roku pytania na podstawie książki autorstwa pana Grzegorza Kasdepke pt. "Co to znaczy..." (cz. 1 - niebieska). Zwycięzcami pierwszego etapu (w naszej szkole) są: I miejsce ex aequo  -  Alicja Nierodzik z 3a, Aleksander Gruszka z 3a, Magdalena Szymańska z 3a, II miejsce - Hanna Węgrzyn z 3a, III miejsce - Jagoda Ziółkowska z 3c. W finale konkursu aż trzy dziewczynki  zostały jego laureatkami: Alicja Nierodzik zajęła II miejsce, Magdalena Szymańska - III  miejsce, Hanna Węgrzyn - wyróżnienie.

 

XIII FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY MOKOTOWA 2017

Koordynator: Zuzanna Sewastianowicz

konkurs recytatorski

Opiekun: Monika Babakow, Julita Nagel

Konkurs recytatorski dla dzieci szkół podstawowych odbywa się w dwóch grupach wiekowych: grupa I dla dzieci klas 0-3, grupa II dla dzieci klas 4-6. Do etapu dzielnicowego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Julia Flak z 2g, Maria Sadowska z 3a, Mikołaj Litewski z 6d, Wiktoria Kacprzak z 5b. Przesłuchania konkursowe odbyły się w Centrum „Łowicka” 30 marca 2017r. Laureatką II miejsca została Julia Flak z 2g, laureatem III miejsca został Mikołaj Litewski z 6d.

Konkurs Literacki "Czytanie to najpiękniesza zabawa”

Opiekun: Monika Babakow

Praca uczennicy klasy 6b - Mai Szymańskiej otrzymała wyróżnienie.

 

konkurs plastyczny

opiekun: Ewa Mizgier-Kozińska

Organizatorem konkursu plastycznego dla przedszkoli „Spójrz na Wisłę z Mokotowa” jest Młodzieżowy Dom Kultury „Mokotów”, a konkursu „Po co nam Wisła?” - Centrum „Łowicka”. Na konkurs przesłano prace dzieci z oddziału przedszkolnego: Leny Mączyńskiej z 0B, Laury Stelmaszczyk z 0D, Joanny Srokowska z 0D, Ksawerego Lisieckiego z 0B.

XIV Dzielnicowy Konkurs Przyrodniczy ORLIK dla klas trzecich

Opiekun: Małgorzata Szczęsna

Laureatami szkolnego etapu konkursu są: Aleksander Gruszka, Sofija Naschanska, Aleksander Wiśniewski, Bartłomiej Białobrowko. Nasi reprezentanci w finale konkursu zdobyli: III miejsce- Aleksander Gruszka 3a, wyróżnienia - Bartłomiej Białobrowko i Aleksander Wiśniewski z 3a.

Konkurs wokalny „Warszawa w piosence”

Opiekun: Wiesława Żelazek, Małgorzata Szczęsna

Uczniowie zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu: Zespół: Maja Przybylska, Natalia Dzierżek, Karolina Litewska „W rytmie tego miasta” 6b, 6d, Zespół RETRO - METRO „Na prawo most, na lewo most” 2g, Zofia Tarasin „Katarynka Karolinka” 3a, Józefina Karnkowska „Piosenka o mojej Warszawie”. Przesłuchanie dzieci, w drugim etapie, odbędzie się dnia 7 kwietnia (piątek) w ZS nr 69 ul. Drewniana 8. Uczniowie pojadą z opiekunem konkursu.

\

Konkurs plastyczny "Nasza Syrenka" - "Syrenka i jej dom - Wisła"

Opiekun: Monika Trzop

Na konkurs plastyczny "Nasza Syrenka" - "Syrenka i jej dom - Wisła" zostało wysłanych 36 prac uczniów z klas 0-3 i 6 prac uczniów z klas 4-6. 24.03.17 r. odbył się finał konkursu, podczas którego zostały nagrodzone 3 uczennice naszej szkoły: Agata Kęsy z kl. 2a - 3 miejsce, Marcela Zgadzaj z kl. 5c - 3 miejsce, Maja Szymańska z kl 6b - wyróżnienie.

