Nawigacja

Wyniki konkursów 2019/2020 2018/2019 2018/2019 2017/2018 2016/2017 Tekstowa podstrona

Konkursy

2018/2019

XVI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Z ortografią za pan brat” - opiekun: Małgorzata Cieślik

Nasi uczniowie z klas trzecich osiągnęli w tym roku szkolnym duży sukces w zakresie znajomości ortografii. Aleksander Skawiński z 3a został Mistrzem Ortografii wśród uczniów klas trzecich m. st. Warszawy. Gustaw Białek z 3b zdobył wśród III miejsce, Hanna Kozioł z 3a otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.

Międzyszkolny Mokotowski Konkurs "Poeci dzieciom" – opiekun: Magdalena Kłysz i Ewa Gładzikowska

Z radością informujemy, że w kategorii literackiej laureatkami Międzyszkolnego Mokotowskiego Konkursu "Poeci dzieciom" zostały: Helena Pilichowska z 3C - I miejsce, Iga Cholewka z 3A - III miejsce, Dominika Sendrowska z 3A - III miejsce.

Mokotowski Konkurs Ortograficzny "Ortografek" - opiekun: Iwona Januszewska-Skup

W tym roku laureatami konkursu ORTOGRAFEK 2019 zostali uczniowie z klasy 3a: Hanna Kozioł i Aleksander Skawiński. Uczniowie zajęli II miejsce.

VI Edycja Konkursu "Ze Strażą Miejską Bezpiecznie" - opiekun: Ewa Mizgier-Kozińska

VI Edycja Konkursu "Ze Strażą Miejską Bezpiecznie" - opiekun: Ewa Mizgier-Kozińska

21 lutego 2019 roku odbył się II etap konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie". Do III etapu przeszły placówki, których uczniowie zdobyli najwięcej punktów spośród reprezentantów szkół danej dzielnicy. Nasza szkoła, reprezentowana przez dwie uczennice z klasy 5d - Aleksandrę Różalską i Karolinę Borcuch, reprezentowała dzielnicę Mokotów. 21 marca 2019 roku odbyła się druga część trzeciego etapu konkursu polegająca na prezentacji sposobów udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowym przejeździe rowerem w Miasteczku Ruchu Drogowego. Nasze uczennice spisały się znakomicie i zajęły II miejsce w etapie warszawskim. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 25 kwietnia 2019 r. w Teatrze Kamienica.

Ogólnopolski Konkurs Jezyka Angielskiego FOX - opiekun: Ewa Asztemborska-Urbaniak

Wyniki Konkursu Języka Angielskiego FOX:
Julia Szajer z 7c - wynik bardzo dobry
Jakub Czarnowski z 6c - wynik dobry
Alicja Zając z 6b - wynik dobry
Maria Sadowska z 5a- wynik dobry
Konrad Żółkiewski kl.4 - wynik bardzo dobry
Kacper Żółkiewski kl.3 - wynik dobry
Antonina Solkowicz kl.4 - wynik dobry
Aleksander Skawiński kl.3 - wynik dobry

Dzielnicowy Konkurs Przyrodniczy "Orlik" - opiekun: Anna Mazur

Wśród laureatów Dzielnicowego Konkursu Przyrodniczego "Orlik" znaleźli się nasi uczniowie: Michał Piwowarski z 3c - II miejsce, Franciszek Wiśniewski z 3c - II miejsce, Jakub Bielski z 3a - III miejsce, Lena Kielak z 3c - III miejsce.

Mokotowski Konkurs Historyczny dla klas trzecich - opiekun: Iwona Januszewska-Skup

Tytuł laureata konkursu zdobył Aleksander Skawiński z 3a. Laureatów w tym roku było tylko dwóch,więc bardzo cieszy nas fakt,że jednym z nich okazał się uczeń naszej szkoły. Wśród wyróżnionych finalistów znalazł się również Antoni Pałdyna z klasy 3c.
Gratulujemy finalistom wyników. Konkurs nie był łatwy.Wymagał samodzielnej i wielomiesięcznej pracy.

XVI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj, majowa jutrzenko...” - opiekun: Julita Nagel

Uczennice naszej szkoły brały udział w Konkursie Poezji Patriotycznej „Witaj, majowa jutrzenko…” 
Do II etapu konkursu zakwalifikowały się: Joanna Srokowska z 2d, Zofia Dobrzyńska z 3a, Julia Flak z 4g, Józefina Karnkowska z 4e.
Przesłuchania konkursowe odbyły się w sobotę 6 kwietnia 2019r. w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Ks. Piotra Skargi przy ul. Bema 73/75 w Warszawie. 

