Nawigacja

  • 21 maja 2015 r. odbyły się kolejne warsztaty z dietetykiem na temat: "Żywienie - najlepsza inwestycja w zdrowie Twojego dziecka".
    14.06.2015 10:03 | więcej »
  • Warsztaty nad Wisłą
    Dnia 13 maja 2015 r. uczniowie klas 1a i 2b z paniami Małgorzatą Szczęsną i Kariną Jedynak oraz opiekunami wzięli udział w projekcie "Wisła - poznaj, poczuj, pomyśl", prowadzonym przez Fundację Rok Rzeki Wisły przy wsparciu Biura Edukacji miasta stołecznego Warszawy.
    Były to pięciogodzinne zajęcia w terenie podzielone na trzy bloki tematyczne: spacer przyrodniczy, warsztaty wikliniarskie oraz warsztaty budowy koła wodnego. Odbyły się na warszawskich plażach wiślanych (Poniatówka, Plaża Saska) oraz w ich okolicach.
    W czasie warsztatów wikliniarskich uczniowie przy pomocy instruktora tworzyli własne konstrukcje. Umożliwiały to wierzbowe witki, które należą do grupy patyków o szczególnych właściwościach: długie pręty/pruty z łatwo odchodzącą łupką, odkrywającą białe wnętrze rośliny były elastyczne co pozwalało na uzyskanie dowolnych kształtów. Dzieci budowały koło wodne łopatkowe i badały moc jego wykorzystania.
    W czasie spaceru edukacyjnego nadwiślanym lasem łęgowym, który przez to, że mieści się w sercu dużego miasta, jest przyrodniczym fenomenem na skalę europejską, uczniowie oswajali się z naturą, ćwiczyły uwagę, spostrzegawczość i orientację w terenie. Wsłuchały się w opowieści o rzece w wielkim mieście i jej samooczyszczaniu, by wspólnie wybudować model naturalnego filtra wodnego. Przez udział w zabawach i grach terenowych zachęciły się do odkrywania piękna i znaczenia dzikiej Wisły w Warszawie.

    Więcej informacji: www.rokwisly.pl/wisla-poznaj-poczuj oraz w albumie fotograficznym
    18.05.2015 17:04 | więcej »
  • Konkurs – Tydzień Mózgu 2015
    Uczniowie klas IV naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Instytut Biologii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk pod w ramach Tygodnia Mózgu – corocznej imprezy naukowej, obchodzonej od 1999r z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Badań Układu Nerwowego oraz Stowarzyszenia na rzecz Krzewienia Wiedzy o Mózgu "Dana", w celu popularyzowania wiedzy o mózgu i podnoszenia świadomości społecznej znaczenia badań układu nerwowego.
    Dla Szkół Podstawowych organizatorzy przygotowali dwa konkursy:

     
    1. Praca plastyczna "Co to jest mózg?"
    2. Prezentacja multimedialna "Po co nam mózg?"
     
    Uczennica klasy IVd Pola Gontarska zajęła III miejsce w kategorii praca plastyczna.
    Nela Sicińska oraz Julia Wysocka z kl. IVa zajęły ex aequo  III miejsce w kat. prezentacja multimedialna.
     
    Gratulujemy!!!
     
    14.05.2015 09:40 | więcej »
  •  Zakończyliśmy Akcję pisania Listów dla Ziemi. W akcji wzięły udział wszystkie klasy 1-3. Zachęcamy do zapoznania się z efektami pracy dzieci na korytarzu pierwszego piętra. List, który reprezentuje naszą szkołę w konkursie napisała Patrycja Rawska z klasy 3c.
    13.05.2015 09:16 | więcej »
  •  Z okazji Dnia Ziemi, który corocznie obchodzimy 22 kwietnia, uczniowie klas IVa, IVb i IVd przygotowali występ dla swoich koleżanek, kolegów oraz grona pedagogicznego.
    W części I uczniowie zabrali nas na wędrówkę po lesie podkreślając właściwe zachowanie podczas takich wycieczek. Przypomnieli, że przyroda żyje, czuje, leczy i kocha, a las jest domem zwierząt, które lubią ciszę i spokój, że należy żyć z przyrodą w zgodzie, szanować ją i nie zaśmiecać miejsc w których przebywamy.
    Scenariusz części II powstał w wyniku realizacji projektu „Żywność i woda – podziel się!”. Koleżanki i koledzy zachęcali wszystkich do udziału w kampanii Polskiej Akcji Humanitarnej „Świat bez głodu” zwracając uwagę na globalne zależności.  Opowiedzieli nam o tym, co mamy wspólnego z mieszkańcami małych wiosek w Syrii lub w Nigerii, uświadomili, że podejmując codzienne wybory wpływamy na sytuację ludzi mieszkających daleko od nas. W bardzo ciekawy sposób przypomnieli nam, że wiele produktów pochodzących z Afryki, Azji czy Ameryki Południowej zagościło już na stałe na naszych stołach i choć nie powinniśmy zupełnie z nich rezygnować to jednak podstawą naszej diety powinny być produkty lokalne. Zaznaczyli też, że te biedniejsze kraje, nazywane Krajami Globalnego Południa mają olbrzymi, choć często niedoceniany dorobek cywilizacyjny.
     