 

 

V Międzyszkolny Konkurs Poezji Hiszpańskojęzycznej

Opiekun: Joanna Szejba

W dniu 8 marca 2017 r. w Gimnazjum 37 przy ul. Niskiej, odbyły się przesłuchania do  V  Międzyszkolnego  Konkursu Poezji Hiszpańskojęzycznej. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice z klasy IV: Pola Wojda kl. IV d, Natalia Raczyńska kl. IVa. Zofia Guz kl. IVa.  W dniu 16 marca odbył się finał tego konkursu. W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła Zosia Guz, trzecie miejsce Pola Wojda. Dziewczynki otrzymały atrakcyjne nagrody w postaci tableta i słuchawek bezprzewodowych. 

 

Mała Olimpiada Matematyczna

Opiekun: Magdalena Kłysz

Szkolny etap Małej Olimpiady Matematycznej odbył się 13 marca 2017 r. Wzięło w niej udział 20 uczniów z klas trzecich. Do etapu dzielnicowego zakwalifikowali się: Martyna Szlauer z 3c, Franciszek Szczypior z 3b, Filip Radzikowski z 3c, Aleksandra Różalska z 3d, Jagoda Ziółkowska z 3c, Jakub Smoliński z 3b. Etap dzielnicowy zaplanowany jest na 27 marca 2017 r. o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 70 w Warszawie ul. J. Bruna 11. Etap dzielnicowy będzie trwał 60 minut.

 

Superpierwszak 2017

Opiekun: Emilia Przyborowska

Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie z klas 1: Dominika Sendrowska z 1a, Aleksander Skawiński z 1a, Gustaw Białek z 1b, Malwina Nasierowska z 1b, Zofia Drozdek z 1b, Szymon Żurakowski z 1b, Mikołaj Suchecki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Konkurs Matematyczny J. Śniadeckiego

Opiekun: Mirosław Mroczek

Do etapu dzielnicowego, który odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. zakwalifikowali się: Julia Suskiewicz  z 6a, Maja Szymańska z 6b, Alicja Masiak z 6b, Nela Sicińska z 6a, Julia Pielasa z 5a, Maria Majkowska 5a, Filip Węgier z 5c, Maciej Kupecki z 4c, Borys Bilski z 4c, Gabriela Ojrowska z 4b, Stanisław Ciechanowski z 4a.

 

 Konkurs wojewódzki "Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030" w ramach projektu „Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju”

Opiekun: Małgorzata Pawluk-Wieczorek

 
Ośrodek Rozwoju Edukacji w ramach projektu „Edukacja globalna. Liderzy Edukacji na rzecz rozwoju” zaprosił uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie  "Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030". Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy graficznej, do której należało dołączyć opis wykazując się znajomością tematu dotyczącego jednego z trzech zagadnień: Zmiany klimatu, Bezpieczeństwo żywności i rolnictwo, Godna praca.
Kilkunastu uczniów naszej szkoły przygotowało bardzo ciekawe prace. Wyróżnienie na etapie wojewódzkim zdobyły dwie uczennice Aleksandra Śliwczyńska z kl. IVa i Alicja Masiak z kl. VIb.

:

Szkolny konkurs na najciekawszą formę przestrzenną

Opiekun: Katarzyna Golec

W ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji odbył się konkurs na najciekawszą formę przestrzenną wykonaną z surowców wtórnych przedstawiającą wybrany wyraz z trudnością ortograficzną.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Jaśmina Kramek, 1b oraz Agata Kęsy, 2a

II miejsce – Jan Karczewski, 2d oraz Antoni Falęciak-Dąbrowski, 2f

III miejsce – Anna Rogala, 2d oraz Konstanty Kulik, 1b

Wyróżnienia: Nadia Kulik, 2c; Mikołaj Kasiński , 2f; Lena Drenk, 2d; Maja Więcek, 2c; Maja Każuch, 2d; Aleksandra Pietrasik, 3d.