Tytuł finalisty zdobyły: Zofia Dobrzyńska z 3a oraz Józefina Karnkowska z 4e.

FESTIWAL MŁODZI ARTYŚCI MOKOTOWA MAM TO! KONKURS RECYTATORSKI - opiekun: Julita Nagel

Festiwal MAM to! – jest wyjątkową szansą dla młodych artystów Mokotowa na pochwalenie się swoimi artystycznymi talentami, pasjami i kreatywnością na profesjonalnych scenach dzielnicowych domów kultury.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły znalazła się w gronie laureatów konkursu recytatorskiego. Laureatką I miejsca została Julia Flak z 4g.

Uczennica naszej szkoły otrzymała również promocję do występu podczas Gali Festiwalu Młodzi Artyści Mokotowa MAM to! Występ laureatów odbył się 4 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00 w Służewski Domu Kultury, ul. J.S. Bacha 15.

ARCHIDIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY - opiekun: Julita Nagel

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Maksymilian Stankiewicz z 7b zdobył wyróżnienie podczas  III etapu centralnego Konkursu Biblijnego, który odbył się 13 kwietnia 2019 r. o godz. 10.00 w Auli Jana Pawła II UKSW w Warszawie przy ul. Dewajtis 5.

IV Warszawski Konkurs Wokalny "WARSZAWA W PIOSENCE" - opiekun: Wiesława Żelazek

Uczennice z klasy 4e Józefina Karnkowska i Klementyna Karnkowska zdobyły pierwsze miejsce w kategorii zespół w IV Warszawskim Konkursie Wokalnym "WARSZAWA W PIOSENCE". Dnia 26 kwietnia 2019r. laureatki konkursu wystąpiły na Gali Młodych Artystów. Gratulujemy.

WARSZAWSKI KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS III „MAŁA OLIMPIADA MATEMATYCZNA” 2019 - opiekun: Anna Mazur

W Warszawskiej "Małej Olimpiadzie Matematycznej" dla klas 3 laureatami konkursu zostali: Aleksander Skawiński z 3a - I miejsce, Dominika Sendrowska z 3a - II miejsce, Robert Pietkiewicz z 3a - II miejsce, Jakub Bielski z 3a - III miejsce. Uroczyste rozdanie nagród laureatom Małej Olimpiady Matematycznej odbędzie się w środę, 22 maja 2019 r. o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej nr 65 przy ul. Mścisławskiej 1.

Mokotowski Konkurs historyczny „Nasza biało-czerwona" – opiekun: Waldemar Królikowski

W kolejnym "Mokotowskim Konkursie Historycznym Nasza biało-czerwona" reprezentacja naszej szkoły odniosła sukces. Uczniowie z klasy IV g: Bartłomiej Aftyka, Julia Flak i Jan Kołdras zajęli I miejsce drużynowo. Bartłomiej Aftyka zajął I miejsce indywidualnie.

II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Biblijnej "Z Biblią na co dzień" - opiekun: Anna Rybaczuk

  Uczniowie naszej szkoły: Anna Bakoń z 4a, Julia Kisiel z 6c i Igor Buśko z 6b zajęli III Miejsce w kategorii drużynowej
w Finale II Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Biblijnej "Z Biblią na co dzień".

Finał Konkursu Łamigłówkowego "III Memoriał Urszuli Marciniak" - opiekun: Barbara Szczeszka

Finał Konkursu Łamigłówkowego "III Memoriał Urszuli Marciniak" - opiekun: Barbara Szczeszka

25 III 2019r. odbył się Finał Konkursu Łamigłówkowego w CLV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. W finale wzięło udział 7 uczniów z naszej Szkoły – pięcioro z kategorii „Młodzicy” i dwoje z kategorii „Juniorzy”. Uczniowie musieli zmierzyć się z łamigłówkami podczas trzech 45-minutowych rund.

Po rozgrywkach wysłuchaliśmy wykładu absolwenta tamtejszego Gimnazjum na temat łamigłówek na telefon. Przedstawione zostały aplikacje: circuit scramle, rikudo, kakuro, blendoku, set, itp. oraz ich działanie.

Po wykładzie podano wyniki i okazało się, że pięcioro uczniów z naszej Szkoły udało się wejść do Wielkiego Finału, który trwał 45 minut.

