Znaki Nadziei Sprzątanie świata Mały Samorząd Rajd Palmiry 2013 3a i 3b na Kopcu Powstania Warszawskiego Sowy Lekcja historii na cmentarzu Powązki Zaproszenie do OPP 175 Zajęcia w Miasteczku Przyrody Gra miejska Próbna ewakuacja Konkurs Santo Subito Warsztaty ceramiczne O! Matejko Santo Subito Warsztaty "Leśne dróżki" Warsztaty "Bądź zdrów" Jak działa mózg? Zajęcia biblioterapeutyczne w 1b

3a i 3b na Kopcu Powstania Warszawskiego

Wycieczka 3a i 3b na Kopiec Powstania Warszawskiego

Dnia 21.10 uczniowie klasy 3a z panią Małgorzatą Szczęsną  i z 3b z panią Marzeną Świć- Kaczmarczyk oraz działaczką PTTK panią Heleną Dziembowską udali się na historyczną wycieczką dotyczącą II wojny światowej. Od ulicy Bartyckiej weszli na kopiec usypany z gruzów stolicy po Powstaniu Warszawskim.  Na wyłożonej kostką płaszczyźnie zainstalowany jest kilkumetrowej wysokości symbol Polski Podziemnej, pod którym uczniowie ustawili zapalone znicze i zaśpiewali pieśń "Marsz Mokotowa". Pani Helena podzieliła się z wzruszającymi wspomnieniami z czasów wojny.

Dzieci dowiedziały się też, że w tym miejscu tradycyjnie w dniu 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, o godz. 21:00 odbywają się uroczystości, w trakcie których następuje rozpalenie ogniska, ogniem przyniesionym przez "sztafetę pokoleń" z Grobu Nieznanego Żołnierza. W skład "sztafety pokoleń" wchodzą kombatanci, żołnierze, harcerze i strażnicy miejscy. Ognisko płonie przez 63 dni, do 3 października.