Strony przedmiotu Chemia

Zasady oceniania

PRZEDMIOTOWE ZASADY OCENIANIA Z CHEMII

• Zasady oceniania z chemii są zgodne z Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania określonymi w Statucie Szkoły Podstawowej nr 307 im. Jana III Sobieskiego w Warszawie.
  • Ocena klasyfikacyjna śródroczna i roczna nie stanowi średniej arytmetycznej ocen bieżących, lecz podsumowanie osiągnięć ucznia.
  • Uczniowie mogą w każdym półroczu wykorzystać po dwa nieprzygotowania (zgłoszone na początku lekcji). Prawo do zgłoszenia nieprzygotowania bez podania przyczyny nie dotyczy zapowiedzianych sprawdzianów, testów i kartkówek.
  • Formy sprawdzania wiadomości i umiejętności uczniów podlegające ocenie:

- odpowiedzi ustne (obejmujące treści z ostatniej lekcji),

- kartkówki (obejmujące treści z ostatniej lekcji),

- testy i sprawdziany (obejmujące treści z jednego działu, poprzedzone lekcją utrwalającą, zapowiedziane i potwierdzone tydzień wcześniej wpisem do dziennika),

- prace domowe,

- aktywność na lekcji (w formie plusów lub oceny; jeśli uczeń zgromadzi pięć plusów otrzymuje ocenę bardzo dobrą),

- prace dodatkowe (prezentacje multimedialne, filmy, opisy doświadczeń itp.).

• Sprawdziany, testy, kartkówki oceniane są w następującej skali procentowej:

1) 97% - 100% – celujący;

2) 86% – 96% - bardzo dobry;

3) 71% – 85% - dobry;

4) 56% – 70% - dostateczny;

5) 36% – 55% - dopuszczający;

6) 0% – 35% - niedostateczny.

• W zapisie elektronicznym ocen bieżących stosuje się skalę ocen 1-6. Dopuszcza się stosowanie plusów przy ocenach bieżących.

• Uczeń ma prawo do poprawy oceny ze sprawdzianu, testu, kartkówki. Uczeń sam zgłasza chęć poprawy i ustala z nauczycielem termin, nie później niż w obrębie dwóch tygodni.
  • Uczeń, który z powodu nieobecności nie przystąpił do sprawdzianu, zalicza go w terminie uzgodnionym z nauczycielem, ale nie później niż w dwa tygodnie od powrotu na zajęcia lekcyjne. Nieprzystąpienie do zaliczenia w tym terminie bez uzasadnionej przyczyny  upoważnia nauczyciela do przeprowadzenia pracy sprawdzającej (pisemnej lub ustnej) bez uzgadniania terminu.

Plan_wynikowy_i_wymagania_edukacyjne_z_chemii_-_klasa_7_(1).pdf

Plan_wynikowy_i_wymagania_edukacyjne_z_chemii_-_klasa_8_(1).pdf