Gratulujemy zatem:
- Maćkowi Kupeckiemu - który zajął II miejsce w kategorii „Młodziki”
- Julii Pielasie – która zajęła III miejsce w kategorii „Juniorzy”
oraz
- Borysowi Bilskiemu,
- Jakubowi Czarnowskiemu,
- Piotrkowi Stramskiemu.

Gratulujemy także Oliwii Muras i Mai Baron, które brały udział w finale konkursu.

 

Jeżeli, ktoś zechciałby się już od dzisiaj przygotowywać do przyszłorocznego konkursu może samodzielnie zakupić łamigłówki na stronie www.wydawnictwologi.pl lub przygotowywać się z materiałów dostępnych na stronie http://www.matematyka.wroc.pl/konkursy/memorial-urszuli-marciniak-i

IV WARSZAWSKI FESTIWAL JĘZYKA ROSYJSKIEGO - opiekun: Małgorzata Roguska

W konkursie plastycznym „Ilustracja przysłowia rosyjskiego” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 46 i Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń w ramach Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego naszą szkołę reprezentowały uczennice: Anna Bakoń z 4a, Marcela Zgadzaj z 7c i Aleksandra Kłysz z 8d. Marcela Zgadzaj została laureatką konkursu w kategorii szkół podstawowych. Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w kwietniu w czasie zamknięcia festiwalu.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Nasza Syrenka" - "101 lat z Syrenką" - opiekun: Monika Trzop

W XIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Nasza Syrenka" - "101 lat z Syrenką" siedem uczennic naszej szkoły biorących udział w tym konkursie odniosło sukces: Zofia Kwaśniak 0a - wyróżnienie, Jagoda Radzikowska 2a - wyróżnienie, Nadia Niedźwiedzka 1e - wyróżnienie, Helena Pilichowska 3c - wyróżnienie, Zuzanna Hinczewska 3c – II miejsce, Marcela Zgadzaj 7c - wyróżnienie, Zuzanna Białobrowko 3a - wyróżnienie.
Nagrody wręczone zostały 3.04.19 r. u organizatora konkursu w SP nr 212  w czasie Święta Szkoły.

III Mazowiecki Konkurs Chemiczny "Kwas" - opiekun: Małgorzata Pawluk-Wieczorek

Etap szkolny konkursu odbył się 1 marca 2019 r. Uczestniczyli w nim chętni uczniowie z klas ósmych. Do II etapu Mazowieckiego Konkursu Chemicznego "KWAS" zakwalifikowali się następujący uczniowie: Miłosz Łosiewicz z 8c i Kacper Kołtunowicz z 8c. Do etapu wojewódzkiego uczniowie przystąpią 26 kwietnia 2019 r.

XIX Konkurs Ortograficzny „Ortografia na medal” – opiekun: Dorota Rawska i Zuzanna Sewastianowicz

22 stycznia odbył się etap szkolny XIX Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”. Z klas V i VI do etapu dzielnicowego zakwalifikowali się: Igor Buśko z 6b, Gabriela Dreger z 6a i Dominika Januszczyk z 6d. Z klas VII i VIII - Maria Łakomska z 8a, Maksymilian Stankiewicz z 7b i Julia Pielasa z 7a.

W etapie dzielnicowym sukces odniosła Marysia Łakomska, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, a następnie otrzymała tytuł finalisty konkursu.

XXIV edycja Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę" – opiekun: Waldemar Królikowski

W konkursie wzięło udział 5 uczniów. Maksymilan Stankiewicz z 7b nie tylko zakwalifikował się do etapu rejonowego, ale otrzymał kwalifikację do III etapu – wojewódzkiego. Ostatecznie Maksymilian został laureatem etapu wojewódzkiego konkursu.

Kuratoryjne Konkursy Przedmiotowe - opiekun: Zuzanna Sewastianowicz

W pierwszym semestrze odbyły etapy szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Nasi uczniowie przystąpili do większości z nich. Niektórym udało się zakwalifikować do etapu rejonowego i wojewódzkiego.

Konkurs języka hiszpańskiego (opiekun: Joanna Szejba) – 8 uczestników próbowało zakwalifikować się do etapu rejonowego.    

Konkurs fizyczny (opiekun: Mirosław Mroczek) – 9 uczniów brało udział, a 5 przeszło do etapu rejonowego: Cezary Kidoń, Alicja Masiak, Izabela Bytof, Maja Michalewska-Szyjko, Kacper Kołtunowicz.