 

Szkolny Konkurs Recytatorski - wiersze Juliana Tuwima

Opiekun: Katarzyna Golec

W ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji odbył się Konkurs Recytatorski - Wiersze Juliana Tuwima. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 0-VI. Wzięło w nim udział ok. 50 osób. Laureatami zostali:

Klasy 0-1: I miejsce –  Helena Pilichowska z 1c, II miejsce – Barbara Koszańska z1c, III miejsce – Iga Żaboklicka z 0a, wyróżnienie: Antoni Pałdyna z1c.

Klasy 2-3: I miejsce – Anna Rogala z 2d, II miejsce – Maria Sadowska z 3a oraz Lena Drenk z 2d, III miejsce – Gabrysia Zaleska z 2d oraz Klementyna Karnkowska z 2d, wyróżnienie: Wiktoria Kurek z 3c, Stanisław Bagiński z 2c,  Jan Hul z 2c.

Klasy 4-6: wyróżnienie: Maria Łakomska z 6a oraz Gabriela Fajok z 6c.

 

BIEGANE DYKTANDO dla uczniów klas trzecich

Opiekun: Katarzyna Golec, Dominika Ogrodnik

31.01.17 r. w ramach Tygodnia Świadomości Dysleksji odbyło się BIEGANE DYKTANDO dla uczniów klas trzecich. Drużyna składała się z dwóch osób. Jedna osoba była „biegaczem” – podbiegała do tekstu, zapamiętywała jak największą ilość słów, a potem dyktowała koledze „pisarzowi” to, co zapamiętała. Druga osoba „pisarz” zapisywała to, co usłyszała. 

Laureatami BIEGANEGO DYKTANDA zostali: I miejsce – Justyna Bernaś, Jagoda Ziółkowska, 3c, II miejsce – Martyna Wysocka, Wiktoria Kurek, 3c, III miejsce – Magdalena Szymańska, Aleksander Gruszka, 3a. GRATULUJEMY!

 

Międzyszkolny Konkurs "W labiryntach matematyki"

Opiekun: Magdalena Kłysz

W etapie szkolnym wzięli udział wszyscy uczniowie z klas 1-3. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Aleksander Skawiński z 1a, Robert Pietkiewicz Robert z 1a, Anna Bakoń z 2a, Maciej Grabowski z 2e, Urszula Dziudzik Urszula z 2f, Mikołaj Załucki z 2f, Maja Baron z 2g, Marcin Dobrzyński Marcin z 2g, Napieraj Kacper z 2g, Alicja Pielasa Alicja z 2g, Adam Dąbrowski Adam z 3a, Martyna Szlauer z 3c, Aleksandra Różalska Aleksandra z 3d. Etap dzielnicowy odbył się 11 marca 2017r. Pięcioro naszych reprezentantów odniosło sukces: Aleksander Skawiński - I miejsce, Maja Baron - I miejsce, Aleksandra Różalska - I miejsce, Alicja Pielasa - II miejsce, Martyna Szauer - II miejsce. Gratulujemy.

 

 

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastyczny "Matematyka - Lubię to!"
Opiekun: Barbara Szczeszka, Monika Trzop

Konkurs skierowany był do uczniów klas 1 – 3 i 4 – 6 szkół podstawowych oraz gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Przebiegał w dwóch etapach: etap I -  szkolny, etap II - finał ogólnopolski. Zadaniem uczestników było zilustrowanie dowolną techniką pracy plastycznej na temat „Matematyka - Lubię to!”. W etapie szkolnym w klasach 1-3: I miejsce: Maja Baron 2g, II miejsce: Weronika Szlauer 3c, III miejsce: Nikola Dąbrowska 1a, wyróżnienie: Aleksandra Różalska 3d, Aleksander Skawiński 1a, Aleksandra Adamowska 1a. W klasach 4-6: I miejsce: Magdalena Kalbarczyk 6c, II miejsce: Aleksandra Kłysz 6d, III miejsce: Karolina Pajor 6b, Julia Wysocka 6a, wyróżnienie: Maja Szymańska 6b, Marcela Zgadzaj 5c. Do II etapu pojechały prace z miejsc I, jednak żadna z nich nie zajęła miejsca na podium... może w przyszłym roku się uda.

