Nawigacja

Znaki Nadziei Sprzątanie świata Mały Samorząd Rajd Palmiry 2013 3a i 3b na Kopcu Powstania Warszawskiego Sowy Lekcja historii na cmentarzu Powązki Zaproszenie do OPP 175 Zajęcia w Miasteczku Przyrody Gra miejska Próbna ewakuacja Konkurs Santo Subito Warsztaty ceramiczne O! Matejko Santo Subito Warsztaty "Leśne dróżki" Warsztaty "Bądź zdrów" Jak działa mózg? Zajęcia biblioterapeutyczne w 1b

2013/2014

Jak działa mózg?

W dniu 7.04.2014r. dzieci z klasy 3d uczestniczyły w drugim  warsztacie z cyklu Bądź zdrów  pt. "Mam komputer w głowie, czyli jak działa mój  mózg”

( Projekt  Edukacyjny  Fundacji "Wybieram Zdrowie”: Zdrowa Planeta.)

Po drugim warsztacie   z cyklu "Bądź zdrów” uczniowie napisali kilka zdań na temat zajęć: 

 

W dniu  7.04.2014r. w szkole były  warsztaty pod tytułem : „Mam komputer w głowie, czyli jak dzieała mój mózg”. Prowadziła te warsztaty  pani Ela. Pani Ela  mówiła nam o mózgu. Dowiedziałem się, że układ nerwowy składa się z nerwów, które przenoszą informacje z narządów zmysłów do mózgu i zawiadamiają go o tym, co się dzieje w ciele. Nerwy zbudowane są z neuronów. Mózgowie znajduje się w głowie, osłonięte jest czaszką, aby chroniła je przed uszkodzeniem. Mózg składa się z półkuli prawej i półkuli lewej. Dowiedziałem się również, że mózg waży 1300-1400 gram, składa się z 100miliardów neuronów i w 80% składa się z wody. Pod koniec warsztatów wypełnialiśmy  krzyżówki.  Zajęcia podobały mi się, ponieważ dowiedziałem się różnych ciekawostek  o mózgu i narządach wewnętrznych, które wspomagają  mózg.

Mikołaj L. z 3d

 

W poniedziałek  uczestniczyliśmy  w zajęciach "Mam komputer w głowie, czyli jak działa mój mózg”. Na początku pani mówiła o mózgu – jak działa i z czego jest zbudowany. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, na przykład, że dzięki  mózgowi  myślimy. Potem pani pokazywała kilka zdjęć przedstawiających  mózg. Na koniec  dała zadanie grupowe – trzeba było rozwiązać krzyżówkę. Uważam, że zajęcia były  bardzo  ciekawe  i pouczające.                                       

Pola G.  z 3d

 

W szkole były  organizowane warsztaty  pod tytułem : „Mam komputer w głowie, czyli jak działa mózg”.  Na zajęciach  nauczyłem się, że mózg  składa się z wody. Dowiedziałem się też, że w ciele są nerwy, w których przenoszone są wiadomości z różnych części ciała do mózgu. Zajęcia podobały mi się, ponieważ dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, o których nie widziałem.                        

Jan R. z 3d

 

Na zajęciach ,,Mam komputer w głowie, czyli jak działa mój mózg” dowiedziałam się że mózg waży 1300-1400 gram, składa się ze 100 milionów neuronów i z 80% wody. Aby mózg dobrze funkcjonował, należy go dotleniać i dostarczać mu nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są na przykład w rybach, orzechach i oleju.

Natalia S. z 3d

 

W poniedziałek  nasza klasa uczestniczyła w lekcji „Mam komputer w głowie, czyli jak działa mój mózg”. Mózg znajduje się w naszej głowie, dzięki niemu każdy człowiek myśli, pamięta i żyje. Dzieli się na dwie półkule: prawą i lewą. Składa się z mózgu ,móżdżku i pnia mózgu. Mózg „lubi” nienasycone kwasy tłuszczowe, dlatego musimy jeść dużo orzechów, ryb, oleju rzepakowego  i owoców morza. Mózg ,,lubi”  także, kiedy spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu i kiedy  nasze pomieszczenia są wietrzone. Jest to najważniejszy organ naszego organizmu.

Ola K. z 3d

 

"Mam komputer w głowie, czyli jak działa  mózg” .  

W górnej części głowy znajduje się nasz najważniejszy organ – mózg. Stanowi  on wielką centralę rozdzielczą, przez którą przechodzą wszystkie  informacje. Wszystko, co widzimy, słyszymy , smakujemy, odczuwamy jest doprowadzane za pośrednictwem przewodów nerwowych do mózgu. W ten sposób jest  on powiązany ze wszystkimi  organami w naszym ciele  i może  nimi kierować, podobnie jak wszystkimi naszymi  ruchami. W mózgu powstają nasze myśli, a także uczucia i sny. Mozg waży do 1300-1400 gram. 80% mózgu to woda. Mózg jest osłonięty czaszką, która chroni go przed uszkodzeniem. Mózg to komputer, dzięki niemu myślimy o różnych rzeczach , pamiętamy, co się działo w przeszłości oraz o tym, co się dzieje teraz.  Mózg zużywa około 30% otrzymywanego tlenu, więc trzeba pamiętać o uprawianiu sportu na świeżym powietrzu oraz o wietrzeniu pomieszczeń, w których jesteśmy. Kiedy się dobrze odżywiamy, mózg staje się większy. Mózg jest najważniejszym narządem naszego organizmu.  Zajęcia mi się bardzo  podobały, bo dowiedziałem się potrzebnych i ciekawych rzeczy i wiem, co trzeba robić, żeby pomóc mojemu mózgowi.                                     

Emanuel R. z 3d

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie
    ul. Barcelońska 8
  • 22 842 42 61
    22 842 18 98

Galeria zdjęć