Dzień Ziemi 2011

Światowy Dzień Ziemi 2011

W piątek 6 maja 2011 w naszej szkole obchodziliśmy Święto Ziemi. Na podsumowującym nasze ekologiczne działania apelu, przygotowanym przez panią Małgorzatę Szczęsną i panią Ewę Tlałkę, gościliśmy pana Józefa Gajewskiego - prezesa PTTK, panią Helenę Dziębowską – wieloletnią działaczkę PTTK współpracującą od wielu lat z naszą szkołą, panią Agnieszkę Lepiankę z MDK przy ul. Łazienkowskiej oraz panie Karolinę Krzycką i Martę Miłoszowską z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”.

Po powitaniu i inscenizacji ruchowej w wykonaniu klasy 3a pani Ewa Tlałka wprowadziła nas w genezę Dnia Ziemi, przedstawiła historię i założenia tych corocznych obchodów. Chwilę potem zaproszeni goście przedstawili naszym uczniom działalność organizacji, które reprezentują.

Po wysłuchaniu piosenki Marka Grechuty „Muszę wykonać plan” zobaczyliśmy przedstawienie o treści ekologicznej w wykonaniu uczniów z klasy 4a. Po inscenizacji ruchowej do piosenki  „Czy to czarownica?” w wykonaniu uczniów klasy 3a nadszedł czas na podsumowanie udziału uczniów naszej szkoły „Wielkim kasztanobraniu” – wręczono dyplomy i nagrody. Apel zakończył się piosenką w wykonaniu uczniów Ekokącika „Zostawcie nam czysty kawałek świata”.

Kolejną częścią obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole był festyn, w czasie któregokażda klasa prezentowała przygotowane przez siebie zabawy o treści ekologiczno – przyrodniczej (quizy, zagadki, zabawy, puzzle, loterie fantowe), mające na celu poprzez zabawę zwiększyć świadomość ekologiczno – przyrodniczą uczniów.