     
    05.05.2015 08:35 | więcej »
  •  Akcja EKOKĄCIKA "Psia kupka"
    Już od kilku lat, uczniowie z zajęć ekologiczno- twórczych "Ekokącik", na wiosnę, biorą udział w akcji dotyczącej popularyzacji zbierania kupek po swoim psie na naszym osiedlu.

    W tym roku, w kwietniu, dzieci z kolorowymi kwiatami w dłoniach ruszyły do boju o czystość trawników. Rozmawiały z ludźmi o ich pupilach, a na końcu spotkania wręczały, własnoręcznie wykonane kwiaty, na którym był napis:

    "My, uczniowie SP 307, mamy często warsztaty na świeżym powietrzu. Obserwujemy przyrodę, zbieramy kasztany, wypełniamy karty pracy. Często, pracując między drzewami, wchodzimy w psie kupki. Zdarzało się, że nasi koledzy mieli ubrudzone spodnie, kurtki, zeszyty. Dlatego prosimy- zbierajcie kupki po swoim piesku!!! Pozwólcie nam cieszyć się otaczający światem! Pozwólcie nam beztrosko biegać po naszym osiedlu, bez narażania się na brzydko pachnące "miny". A tym, którzy sprzątają po swoim psie dziękujemy za zbieranie kupek!! Jesteśmy bardzo wdzięczni!"

    Dzieci z zajęć EKOKĄCIk i prowadząca warsztaty- Małgorzata Szczęsna

    05.05.2015 08:36 | więcej »
  • Wielka Zbiórka Książek
    Wielka Zbiórka Książek
    Biblioteka szkolna chciałaby zaprosić uczniów naszej szkoły do udziału we wspaniałej przygodzie. Zapraszamy do Zaczytanego Świata, w którym zyskacie możliwość pomocy Małym Pacjentom w szpitalach, hospicjach, w domach dziecka oraz staniecie się współtwórcami największego w Polsce poruszenia promującego czytelnictwo. Dzięki prowadzonej akcji mali pacjenci będą mogli zapomnieć o chorobie.
    Wielka Zbiórka Książek trwać będzie w dniach 4.05-31.05.2015.
     
