Szkoła Odkrywców Talentów

„Zdolności, zainteresowania, możliwości poszczególnych uczniów są różne. Różnym dzieciom potrzebne są różne drogi edukacyjne. Misją szkoły jest pomoc wszystkim dzieciom w rozwoju ich talentów i umiejętności”.

Rok szkolny 2010/2011 został ogłoszony przez MEN Rokiem Odkrywania Talentów

W lutym 2011 r. Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie uzyskała tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który „świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży”. Słowa te zawarte są w piśmie przesłanym do naszej szkoły od Ministra Edukacji Narodowej pani Katarzyny Hall.