Nawigacja

2024/2025 NEWS!

Bieżące wydarzenia

Ortograficzne choinki w 5b

Ortograficzne choinki w 5b

W przeddzień ferii świątecznych na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5b zmierzyli się z ćwiczeniem ortograficznym. Zadanie polegało na ozdobieniu choinki wyrazami z „ó”, przy czym sama litera miała być ozdobną bombką. Czy piątoklasistom udało się udekorować drzewka w miarę symetrycznie? Proszę przekonać się – choinki zamieszczone zostały w Albumie fograficznym.

 

 

 

 

Zuzanna Sewastianowicz

Warsztaty robienia stroików świątecznych w 2d

Warsztaty robienia stroików świątecznych w 2d

Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 2d znaleźli czas na tworzenie stroików świątecznych.

Daniel Trześniewski

ll miejsce w konkursie "Koordynator Wolontariatu Roku 2024" dla pani Kasi Golec!

ll miejsce w konkursie "Koordynator Wolontariatu Roku 2024" dla pani Kasi Golec!

Celem Konkursu, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu oraz miasto stołeczne Warszawa, jest popularyzacja wolontariatu i zwrócenie uwagi na rolę koordynatora wolontariatu. Projekt jest realizowany jako część działania „Wsparcie organizatorów wolontariatu”, realizowanego w ramach miejskiego projektu „Ochotnicy warszawscy”.

W naszej szkole taką osobą, która nie tylko opiekuje się Szkolnym Kołem Wolontariatu, ale i jest pomysłodawczynią i organizatorką wielu akcji, aktywizujących całą szkolną społeczność, jest pani Katarzyna Golec. I właśnie jej przypadł tytuł laureata w konkursie Koordynator Wolontariatu 2024. Gratulujemy!

"Świąteczne karaoke" - akcja charytatywna

"Świąteczne karaoke" - akcja charytatywna

11 grudnia 2024 roku w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie charytatywne pt. „Świąteczne karaoke”, mające na celu zebranie funduszy na budowę „Domu Aniołków” – miejsca wsparcia dla dzieci nieuleczalnie chorych. Dzięki wielkiemu sercu i zaangażowaniu społeczności szkolnej, udało się zebrać sporą kwotę.

Z głębi serca pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność za Państwa wspaniały wkład w to wydarzenie. Państwa obecność, zaangażowanie i wsparcie uczyniły to wydarzenie niezapomnianym i pełnym wzruszeń. Dziękujemy artystom za ich piękne występy, które dostarczyły nam wszystkim niezwykłych emocji i wzbogaciły ten wieczór o niezapomniane chwile.

W imieniu całej społeczności zaangażowanej w budowę Domu Aniołków dziękujemy za Państwa wielkie serca i niezłomnego ducha.

Film: "Świąteczne karaoke"

Katarzyna Golec – koordynatorka akcji

Ciekawa lekcja historii w 3d

Ciekawa lekcja historii w 3d

4 grudnia klasa 3d wzięła udział  w zajęciach  przygotowanych przez Fundację Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii, które  miały  formę pokoju zagadek. Tematem przewodnim były wojenne losy Warszawy oraz historia PAST-y.

Podczas zajęć  dzieci rozwiązywały zagadki, które  przenosiły je w czasy II wojny światowej  i Powstania Warszawskiego. Każde  zadanie przybliżało  do istotnego wydarzenia z historii stolicy.

Zajęcia nawiązywały do ważnych rocznic: wybuchu i zakończenia II wojny światowej oraz wybuchu Powstania Warszawskiego.

Magdalena Kłysz

Tytuł Mistrzyń i Mistrzów Mokotowa w pływaniu dla zawodników naszej szkoły

27 listopada 2024 r. reprezentanci naszej szkoły zdobyli tytuł Mistrzyń i Mistrzów Mokotowa w pływaniu szkół podstawowych w kategorii dzieci i młodzież w ramach LVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, zajmując w przeważającej większości konkurencji pierwsze miejsca!

Na zawodach prym wiodły zawodniczki i zawodnicy UKS307! Zdobycie tytułu Mistrzyń i Mistrzów Mokotowa uprawnia naszych uczniów do wzięcia udziału w Mistrzostwach Warszawy i reprezentowania Dzielnicy Mokotów. Mistrzostwa Warszawy w pływaniu zaplanowane są na kwiecień 2025 r.