 

Archidiecezjalny Konkurs Biblijny im. kard. Augusta Hlonda dla szkół podstawowych

Opiekun: Anna Rybaczuk, Julita Nagel

Rozstrzygnięcie I etapu szkolnego Archidiecezjalnego Konkursu Biblijnego nastąpiło dnia 12 stycznia 2016 r. W konkursie uczestniczyło 21 uczniów z klas 4-6. Tematem przewodnim konkursu była Ewangelia wg św. Mateusza (Biblia Tysiąclecia wydanie V). Do II etapu centralnego zostały zakwalifikowane prace: Julii Pielasy z 5a, Marii Łakomskiej z 6a, Karoliny Brzustowskiej z 5b. Etap centralny - finał odbył się 13 maja 2017 r. Uczennice, które otrzymały tytuł finalisty to:  Julia Pielasa z 5a, Maria Łakomska z 6a, Karolina Brzustowska z 5b, Alicja Kędziora z 5c, Nela Sicińska z 6a, Alicja Ciotucha z 5c.

Konkursie Biblijno – Plastycznym wyróżnienie otrzymała praca Mai Baron z 2g.

 

Konkurs Ortograficzny "Ortografia na medal"

Opiekun: Dorota Rawska, Zuzanna Sewastianowicz

W szkolnym etapie Konkursu Ortograficznego "Ortografia na medal" dla klas IV – VI wzięło udział 18 uczniów. W etapie dzielnicowym 14.01.2017 (sobota) naszą szkołę reprezentować będą: Agata Włodarska z 4a, Maria Łakomska z 6a, Marta Kozioł z 6b.

 

 

Konkurs Biblijno – Plastyczny odbywający się w ramach Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda

Opiekun: Julita Nagel, Monika Trzop

W etapie szkolnym konkursu uczestniczyło 401 uczniów. Komisja konkursowa wytypowała do Etapu Rejonowego prace następujących uczniów: Mai Baron z 2g, Marii Balas z 2f, Wiktorii Kurek z 3c, Kingi Jastrzębskiej z 3b, Kuby Grzędy z 2f, Justyny Bernaś z 3c.

 

 

 

Konkurs plastyczny "Zielona stolica"

Opiekun: Urszula Skórska-Bingoraj

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „ZIELONA STOLICA”.  Konkurs jest elementem programu „Wspieranie edukacji ekologicznej w placówkach oświatowych m.st. Warszawy”. Organizatorem konkursu są Lasy Miejskie - Warszawa. Celem konkursu jest m.in. upowszechnienie wiedzy przyrodniczej ze zwróceniem uwagi na warszawską zieleń. W pierwszym  etapie, szkolnym wpłynęło 61 prac uczniów. Spośród tych prac komisja konkursowa wybrała 6 plakatów, które przeszły do drugiego, dzielnicowego etapu. Wyróżnieni uczniowie to: Zofia Dobrzyńska z 1a, Janina Pukszta z 1b, Agata Kęsy z 2a, Paweł Marek z 2c, Bartek Białobrowko z 3a, Filip Radzikowski z 3c. Gratulujemy!