    20.04.2015 12:15 | więcej »
  • Projekt edukacji globalnej
    Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „Postaw na rozwój. Zrównoważony!” realizowanym przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach programu polskiej pomocy rozwojowej.
    Klasy IVa, IVb i IVd wzięły udział w warsztatach z edukacji globalnej – „Daleko do wody”, poprowadzonych przez trenerkę edukacji globalnej z ramienia „Źródeł”. Poruszana tematyka obejmowała prawa człowieka i prawo do rozwoju, dostęp do wody oraz odpowiedzialną konsumpcję.
    Uczniowie stawiali sobie pytania „Skąd pochodzą nasze ubrania?”, „Czy warto kupować truskawki w lutym?”, „Ile litrów wody potrzeba by wyprodukować jeden T-shirt?”, „Co to jest wirtualna woda?”, „Jak pobierana jest woda z Wisły?”.
    16.04.2015 19:05 | więcej »
  • Kwiecień - miesiąc pisania listów dla Ziemi
    W tym tygodniu rozpoczynamy akcję Listy dla Ziemi. Akcja trwa od 14 do 30 kwietnia i biorą w niej udział uczniowie klas z 1-3. Listy dla Ziemi to edukacyjna akcja proekologiczna zainicjowana przez Fundację Ekologiczną ARKA w 2013 roku.
    Akcja Listy dla Ziemi polega na pisaniu przez młodych ludzi  listów na wykonanym z makulatury papierze. Pisanie listów jest poprzedzone lekcjami tematycznymi w klasach. Tegoroczna edycja poświęcona jest ograniczeniu ilości śmieci oraz ekokonsumpcjonizmowi. Klasy 2 i 3 piszą listy, a klasy 1 mogą wykonać rysunek. Po napisaniu listów dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i wspólnie z nimi zrealizują zadeklarowane działania. Najciekawszy list weźmie udział w konkursie Najpiękniejszy list dla Ziemi 2015.
    13.04.2015 21:58 | więcej »
  • Zaćmienie Słońca
    Za nami przeżycia związane z obserwacją zaćmienia Słońca. Przed południem uwaga uczniów skierowana była ku niebu. Ci, którzy mieli specjalnie na tę okazję przygotowane okulary, mogli na własne oczy obserwować to niezwykle zjawisko. Zainteresowanym pomagali też pracownicy szkoły, udostępniając im maski i okulary zabezpieczające oczy. Można też było obserwować zmieniającą się tarczę Słońca, korzystając z transmisji na żywo w sali multimedialnej.
    Wszystkich, którzy chcieliby się podzielić swoimi wrażeniami z obserwacji, zapraszamy do napisania krótkiej relacji i przesłania jej na adres „Trzystasiódemki” - gazetki szkolnej: redakcja307@wp.pl
    21.03.2015 12:05 | więcej »
  • Wycieczka 4c i 4d do kina Muranów na Lekcję w kinie
    Dnia 06.03.2015 r. klasy 4c i 4d uczestniczyły w lekcji w Kinie Muranów połączonej z projekcją filmu "Mecz życia" w reżyserii Katariny Launing.
    Temat lekcji: Jak wałczyć z przeciwnościami losu? Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prelekcji przed seansem filmu.Rozmawiali, w jaki sposób można oswoić się z trudną sytuacją jaka może każdego z nas spotkać np. z niespodziewaną ciężką chorobą i jak ważne wtedy jest wsparcie i przyjaźń innych osób. W jaki sposób można walczyć z różnymi przeciwnościami losu i nie poddawać się w trudnych chwilach, które mogą nas spotkać w najmniej spodziewanym momencie.
    08.03.2015 12:15 | więcej »
  • Zagraliśmy dla przedszkolaków
    Od kilku miesięcy nasza ekipa, zbierana z kilku klas, sprawdza wytrzymałość  12 gitar na regularne "bicie". Jeszcze są całe. Przed świętami mieliśmy nawet przyjemność zagrać dwie kolędy  nauczycielom, a w ubiegłym tygodniu dostaliśmy zaproszenie do przedszkola "Barcelonka".  I zagraliśmy... Czuliśmy się jak prawdziwi muzycy. Przedszkolaki są wspaniałymi słuchaczami.
     
    16.02.2015 12:04 | więcej »
  • Ogólnoeuropejski numer 112 został stworzony po to, aby ratować życie. Łatwy do zapamiętania ma służyć nam wtedy, gdy sami czujemy zagrożenie lub ratujemy kogoś drugiego. Niestety ze świadomością tego faktu nadal nie jest dobrze. I to w całej Europie.
     
    11 lutego (11.2) obchodzimy dzień numeru 112. 
    Cykliczne przypominanie po co istnieje  jest nadal potrzebne. Tylko 41% obywateli Europy rozpoznaje 112 jako uniwersalny numer alarmowy działający na terenie całej Unii Europejskiej. Niestety aż  70% nie ma świadomości istnienia numeru w ich własnym kraju. Zakorzenienie w świadomości obywateli zunifikowanego europejskiego numeru alarmowego 112 w związku z coraz większą liczbą turystów przemierzających Europę jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek.
     
    11.02.2015 08:47 | więcej »
  • Klasa IV c w listopadzie i grudniu 2014 r. brała udział w organizowanym przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” projekcie edukacyjnym pt. „Poszukiwacze warszawskich tradycji”. W  ramach przeprowadzonych przez panią Magdalenę Chrzczonowicz 5-godzinnych warsztatów edukacyjnych pt. „Warszawskie tradycje” uczniowie nie tylko  przypomnieli sobie warszawskie tradycje, legendy, zabytki, ale także poznali kilka historii zwykłych warszawiaków, obejrzeli stolicę na dawnych fotografiach oraz stworzyli subiektywną mapę Warszawy.
    04.02.2015 19:39 | więcej »
  • Na prośbę Burmistrza Mokotowa przekazujemy informację na temat budżetu partycypacyjnego. Mieszkańcy Mokotowa będą decydowali o tym, na co wydać 5406320 zł z budżetu Dzielnicy na rok 2016.