Gratulujemy!

Laura i Natalia zostały wicemistrzyniami Warszawy w badmintonie!

Laura i Natalia zostały wicemistrzyniami Warszawy w badmintonie!

Nasze dwie uczennice Laura Karolak i Natalia Karolak 13 listopada 2024 r. zdobyły tytuły Mistrzyń Mokotowa w badmintonie dziewcząt szkół podstawowych w kategorii młodzież w ramach LVIII Warszawskiej Olimpiady Młodzieży! Zdobycie tytułów Mistrzyń Mokotowa uprawniło dziewczęta do wzięcia udziału w Mistrzostwach Warszawy i reprezentowania Dzielnicy Mokotów. Zawody odbyły się 20 listopada. Laura Karolak i Natalia Karolak zajęły II miejsce, zostając wicemistrzyniami Warszawy. Gratulujemy sukcesu!

Immersyjna Podróż w głąb Genialnego Umysłu Salvadora Dali

Immersyjna Podróż w głąb Genialnego Umysłu Salvadora Dali

19 listopada 2024 r. klasa 7c wybrała się na wystawę immersyjną „Dali Cybernetics”.

Salvador Dali – wybitny artysta, ekscentryk, wizjoner, gwiazda popkultury, ikona świata sztuki i życia towarzyskiego. Dali Cybernetics to immersyjna wystawa, która po raz pierwszy w Polsce pozwala na pełne zanurzenie się w cyfrowy świat twórczości Salvadora Dali. Wystawa to wyjątkowe połączenie poetyckiego świata Salvadora Dali z najnowszymi technologiami, wielkoformatowymi projekcjami, czy sztuczną inteligencją (AI) oraz treściami edukacyjnymi i ekscytującym filmem VR. To była niezapomniana lekcja plastyki.

Jakub Sekuła

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

12 listopada klasy 2a i 3b zorganizowały wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w szkole z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie zaprosili też chętnych rodziców i dziadków, którzy jak zwykle nie zawiedli i przyłączyli się do dzieci. Była to niecodzienna lekcja historii i patriotyzmu.

 

Marzena Świć-Kaczmarczyk i Karina Jedynak

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego

Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez dwóch uczniów klasy 8a: Michała Makarewicza i Andreia Nurmanova. Chłopcy samodzielnie zmontowali nagrany przez siebie materiał. Świetnie sobie poradzili jako realizatorzy. Może kiedy poznamy ich jako twórców filmów dokumentalnych czy fabularnych?

Akademia dla klas 1-3

Akademia dla klas 4-8

Akademie z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Akademie z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 Listopada to ważny dzień dla każdego Polaka, symbol wiary i zwycięstwa. Cała społeczność szkolna uroczyście obchodziła 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się uroczyste akademie – w 3 turach. Część artystyczną dla I i III tury przygotowała klasa 4d, a dla II tury, przeznaczonej dla najmłodszych uczniów, klasy 3a i 2d.

Patriotyczne pieśni w wykonaniu chóru szkolnego, biało-czerwone rekwizyty oraz flaga Polski wykonana przez uczniów pięknie podkreśliły uroczysty charakter tego dnia.

Ewa Standzoń-Gierak

XII Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii" - etap wojewódzki

XII Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o historii" - etap wojewódzki

W dniu 29.10.2024 r. uczniowie z klas 4-6 oraz 7-8, którzy zakwalifikowali się do kolejnego etapu, brali udział w etapie wojewódzkim konkursu Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” przeprowadzanego jednocześnie w 7 województwach, a w mazowieckim po raz pierwszy.

Nasi uczniowie, dziewięcioro z klas 4-6 i dwoje z klas 7-8, zostali bardzo miło przyjęci przez społeczność LXIX LO im. Bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 w Warszawie. W nowoczesnej sali multimedialnej młodzież napisała dyktando, którego tematyka nawiązywała do działań AK i wydarzeń z powstania warszawskiego.

Później mieli okazję zwiedzić szkołę w towarzystwie przedstawicieli Samorządu Szkolnego, którzy opowiedzieli historię swojej placówki, pokazali odnowione sale lekcyjne, pion sportowy, bibliotekę, strefę relaksu i zaprosili młodszych kolegów do dalszej współpracy.
Trzymamy kciuki za sukces naszych uczniów!