 

Konkurs plastyczny na bożonarodzeniową kartkę świąteczną w ramach akcji "Pola Nadziei" 2016/2017

Opiekun: Anna Rybaczuk, Julita Nagel

Nasza szkoła, jak co roku uczestniczyła w Konkursie plastyczny pt. „ZNAKI NADZIEI”– bożonarodzeniowa kartka dla chorego „Ubogi Jezus w Betlejem nadzieją dla ubogich”. Organizatorem konkursu było Hospicjum Domowe, ul. Tykocińska 27/35, 03 - 545 Warszawa. W konkursie uczestniczyli uczniowie  kl. 1-6. Dzieci wykonały techniką dowolną piękne kartki, które w okresie Bożego Narodzenia zostaną przekazane osobom chorym z hospicjum. Autorami prac, które zostały zgłoszone do II etapu konkursu plastycznego są: Maja Baron z 2g, Zuzanna Grzybowska z 2g, Natalia Maciejewska z 2g, Alicja Pielasa z 2g, Jakub Pietrzyk z 2g, Maria Majkowska z 5a, Alicja Kędziora z 5c, Maja Rosołek z 6a, Pola Gontarska z 6d, Aleksandra Kłysz z 6d.

8 grudnia 2016 roku, w siedzibie Ośrodka Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów komisja konkursowa wyłonienia zwycięzców kolejnej już edycji  hospicyjnego konkursu bożonarodzeniowego na kartkę świąteczną dla chorego.  Komisja wyróżniła prace następujących uczniów: Mai Baron z 2g, Aleksandry Kłysz z 6d. Wręczenie dyplomów i upominków dla dzieci nagrodzonych odbędzie się dnia 28 stycznia 2017 roku o godz. 16:00 w kościele pw. Matki Bożej z Lourdes przy ulicy Wileńskiej 69 w Warszawie  podczas Charytatywnego Koncertu Kolęd.

 

 

VIII Ogólnopolski Konkurs Wokalno – Recytatorski Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Ojczyzną moją jest muzyka…”

Opiekun: Julita Nagel

Konkurs organizowany przez Szkołę Podstawową nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Warszawie. W finale konkursu naszą szkołę będą reprezentować następujący uczniowie: Pola Grabowska z 2a i Maria Sadowska z 3a (utwór  „Zaproszenie na wycieczkę”), Aleksandra Ciechanowska z 4a i Zofia Guz  z 4a (utwór „Zwierzęta patrzą na nas”), Alicja Ciotucha z 5c („Pieśń o fladze”), Mikołaj Litewski z 6d („Ballada o trzęsących się portkach”). Przesłuchania finałowe odbyły się 7 grudnia 2016r.  Pola Grabowska z 2a i Maria Sadowska z 3a zostały laureatkami III miejsca w kategorii kl. 1-3, Mikołaj Litewski z 6d został laureatem III miejsca w kategorii kl. 4-6. Gratulacje dla laureatów. Podziękowania dla Rodziców za twórczą współpracę.

 

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Amerykańskiej

Opiekun: Monika Sadowska

W czwartek 24 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Angielskiej i Amerykańskiej. Uczniowie z klas 1-3 i 4-6 prezentowali wybrany przez siebie utwór w języku angielskim. Komisja konkursowa postanowiła nagrodzić następujących uczniów: I miejsce - Antonina Sołkowicz z 2e, II miejsce - Anna Bakoń z 2a i Maria Sadowska z 3a, III miejsce - Kacper Posepny z 2c i Bartłomiej Aftyka z 2g, wyróżnienia: Nadia Hutkowska z 2c, Maja Baron z 2g, Marta Kozak z 3a, Aleksandra Adamowska z 1a, Nikola Dąbrowska z 1a, Dominika Sendrowska z 1a. W klasach IV-VI: I miejsce - Maja Dębniak z 6c, II miejsce - Alicja Ciotucha z 5c i Mikołaj Litewski z 6d, III miejsce - Zuzanna Kozioł z 4b i Maja Przybylska z 6b, wyróżnieni: Barbara Mioduszewska z 4b, Igor Buśko z 4b, Pola Wojda z 4d, Maja Szymańska z 6b, Marta Kozioł z 6b, Karolina Litewska z 6d.

