Aktualności Zadania konkursowe

Puzzle

Międzyszkolne Mistrzostwa w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżówek i Łamigłówek

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzyszkolnych Mistrzostwach  w Rozwiązywaniu Angielskich Krzyżówek i Łamigłówek.

Terminarz:

• zgłoszenie uczestnictwa: do 12 marca 2018 r.
  • I etap : 20 marca 2018 r. (45 minut)
  • zgłoszenie uczniów do finału: do 10 kwietnia 2018 r.
  • Finał (w SP307): 17 kwietnia 2018 r., godz. 10.00 (60 minut)
  • ogłoszenie wyników: do 27 kwietnia 2018 r.
  • zakończenie konkursu: 22 maja 2018 r. godz. 12.00

REGULAMIN

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie, ul. Barcelońska 8, 02-762 Warszawa.

2. Celem konkursu jest:

- popularyzacja nauki języka angielskiego wśród uczniów klas 2-4 szkoły podstawowej

- motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego

- rozwijanie uzdolnień uczniów

- rozwijanie umiejętności logicznego myślenia

3. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II, III i IV szkół podstawowych.

Polega na rozwiązywaniu indywidualnie krzyżówek, łamigłówek i zadań logicznych w języku angielskim.

Do regulaminu dołączone są przykładowe zadania i ich rozwiązania.

Zadania z poprzedniej edycji konkursu dostępne są także do wydruku na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 307 https://sp307wawa.edupage.org w zakładce nauczyciele/Aleksandra Baron/Angielskie łamigłówki.

Więcej zadań i łamigłówek przygotowujących do konkursu znajduje się też na blogu: time4puzzle.blogspot.com

4. Podczas konkursu uczniowie powinni pracować samodzielnie, nie mogą korzystać z podręczników, słowników ani innych pomocy.

5. Na podstawie wyników eliminacji szkoła może zgłosić do Finału maksymalnie 2 osoby z danego poziomu klasy (czyli maksymalnie 2 uczniów z klas II, 2 uczniów z klas III oraz 2 uczniów z klas IV). Jeśli więcej osób osiągnęło taki sam wynik, szkoła samodzielnie ustala, jak wyłonić 2 najlepsze wyniki z danej kategorii.

6. Podanie imienia i nazwiska ucznia na liście do uczestnictwa w Finale oznacza zgodę na umieszczenie danych uczniów na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 307 w Warszawie.

7. Finał odbędzie się 17 kwietnia o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 307 w Warszawie, ul. Barcelońska 8.

8. Uczniowie przynoszą ze sobą legitymacje oraz przybory szkolne (długopis, ołówek, gumka i kredki).

9. Lista laureatów zostanie opublikowana do 27 kwietnia 2018 r. na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 307 w Warszawie (https://sp307wawa.edupage.org).

10. Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbędzie się 22 maja 2018 r. o godz. 12.00 .

11. Organizator zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w Regulaminie Konkursu.

12. W przypadku konieczności rozstrzygnięcia kwestii nieuregulowanych niniejszym regulaminem, Organizator posiada głos decydujący.

Organizatorzy:

Aleksandra Baron