Joanna Wiśniewska

Konkursy z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Konkursy z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej na terenie szkoły zorganizowane zostały dwie wystawy. Organizatorem pierwszej była szkolna Biblioteka. Nauczyciele naszej szkoły wcielili się w różnych bohaterów z okładek książek. Zdjęcia powstały przy użyciu Sztucznej Inteligencji.

Drugi konkurs „Poznaj swojego nauczyciela po zdjęciu z dzieciństwa” zorganizował Samorzad Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu. Uczniowie chętnie brali udział w zabawie, a ich zadaniem było dopasowanie nazwisk 23 nauczycieli do ich zdjęć z dzieciństwa. Nie było to łatwe  – zwycięzca rozpoznał 15 nauczycieli.

Sukcesy w konkursie recytatorskim!

Sukcesy w konkursie recytatorskim!

W naszej szkole są uczniowie, którzy wspaniale recytują wiersze. Grupa uczniów, przygotowana przez p. Julitę Nagel, zaprezentowała swoje umiejetności w XXII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej "Usłysz Panie moje słowa", zajmując wysokie lokaty.

Dominika Flak z 1c została laureatką 3 miejsca na poziomie klas 1-3, a Karolina Flak z 4c została laureatką 2 miejsca n poziomie klas 4-6. Finalistami konkursu zostali: Helena Januszewska z 3d, Julianna Juszczyszyn z 3d, Daria Tsotsko z 4b i Rafał Karczewski z 6d.

GRATULACJE dla wszystkich uczestników konkursu!

24 października o 10:00 w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Ks. Piotra Skargi odbędzie sie Gala, w czasie której wręczone zostaną nagrody, a laureaci będą recytować swoje wiersze.

Zajęcia poświęcone osobom niewidomym i niedowidzącym

Zajęcia poświęcone osobom niewidomym i niedowidzącym

Z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski obchodzonego 15 października uczniowie klas: 1a, 1c, 2a, 2d wzięli udział w zajęciach poświęconych osobom niewidomym i niedowidzącym. Spotkanie, prowadzone przez panią Katarzynę Golec oraz wolontariuszy, miało na celu zwiększenie świadomości na temat życia osób z niepełnosprawnością wzrokową.

Uczniowie zdobyli podstawowe informacje o funkcjonowaniu osób niewidomych, a także mieli okazję zapoznać się z różnymi urządzeniami wspierającymi ich codzienne życie. W trakcie zajęć uczestnicy, m.in.: pokonali tor przeszkód z wykorzystaniem białej laski, uczyli się czytać i pisać alfabetem Braille’a oraz rozpoznawać tyflografiki za pomocą dotyku. Zajęcia były nie tylko edukacyjne, ale także inspirujące, pobudzając empatię i zrozumienie dla wyzwań, z jakimi borykają się osoby niewidome i niedowidzące.

Katarzyna Golec

7c na pokazie filmowym

7c na pokazie filmowym

W piątek 4 października 2024 r. klasa 7c była na pokazie filmowym w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty. Tytuł filmu: „Lato, kiedy nauczyłam się latać”
Film jest godny polecenia wszystkim, ponieważ to opowieść pełna humoru, empatii oraz doskonale się można w nim odnaleźć. Siódmoklasistom bardzo się spodobał.

 

 

Jakub Sekuła

Mistrzostwa Mokotowa w  Sztafetowych Biegach Przełajowych WOM

Mistrzostwa Mokotowa w  Sztafetowych Biegach Przełajowych WOM

30 września odbyły się Mistrzostwa Mokotowa w  Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach 58. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Z radością informujemy, że sztafeta dziewcząt 2011-2010 zdobyła złoto! Chłopcy z tego rocznika bez większych sukcesów - zajęli 6 miejsce, zaś z rocznika 2012-2013 - 10 miejsce.

Do reprezentacji Mokotowa na Mistrzostwa Warszawy, które odbędą się w dniu 15 października 2024 r. nominację otrzymają zwycięskie sztafety z każdego biegu w tym nasza sztafeta! Gratulujemy!