 

XIV Mokotowski Konkurs Matematyczny "Liczydełko" 2017

Opiekun: Magdalena Kłysz

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do  dzielnicowego etapu konkursu to: Aleksandra Różalska z 3d, Marta Patoka z 3d, Franciszek Szczypior z 3b, Zuzanna Łukasiewicz z 3a, Krzysztof Kacperczyk z 3c. Etap dzielnicowy odbędzie się 07.02.2017r. w Szkole Podstawowej nr 119 w Warszawie.

 

Kuratoryjny Konkurs Matematyczny

Opiekun: Mirosław Mroczek

Etap szkolny odbył sie 9 listopada 2016 r. Wzięło w nim udział 29 uczniów z klas 4-6. Żaden uczeń nie przekroczył progu 80% kwalifikującego do etapu rejonowego.

 

Kuratoryjny Konkurs Polonistyczny

Opiekun: Zuzanna Sewastianowicz

Etap szkolny odbył się w 3 listopada 2016 r. Udział w nim wzięło 11 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Maria Łakomska z 6a. Etap rejonowy odbędzie się we wtorek 3.01.2017 o godz. 11.00 w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie, ul. Kawęczyńska 36.

Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

Opiekun: Waldemar Królikowski

Etap szkolny odbył się 7 listopada 2016 r. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie: Maria Łakomska z 6a, Julia Pielasa  z 5a, Julia Kozioł z 6b, Ignacy Grabowski z 6a. Etap rejonowy planowany jest na 15 grudnia 2016 r. o 11.00.

 

X Mokotowski Konkurs Historyczny "Nasza biało- czerwona"

Opiekun: Waldemar Królikowski

Konkurs historyczny adresowany był do uczniów z klas czwartych. Do finału awansowali: Zuzanna Kozioł z 4b, Gabriela Ojrowska z 4b, Krzysztof Hawrylik z 4d.  W finale konkursu nasza drużyna zajęła I miejsce. Krzysztof Hawrylik i Gabriela Ojrowska uzyskali II miejsce indywidualnie. Gratulujemy!

 

XIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa”

Opiekun: Julita Nagel

Przesłuchania finalistów odbyły się 21.10.2016 r. w piątek w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. ks. Piotra Skargi. Laureatem  III miejsca został Mikołaj Litewski z 6d, wyróżnienie otrzymała Pola Grabowska z 2a, tytuł finalisty otrzymały: Julia Flak z 2g, Maria Sadowska z 3a, Alicja Ciotucha z 5c. Podczas przesłuchań konkursowych uczestnicy mogli poznać Panią Małgorzatę Nawrocką  absolwentkę polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, autorkę ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci i młodzieży, scenariuszy teatralnych i telewizyjnych, tekstów piosenek, podręczników szkolnych, artykułów prasowych, felietonów i audycji radiowych. Pani Nawrocka była w składzie komisji oceniającej występy finalistów IV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. „Usłysz, Panie, moje słowa".

 

XIV edycja Konkursu Ekologicznego „Czystym powietrzem oddychajmy, ŚMIECI NIE SPALAJMY"

Opiekun: Urszula Skórska - Bingoraj

Uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w XIV edycji Konkursu Ekologicznego „Czystym powietrzem oddychajmy, ŚMIECI NIE SPALAJMY". Uczestnicy przygotowali plakat ekologiczny, prace wskazywały,  jakie są skutki zanieczyszczenia powietrza oraz jakie działania należy podjąć, aby ograniczyć zanieczyszczenie powietrza. W etapie szkolnym I miejsce zdobyła Maja Baron z klasy 2g i jej praca reprezentuje naszą szkołę w kolejnych etapach konkursu.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego
    02-762 Warszawa
    ul. Barcelońska 8
    e-mail: sp307wawa@wp.pl
  • 22 842 42 61
    22 842 18 98

Galeria zdjęć