    Ulotka_BP_2016_www.pdf
    23.01.2015 15:00 | więcej »
  • Warsztaty dla rodziców "Wiem, co jem"
    Prezydent m.st. Warszawy zaprasza rodziców na warsztaty „Wiem, co jem”, które odbędą się we wtorek n2 grudnia w godzinach 17:30-20:30 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń ul. Stara 4. W warsztacie można uczestniczyć z dzieckiem w wieku szkolnym. Zapisy do 24 listopada 2014 r. Potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu prosimy przesyłać na adres: wiemcojem@um.warszawa.pl
    zaproszenie_warsztaty_wiem_co_jem_(02.12.2014).pdf
     
    21.11.2014 15:49 | więcej »
  • „Psia Gwiazdka”  - do 10 grudnia 2014 r. trwa zbiórka na rzecz zwierząt ze schroniska „NA PALUCHU”
    Biuro Ochrony Środowiska i Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy zapraszają uczniów z klas 1-3 do udziału w kolejnej edycji akcji charytatywnej „Psia Gwiazdka” na rzecz zwierząt ze schroniska „NA PALUCHU”
     
    Celem organizowanego przedsięwzięcia jest podnoszenie zainteresowania, świadomości i wrażliwości na los opuszczonych, porzuconych, pokrzywdzonych zwierząt, czekających na pomoc w schronisku oraz zachęcanie do troski i pomocy w każdy możliwy sposób, a także zwrócenie uwagi na istniejący problem przepełnionych schronisk.
    Jak dowiedzieliśmy się od szkolnego koordynatora akcji, pani Urszuli Skórskiej-Bingoraj, zadaniem każdej klasy jest zebranie jak największej ilości darów typu: koce, ręczniki, karmy dla psów, kotów, smycze i inne.
    Pamiętajcie, zbiórka trwa do 10 grudnia 2014 r.
    Klasa, która zbierze największą ilość darów, prócz nagrody rzeczowej otrzyma tytuł „Przyjaciele Zwierząt”.
     
    15.11.2014 21:14 | więcej »
  • Nauka języka angielskiego on-line
    Uprzejmie informuję, że w szkole działa kółko języka angielskiego online. 
    Zajęcia mają formę aktywności internetowych polegających na rozwiązywaniu zadań, utrwalaniu słówek czy zabawy z językiem angielskim. Z zajęć kółka można korzystać w czasie dogodnym dla siebie, w zaciszu domowym przy komputerze. 

     
    21.10.2014 08:28 | więcej »
  • Tradycją naszej szkoły jest aktywny udział w corocznym Rajdzie  Palmiry. Reprezentanci wielu klas wraz z rodziną i opiekunami: paniami Katarzyną Mrowicką, Małgorzatą Szczęsną, Moniką Trzop oraz panem Waldemarem Królikowskim w sobotę 18 października 2014 r. pojechali dwoma autokarami do Puszczy Kampinoskiej.
    21.10.2014 08:37 | więcej »
  • KONKURS “KULINARNY POJEDYNEK W JESIENNYM KLIMACIE” GALERIA MOKOTÓW,  18.10.2014

     

    GALERIA MOKOTÓW,  18.10.2014

     

     

    I. Miejsce

    Event odbywa się w Galerii Mokotów, ul. Wołoska 12, Aleja Smaków, poziom +2.

    II. Czas

    Event jest planowany w godzinach: 14.00 - 17.00 w sobotę 18 października 2014.

     

    Naszą szkołę będą reprezentować 2 drużyny pod opieką p. Ewy Urbaniak.

     

     

    III. Gospodarzem eventu będzie Ambasador Alei Smaków - Michel Moran.

    Event będzie prowadzony przez aktora konferansjera - Daniela Wielebę.

    Za operacyjną organizację odpowiada agencja Fabryka Idei, mająca duże doświadczenie w projektach szkolnych. 