Jakub Sekuła

Spotkanie z pszczelarzem

Spotkanie z pszczelarzem

30 września 2024 do naszej szkoły przyszedł  niecodzienny gość.
W spotkaniu z panem pszczelarzem i z całą rodziną pracowitych owadów wzięły udział trzy klasy: 1b, 3b, 3c. Gość zaprezentował strój do pracy pszczelarza i narzędzia, dzięki którym unika użądlenia. Nauczył dzieci, jak należy postępować w przypadku, gdy pszczoła użądli człowieka. Uczniowie obejrzeli królową pszczół i robotnice, które siedziały na plastrze miodu w specjalnym przenośnym ulu. To były bardzo pouczające zajęcia nie tylko dla dzieci. Dowiedzieliśmy się, jak zbudowane jest ciało pszczoły i w jaki sposób te owady wytwarzają miód. Dowiedzieliśmy się, jakie są etapy rozwoju tego owada i jak krótkie i trudne jest jego życie. Poznaliśmy  sposób komunikacji pszczół. Pszczoły to fascynujące i bardzo pożyteczne owady.

Iwona Januszewska-Skup

Zielona szkoła 8a i 8c

Zielona szkoła 8a i 8c

W dniach 18 - 20 września 2024 r. klasy 8a i 8c były na zielonej szkole w Gołdapi na Mazurach. Przez cały wyjazd pogoda niezwykle nam dopisywała - było ciepło i słonecznie. Dzięki temu wszystkie atrakcje odbyły się zgodnie z planem.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy bunkry z okresu II wojny światowej oraz mosty w Stańczykach. Następnie na gołdapskim rynku zjedliśmy lokalny przysmak - kołacze. Po kolacji zorganizowano turniej Milionerzy, który wygrała klasa 8a.

Nazajutrz uczestniczyliśmy w różnych grach i zabawach na świeżym powietrzu, dopłynęliśmy też kajakami do granic Rosji. Wieczorem odbyło się ognisko, na którym oprócz kiełbasek cieszyły się popularnością również pianki oraz popcorn i wata cukrowa.

W dniu wyjazdu byliśmy też na Bezkrwawym safari, gdzie widzieliśmy wiele egzotycznych zwierząt. Wszyscy wróciliśmy z wyjazdu uśmiechnięci, lecz nieco smutni, że wycieczka nie trwała dłużej. Bardzo chcielibyśmy powtórzyć taki wyjazd (może po egzaminach?).

Hanna Lech 8a

Reportaż z Gołdapi

Reportaż z Gołdapi

REPORTAŻ Z GOŁDAPI

Kilka miesięcy temu (a dokładniej w czerwcu) my oraz nasi rodzice zaczęliśmy się zastanawiać, dokąd – jako dwie różne klasy – możemy razem pojechać. Nasz wybór padł na Gołdap, wspaniałe miasto na północy Polski. Miasto to nie jest zbyt gęsto zaludnione, mimo że jest uzdrowiskiem.

Zdecydowaliśmy się pojechać tam na 3 dni. Tak, to była krótka, ale niezwykła wycieczka, i zaraz powiem wam, dlaczego. Ja, jako uczeń klasy VIII-A, opiszę, jak wszystko przebiegło.

Środa. Prolog.

Musieliśmy wstać wcześnie, ponieważ wyjazd z Warszawy był bardzo rano. O 6:45 wyruszyliśmy, wszyscy byli podekscytowani. Podróż trwała dość długo (ponad 5 godzin), ale była wesoła! Słuchaliśmy muzyki i rozmawialiśmy o przyszłej wycieczce.

Po przyjeździe zakwaterowaliśmy się i zostawiliśmy rzeczy w pokojach. Z panią, która była naszą opiekunką, poszliśmy do lasu. Ten las nie był dziki, choć był gęsty. W tym lesie pani pokazała nam bunkry z czasów drugiej wojny światowej. Było ich tam sporo, ponieważ Gołdap była bardzo ważnym punktem w trakcie wojny.

Po zwiedzaniu lasu poszliśmy na obiad (jaka wycieczka bez posiłku, prawda?). Następnie po jedzeniu pojechaliśmy autokarem do dwóch mostów, które znajdują się w środku lasu. To widowisko było niezapomniane. Mosty były zaprojektowane po to, aby mogły po nich jeździć pociągi. To miejsce odegrało ważną rolę podczas wojny, gdyż pociągi przewoziły pociski oraz żołnierzy na drugą stronę przesmyku. Mosty te są częścią linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy.

