Aktualności Sprzątaj po swoim psie Góra Grosza Adopcja na odległość Jem zdrowo... Smak zdrowia Psu Braty Spotkania autorskie i warsztaty teatralne Wycieczka na stadion Legii Citizens of the future Bezpieczna energia Mamo, tato, wolę wodę! Poznaj bezpieczny Internet Olimpiada pływacka Karta rowerowa Zbieraj makulaturę – ratuj konie!” Dostrzec innych - współpraca z UNICEF Wycieczka do Polsatu Wycieczka do piekarni Pomagamy zwierzętom w schronisku Trzystasiódemka na Wielkiej Wystawie Pilkarskiej Psia Gwiazdka 2012 Karta rowerowa 2013 Bieg przez Pola 2013 Tworzymy Pegaza z Klubem Gaja 2013 Kuźnia Twórczych Pomysłów Wycieczka do Karpacza Rajd Palmiry 2014 Prawa Dziecka Psia Gwiazdka

Przedsięwzięcia

Olimpiada pływacka

„Olimpiada pływacka – bezpiecznie nad wodą”

W dniu 3 czerwca 2009 r. odbyła się w naszej szkole „Olimpiada pływacka – bezpiecznie nad wodą”. Była to impreza, w ramach której zorganizowane były zawody pływackie dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Oprócz tego, że dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami w wodzie, po zawodach dla najmłodszych zawodników w sali gimnastycznej przeprowadzona była pogadanka z ratownikiem ŚW WOPR na temat bezpiecznej kąpieli i zachowania nad wodą. Gościnnie wystąpił także klub Taekwondo, prezentując pokaz wschodnich sztuk walki.

W tym roku zawody cieszyły się dużą popularnością. W sumie uczestniczyło w zmaganiach pływackich 180 osób. Przyjechały trzy szkoły SP 100, SP 103, SP 16 oraz klub Rekin Warszawa. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, a dla najlepszych pływaków zostały przygotowane nagrody rzeczowe i medale.

Po zakończeniu imprezy w przedszkolu odbył się  quiz i konkurs plastyczny zakończony wręczeniem nagród.

Zdecydowaliśmy się na realizację takiego przedsięwzięcia, gdyż uważamy, że jako placówka propagująca idee zrównoważonego rozwoju, powinniśmy promować także troskę o zdrowy i bezpieczny rozwój młodego człowieka oraz kształtować właściwe postawy i wartości.

Efekty projektu (mierzalne i niemierzalne):

Zawody cieszyły się dużą popularnością. W sumie uczestniczyło w zmaganiach pływackich 180 osób z dwóch przedszkoli,  czterech szkół ( SP 100, SP 103, SP 16, SP 307) oraz klubu Rekin Warszawa. Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, a dla najlepszych pływaków zostały przygotowane nagrody rzeczowe i medale.

W części edukacyjnej w sali gimnastycznej – pogadance przygotowanej przez Środowiskowy Warszawski WOPR i pokazie sportowców z KS Taewo wzięły udział wszystkie oddziały sześciolatków z dwóch przedszkoli i zerówki szkolnej oraz uczniowie z czterech szkół – ok. 260 dzieci.

W ostatniej części  (konkursowej) dzieci utrwalały zdobytą wiedzę poprzez quiz i konkurs plastyczny. Wzięło w nim udział ok. 60 dzieci. Przedszkolaki bardzo chętnie dzieliły się zdobytymi informacjami na temat bezpieczeństwa z innymi dziećmi w przedszkolu.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni (sponsor Środowiskowy Warszawski WOPR).