     

     

    17.10.2014 21:37 | więcej »
  • Dnia 2 października 2014 roku w naszej szkole odbył się  pierwszy z trzech etap konkursu recytatorskiego Polskiej Poezji Religijnej „Usłysz, Panie, moje słowa”.
    Eliminacje szkolne pozwoliły wyłonić po trzech uczestników do etapu drugiego, w swojej kategorii wiekowej.
    W jury zasiedli nauczyciele byli naszej szkoły: Pani Julita Nagel (katechetka), Pani Monika Babakow (polonistka), Pani Ewa Wilamowska (bibliotekarka).
    Umiejętnością oczekiwaną były: dobór i zrozumienie tekstu, zaangażowanie emocjonalne, pomysłowość interpretacji, umiejętność prezentacji, nawiązanie kontaktu z publicznością, dykcja oraz opanowanie tekstu.
    Dzieci zaprezentowały się wspaniale i opanowały bardzo dobrze tekst. Wszyscy wykazali się dobrze dopracowaną interpretację wiersza. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Weronika Dziklińska z 3b, Alicja Ciotucha z 3c, Marcela Zgadzaj z 3c, Joanna Dzieniszewska z 5a, Anna Niewiadomska z 5b i Julia Tymińska z 5b.
    Następny etap (rejonowy) odbędzie się 18 października 2014 roku w godzinach 9.00-14.00 w Katolickim Zespole Edukacyjnym im. Ks. Piotra Skargi przy ulicy Bema 73/75 w Warszawie. Szczegółowe informacje zostaną podane na stronie internetowej www.skarga.edu.pl do dnia 13 październik a 2014 roku.
    GRATULUJEMY SERDECZNIE ZWYCIĘZCOM PIERWSZEGO ETAPU.
    Ola Wagner z 5b
     
    09.10.2014 16:29 | więcej »
  • 2 października 2014 r. uczniowie klasy IIIa pod opieką pani Renaty Siecińskiej Zielak przygotowali Apel Małego Samorządu poświęcony bezpieczeństwu w szkole i w domu.
    Aktorzy prezentowali scenki:
    - bezpieczna droga do szkoły
    - bezpieczna przerwa
    - kontakt z nieznajomym
    - jak zachować się, gdy zaatakuje nas pies?
    05.10.2014 22:38 | więcej »
  • Wycieczka 4c do Pałacu Kazimierzowskiego
    WYCIECZKA KLASY IV C DO PAŁACU KAZIMIERZOWSKIEGO
    W związku z obchodami Święta Szkoły klasa IV c wzięła udział w wycieczce do Pałacu Kazimierzowskiego.
    Celem  wycieczki było zapoznanie z historią Pałacu, w której kształtowaniu znaczną rolę odegrał nasz Patron, król Jan III Sobieski, a także podkreślenie znaczenia edukacji w rozwoju jednostkowym i państwowym.
    Podczas zorganizowanego spaceru tematycznego po kampusie uniwersyteckim uczniowie zapoznali się z różnicami pomiędzy szkolnym, a uniwersyteckim systemem nauczania, a także entuzjastycznie uścisnęli dłoń studenta Staszka, który zgodnie z tradycją pomaga zdawać trudne egzaminy.
    Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziła ciekawie opowiedziana przez panią przewodnik historia miłości króla do Marii Kazimiery, a w niej informacje o zaszyfrowanym stylu miłosnych listów. Dowiedzieliśmy się m.in., o tym że słowo miłość  w korespondencji  zakochanej pary zostało zastąpione słowem pomarańcze.
    W ramach podsumowania edukacyjnego spaceru uczniowie opracują plakaty przedstawiające Pałac Kazimierzowski, a także napiszą listy do Patrona, w których podzielą się własnymi  spostrzeżeniami i przemyśleniami na temat wartości edukacji.
     
    22.09.2014 14:59 | więcej »
  • Święto Szkoły
    12 września 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 307 przy ulicy Barcelońskiej 8 zebrali się uczniowie klas pierwszych. Tradycją szkoły jest, że ślubowanie pierwszoklasistów odbywa się w rocznicę Victorii Wiedeńskiej. Na uroczystym ślubowaniu klas pierwszych
    byli obecni goście - rodzice uczniów przystępujących do ślubowania.
    Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Po krótkiej przemowie Pani Dyrektor rozpoczęła się ceremonia ślubowania. Uczniowie wypowiedzieli przyrzeczenie uczniowskie, a następnie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy. Na końcu uroczystości pierwszaki przedstawiły program artystyczny. Śpiewały piosenki i recytowały wiersze swoich starszych kolegów.
     
    Kuba Falkowski
     
    22.09.2014 14:51 | więcej »

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie
    ul. Barcelońska 8
  • 22 842 42 61
    22 842 18 98

Galeria zdjęć