Po zwiedzaniu mostów plan, którym się kierowaliśmy, zmienił się – postanowiliśmy pojechać do centrum miasta. Tam spacerowaliśmy i mieliśmy dużo wolnego czasu. Zaproponowano nam zjedzenie tzw. kołaczy, czyli wypieków z różnym nadzieniem. Klasyczne kołacze są bez nadzienia.

Wróciliśmy do hotelu i od razu mieliśmy kolację (tak, też mi się wydaje, że jedliśmy trochę za dużo). Po zakończeniu posiłku zagraliśmy w grę „Milionerzy”. W tej grze zadawano nam trudne pytania, na które niełatwo było odpowiedzieć. Drużyna klasy VIIIA wspólnymi siłami zdołała zwyciężyć.

To był wspaniały dzień… Ale to dopiero początek!

Czwartek. Cały dzień w ruchu.

Oczywiście, że rano mieliśmy śniadanie przed tak intensywnym dniem. Zebraliśmy się na warsztaty sportowe, które obejmowały: strzelanie z łuku, ćwiczenia równowagi i grę w paintball. Wszystkim bardzo się podobało. Szczególnie paintball przypadł do gustu chłopakom (mnie też), ponieważ z bronią w ręku można było poczuć się jak na prawdziwej bitwie. Pogoda sprzyjała wszystkim zajęciom, więc zmieniliśmy ubrania na stroje kąpielowe i popłynęliśmy kajakami. Były dwie opcje do wyboru: zwykły kajak albo SUP-board. Jezioro, po którym pływaliśmy, nosi tę samą nazwę co miasto, czyli Gołdap.

Płynęliśmy z przystankami, ponieważ prąd wody był przeciwny i często się zmieniał. Po dopłynięciu do celu, czyli do granicy z Rosją, niektórzy postanowili zamienić się pojazdami, ponieważ różne mięśnie pracują na kajaku i SUP-ie, a zmęczenie dawało się we znaki.

Po powrocie na bazę zjedliśmy szybki obiad, bo energia była bardzo potrzebna.

Po odpoczynku zaczęła się nowa gra – poszukiwanie zdjęć różnych bohaterów filmowych na terenie ośrodka. Gra była bardzo wymagająca, bo bieganie od miejsca do miejsca i zapamiętywanie imion postaci nie jest takie proste!

To jeszcze nie koniec. Tym razem przyszedł czas na warsztat taneczny. Dziewczynom bardzo się podobał, ponieważ instruktorka była energiczna i łatwo wszystko wyjaśniała. Chłopcy natomiast czuli się trochę zawstydzeni, więc zajmowali się wszystkim, tylko nie tańcem – chyba taniec to nie jest zajęcie męskie.

Po takich intensywnych zajęciach trzeba się było posilić. Po kolacji wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni i zmęczeni. Rozpaliliśmy ogromne ognisko i piekliśmy na nim kiełbaski. Były to najsmaczniejsze kiełbaski, jakie kiedykolwiek jadłem. Trochę porozmawialiśmy, a potem poszliśmy spać, bo brakowało już sił na cokolwiek innego.

Piątek. Ostatni dzień. Chcę tu zostać!

Wstaliśmy dość wcześnie, bo musieliśmy się przygotować do powrotu. Naprawdę wszyscy chcieliśmy zostać w Gołdapi, z tym czystym powietrzem, pięknymi widokami i wspaniałym jeziorem. Ale musieliśmy wrócić do domu. Po spakowaniu się zjedliśmy lekkie śniadanie, a następnie włożyliśmy rzeczy do autokaru i pojechaliśmy na safari do rezerwatu przyrody, gdzie mieszkają różne zwierzęta. Na safari głaskaliśmy wiele zwierząt, m.in. kozy, barany, osły, muły, a nawet pieska!

Po safari ruszyliśmy w drogę powrotną do domu, robiąc tylko jeden przystanek na jedzenie w McDonaldzie.

O 17:30 dotarliśmy do Warszawy. Ta krótka, ale wspaniała wycieczka pozostanie w naszej pamięci na długo! Dziękujemy rodzicom i nauczycielom – ta wycieczka była lepsza niż siedzenie w klasie!