Konkurs wiedzy o społeczeństwie (opiekun: Jozanna Nowak) – 15 uczniów wzięło udział w etapie szkolnym. 

Konkurs chemiczny (opiekun: Małgorzata Pawluk-Wieczorek) – 8 uczniów brało udział w etapie szkolnym.     

Konkurs języka niemieckiego  – 1 uczeń brał udział.

Konkurs języka angielskiego (opiekun: Ewa Urbaniak) – 42 osoby brały udział, dwie zakwalifikowały się do etapu rejonowego: Elena Skrzypczyk i Zuzanna Mazurek.

Konkurs historyczny (opiekun: Waldemar Królikowski) – 8 uczestników, Natalia Daykola z 8a zakwalifikowała się do etapu rejonowego.       

Konkurs matematyczny (opiekun: Sylwia Gontarz) – 39 uczniów wzięło udział; Julia Pielasa awansowała do etapu rejonowego, a następnie – wojewódzkiego, ostatecznie została laureatką konkursu matematycznego.   

Konkurs geograficzny (opiekun: Katarzyna Michalczuk) – 9 uczestników brało udział w etapie szkolnym.

Konkurs biologiczny (opiekun: Ewa Tlałka) – 12 uczestników, Julia Pielasa z 7a zakwalifikowała się do etapu rejonowego, a następnie wojewódzkiego.   

Konkurs języka rosyjskiego (opiekun: Małgorzata Roguska) – 3 uczestników brało udział, wszyscy zakwalifikowali się do etapu rejonowego: Sofia Barannikowa, Rustam Pavliuk, Kira Smielchanska.

Konkurs polonistyczny ( opiekun: Monika Babakow) – 6 uczniów wzięło udział w etapie szkolnym.

X Ogólnopolski Konkurs Wokalno – Recytatorski Poezji  K. I. Gałczyńskiego „Ojczyzną moją jest muzyka…” – opiekun: Julita Nagel i Monika Babakow

X Ogólnopolski Konkurs Wokalno – Recytatorski Poezji  K. I. Gałczyńskiego „Ojczyzną moją jest muzyka…” – opiekun: Julita Nagel i Monika Babakow

Z radością informujemy, że został rozstrzygnięty X Ogólnopolski Konkurs Wokalno – Recytatorski Poezji  K. I. Gałczyńskiego „Ojczyzną moją jest muzyka…”. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów i wyróżnionych.

Szkoła podstawowa kl. I – III

I miejsce – Joanna Srokowska

III miejsce - Helena Pilichowska 

Wyróżnienie: Iga Cholewka, Nikola Dąbrowska. Zofia Dobrzyńska, Dominika Sendrowska 

Szkoła podstawowa  - wokal kl. IV – VI

I miejsce – Józefina Karnkowska, Klementyna Karnkowska                     

Szkoła podstawowa  - recytacja kl. IV – VI

II miejsce –  Julia Flak 

Klasy VII, VIII i III gimn. - recytacja

Wyróżnienie:  Maja Dębniak 

XVI Wojewódzki Konkurs Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa” – opiekun: Julita Nagel

XVI Wojewódzki Konkurs Recytatorskiego Poezji Religijnej „Usłysz Panie, moje słowa” – opiekun: Julita Nagel

Przesłuchania finałowe konkursu odbyły się w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Ks. Piotra Skargi przy ul. Bema 73/75 w Warszawie w dniu 30.10.2018 r. Komisja konkursowa doceniła twórczy występ naszych uczennic.

Laureatką 3 miejsca została Klementyna Karnkowska z kl. 4e

Wyróżnienie otrzymała Julia Flak z kl.4g

Tytuł finalisty otrzymały: Helena Pilichowska z 3c, Zofia Dobrzyńska z 3a, Julia Chodukiewicz z 3b, Zofia Tarasin z 5a

Gratulujemy wszystkim wygranym i dziękujemy finalistom!

Mokotowski Konkurs historyczny „Nasza biało-czerwona" – opiekun: Waldemar Królikowski

W kolejnym "Mokotowskim Konkursie Historycznym Nasza biało-czerwona" reprezentacja naszej szkoły odniosła sukces. Uczniowie z klasy IV g: Bartłomiej Aftyka, Julia Flak i Jan Kołdras zajęli I miejsce drużynowo. Bartłomiej Aftyka zajął I miejsce indywidualnie.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego
    02-762 Warszawa
    ul. Barcelońska 8
    e-mail: sp307wawa@wp.pl
  • 22 842 42 61
    22 842 18 98

Galeria zdjęć