Aktualności Sprzątaj po swoim psie Góra Grosza Adopcja na odległość Jem zdrowo... Smak zdrowia Psu Braty Spotkania autorskie i warsztaty teatralne Wycieczka na stadion Legii Citizens of the future Bezpieczna energia Mamo, tato, wolę wodę! Poznaj bezpieczny Internet Olimpiada pływacka Karta rowerowa Zbieraj makulaturę – ratuj konie!” Dostrzec innych - współpraca z UNICEF Wycieczka do Polsatu Wycieczka do piekarni Pomagamy zwierzętom w schronisku Trzystasiódemka na Wielkiej Wystawie Pilkarskiej Psia Gwiazdka 2012 Karta rowerowa 2013 Bieg przez Pola 2013 Tworzymy Pegaza z Klubem Gaja 2013 Kuźnia Twórczych Pomysłów Wycieczka do Karpacza Rajd Palmiry 2014 Prawa Dziecka Psia Gwiazdka

Przedsięwzięcia

Sprzątaj po swoim psie

Akcja "Sprzątaj po swoim psie"

Dzieci z Ekokącika zorganizowały wraz z opiekunką, Małgorzatą Szczęsną, akcję - PSIA KUPA.

W grupach spacerowały po ulicach naszego osiedla i rozmawiały z właścicielami psów. Przekonywały, namawiały, prosiły, aby sprzątali po swych pupilach. Każdemu wręczali zrobiony wcześniej kwiat z następującym tekstem:

"My, uczniowie SP 307, mamy często warsztaty na świeżym powietrzu. Obserwujemy przyrodę, zbieramy kasztany, wypełniamy karty pracy. Często, pracując między drzewami, wchodzimy w psie kupki. Zdarzało się, że nasi koledzy mieli ubrudzone spodnie, kurtki i zeszyty. Dlatego prosimy - zbierajcie kupki po swoim piesku! Pozwólcie nam cieszyć się otaczającym światem! Pozwólcie nam beztrosko biegać po naszym osiedlu, bez narażania się na brzydko pachnącą "minę"! Dziękujemy Państwu za zbieranie kupek po Waszym psie!!! Jesteśmy bardzo wdzięczni!!!!

Uczniowie z klasy 3a, z zajęć ekologicznych EKOKĄCIK "

Uczniowie dowiedzieli się, że większość spotkanych osób sprząta po psie, a ci, którzy tego nie robią, obiecali, że od dziś będą starali się dbać o czystość chodników i trawników .

Dziękujemy, pani Doroto (pani na zdjęciu grupowym z dziećmi) za miłą rozmowę i że zawsze sprząta pani po swoim psie!!!