Maksym Stratieiev 8a

Biegi przełajowe - etap dzielnicowy WOM

Biegi przełajowe - etap dzielnicowy WOM

24 września odbyły się zawody Warszawskiej Olimpiady Młodzieży - etap dzielnicowy Mokotów. Reprezentacja naszej szkoły liczyła 38 zawodniczek i zawodników z roczników 2010-2013.

Nasi podopieczni zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując punktowane miejsca. Najlepszym indywidualnym wynikiem wykazała się Karolak Laura z klasy 7d, zdobywając pierwsze miejsce w swojej grupie wiekowej. Gratulujemy!

Teraz czekamy na podsumowanie i oficjalne wyniki, aby policzyc, które mejsce zajęlismy w ogólnej klasyfikacji szkół na Mokotowie.

Jakub Sekuła

Czy w Powsinie 2c spotkała dzika?

Czy w Powsinie 2c spotkała dzika?

18 września 2024 r. uczniowie klasy 2c, z nauczycielką i mamami panią Moniką i Agnieszką, byli na wycieczce integracyjnej w Powsinie. Poznawali tu różnicę między parkiem a lasem. Najpierw przechodzili przez Park Kultury, gdzie są kawiarnie, baseny, boiska i amfiteatr. Później weszli w las. Tam rozłożyli się na kocykach, zjedli drugie śniadanie, grali w różne gry, w piłkę, robili zdjęcia jaszczurce.

W pewnym momencie jeden uczeń krzyknął, że widzi dzika. Wszyscy chcieli to sprawdzić i bacznie rozglądali się dookoła. Zamiast dzika znaleźli szałas, w którym świetnie się bawili. Następnie spędzili czas na ciekawym powsińskim placyku. Atrakcją były tu duże instrumenty, którymi posłużyli się, dając mini koncercik. Wracając, wspominali, co im się przydarzyło w Powsinie.

 

 

Małgorzata Szczęsna

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

16 września w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki, którego głównym celem jest odkrywanie kreatywności, talentów i pasji. Święto inspirowane jest książką „The Dot” autorstwa Petera H. Reynoldsa. Dla uczniów zostały przygotowane różnego rodzaju stanowiska z zadaniami do wykonania, np. kropkowe kodowanie, gry, drzewo talentów, szyfrowanki i wiele innych.

 

Katarzyna Golec

Z okazji Święta Szkoły (12.09) i 341 rocznicy zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem klasa 6 D wraz wychowawczynią p. Lidią Ziemską i nauczycielką języka polskiego p. Joanną Wiśniewską wybrała się do Pałacu w Wilanowie.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach tańca dawnego pt. „Roztańczony dwór”. Młodzież pod kierunkiem profesjonalnej tancerki poznawała elementy XVII-wiecznego tańca jameko oraz etykiety dworskiej. Niektórzy uczestnicy zajęć mieli możliwość założyć strój z epoki. Wszyscy mogli poczuć się jak na królewskim balu.              Następnie uczniowie wzięli udział w plenerowych warsztatach filmowych pt. Opowiem o królu. Zajęcia stanowiły okazję do stworzenia filmowej relacji z wizyty w Pałacu w Wilanowie i wzbogacenia barwnej legendy o królu Janie III o własną opowieść o tym wyjątkowym władcy.                                                                   

Efektem tych działań jest film, który powstał we współpracy z Administracją i Radą Osiedla Stegny Południe. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia krótkiej relacji klasy 6 D z wizyty w letniej rezydencji króla Jana III Sobieskiego.

Uczniowie klasy 6 D     

Ta strona może zawierać podstawowe informacje na temat twojej szkoły. Można je zmienić w każdej chwili. Opis sposobu dokonywania zmian znajduje się tutaj: http://help.edupage.org/

Wizyta klasy 3b w leśniczówce

Wizyta klasy 3b w leśniczówce

11 września klasa 3b była na wycieczce w Lesie Kabackim, gdzie poznała zawód leśniczego. Uczniowie mieli okazję zwiedzić jego miejsce pracy, leśniczówkę. Dowiedzieli się również, jaki jest zakres jego obowiązków oraz w czasie której pory roku ma najwięcej pracy.

 

 

Karina Jedynak

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie
    ul. Barcelońska 8
  • 22 842 42 61
    22 842 18 98

Galeria zdjęć