Kasztanobranie 2012

Wielki sukces w zbiórce kasztanów - I miejsce

W poniedziałek 26.11.2012 r. delegacja naszej szkoły: Maja Rosołek, Zuzia Banaszek, Julia Lewandowska, Julia Suskiewicz, Hania Popow, z koordynatorem Panią Małgorzatą Szczęsną oraz rodzicami Mai i dziadkiem Zuzi, brała udział imprezie podsumowującej akcję WIELKIE KASZTANOBRANIE. Zorganizowana była przez Fundację Nasza Ziemia w Urzędzie Gminy Targówek. Uroczystość zaszczyciła swą obecnością Pani Mira Stanisławska- Meysztowicz. Wszystkie placówki zebrały 14 511,5 kg, a nasza szkoła 4060 kg kasztanów!!!

W tym roku za uzyskane pieniądze zakupione będą budki lęgowe dla sikorek- naturalnego wroga szrotówka kasztanowcowiaczka i umieszczone na drzewach w warszawskich parkach i skwerach.

Nasza szkoła bierze udział w akcji Wielkie Kasztanobranie od początku - tj. od 2006 roku, zawsze z sukcesami.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom naszej szkoły, ich rodzinom, personelowi za udział w akcji. Zapraszam za rok.

Szkolny koordynator akcji - Małgorzata Szczęsna

Wielkie Szkolne Kasztanobranie 2012 zakończone

30.10.2012 r. pracownicy firmy ASTEX odebrali zbierane przez nas kasztany. Bardzo dziękuję uczniom klas szóstych: 6a, 6b i bardzo zaangażowanym chłopcom z 6c oraz Pani Ewie Tlałce. Pomagali nam również uczniowie klasy 5b i 2a, którzy zbierali rozsypujące się kasztany. A było ich bardzo dużo... konkretnie ile zebraliśmy, dowiemy się wkrótce - 28.11 na gali podsumowującej tę akcję, organizowaną przez Fundację NASZA ZIEMIA.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w akcję, za zebrane i przyniesione kasztany i wsparcie - szkolny koordynator akcji.

Małgorzata Szczęsna

Wielkie Szkolne Kasztanobranie 2012 już rozpoczęte!

Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Szczęsna uroczyście ogłosili, że rozpoczęła się zbiórka kasztanów.

Zachęcamy wszystkich do zbierania kasztanów i przynoszenia ich do szkoły. Zostawiamy je na patio w przewiewnych torbach, a kartki z nazwiskiem i wagą kasztanów dajemy wychowawcy. Zebrane kasztany przekazujemy firmie kosmetycznej poprzez fundację Nasza Ziemia. Za uzyskane w ten sposób pieniądze kupowane są szczepionki dla drzew, budki lęgowe dla sikorek. W ten sposób kasztanowce chronimy przed ich szkodnikiem szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.