Informacje o programie Drugie śniadanie Zajęcia praktyczne Instytut Żywności i Żywienia O zdrowym odżywianiu w zerówce Zachowaj równowagę z Pascalem Ocena sprawności fizycznej Kolaż Chcemy jeść zdrowo Kolorowe poniedziałki w 1b Piramida żywienia VIII Olimpiada Pływacka O czym mówi etykieta? Aktywność fizyczna Nasze działania w roku 2014/2015

KIK/34

Informacje o programie

Zachowaj równowagę!

Nadwaga i otyłość są problemem cywilizacyjnym. Walczmy o zdrowie naszych dzieci!

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła weźmie udział w projekcie edukacyjnym KIK/34: "Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej".

Projekt KIK/34 będzie realizowany w latach 2011-2017, na terenie całego kraju. Jego podstawowym celem jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym, poprzez edukację społeczeństwa w zakresie prozdrowotnej zmiany żywienia i zwiększenia poziomu aktywności fizycznej.

Głównym realizatorem Projektu jest Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dr med. Aleksandra Szczygła w Warszawie, który jest odpowiedzialny za prawidłową i skuteczną jego realizację Projektu, wraz z Partnerami: Akademią Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Instytutem Pomnikiem – Centrum Zdrowia Dziecka  w Warszawie i Polskim Towarzystwem Dietetyki.

W roku 2013/2014 oraz 2014/2015 podejmiemy działania zmierzające do uzyskania certyfikatu Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej.

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do zapoznania się ze szczegółami projektu oraz obserwowania naszych działań w promocji zdrowego stylu życia.

Więcej informacji na stronie: www.zachowajrownowage.pl  oraz w załączonym materiale.

Szkola_przyjazna_zywieniu_i_aktywnosci_fizycznej.pdf

ulotka-program-kik34.pdf

Zalozenia_i_przewidywane_efekty_realizacji_zadania_2_w_ramach_projektu_KIK34.pdf