Znaki Nadziei Sprzątanie świata Mały Samorząd Rajd Palmiry 2013 3a i 3b na Kopcu Powstania Warszawskiego Sowy Lekcja historii na cmentarzu Powązki Zaproszenie do OPP 175 Zajęcia w Miasteczku Przyrody Gra miejska Próbna ewakuacja Konkurs Santo Subito Warsztaty ceramiczne O! Matejko Santo Subito Warsztaty "Leśne dróżki" Warsztaty "Bądź zdrów" Jak działa mózg? Zajęcia biblioterapeutyczne w 1b

Konkurs Santo Subito

Archidiecezjalny Konkurs

SANTO SUBITO

o błogosławionym Janie Pawle II

III EDYCJA

PATRONAT NAD KONKURSEM OBJĘLI:

JEGO EMINENCJA KAZIMIERZ KARDYNAŁ NYCZ  ARCYBISKUP METROPOLITA WARSZAWSKI  I PAN KAROL SEMIK  MAZOWIECKI KURATOR OŚWIATY

Organizatorami Konkursu są:

Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży

Kurii Metropolitalnej Warszawskiej

Centrum Myśli Jana Pawła II

Cel Konkursu:

Przybliżenie uczniom osoby błogosławionego Jana Pawła II, treści słów Jego „Listu do Dzieci”. Wskazanie Jana Pawła II, jako wzorca osobowego i zachęta do naśladowania w służbie człowiekowi. Kształtowanie postawy wdzięczności za dar beatyfikacji i Kanonizacji Jana Pawła II.

Założenia ogólne Konkursu:

Archidiecezjalny Konkurs Santo subito o błogosławionym Janie Pawle II, będzie trwał od października 2013 roku do marca 2014 roku. W szkołach podstawowych będzie odbywał się w trzech etapach:

Etap I –  szkolny

Etap II – rejonowy

Etap III –  diecezjalny

Konkurs przeprowadzony będzie na następujących poziomach edukacyjnych:

Szkoła podstawowa:

Klasy 0 – III – Dzieci odpowiadają plastycznie na list Papieża - obraz ilustracja wykonana farbami

Klasy IV – VI – List do Papieża

Etap I Konkursu plastycznego w klasach 0-III w naszej szkole przeprowadzono dnia 27-11- 2013r. Wzięło w nim udział 90 uczniów. Po sprawdzeniu prac komisja zakwalifikowała do etapu rejonowego prace następujących uczniów:

1. Marysia Sadowska– kl. 0

2. Natalia Misiejuk – kl. IA

3. Wiktoria Kacprzak– kl. IIB

4. Nela Sicińska – kl. IIIA

Etap I Konkursu literackiego w klasach IV-VI  przeprowadzono w naszej szkole dnia 20-11-2013r. Wzięło w nim udział 95 uczniów. Po sprawdzeniu listów komisja zakwalifikowała do etapu rejonowego prace następujących uczniów:

1. Zuzanna Bernaś kl. IVC – miejsce I

2. Paulina Szymańska kl. VIA– miejsce II

3. Maksymilian Nowak kl. VIA – miejsce III

Komisja przyznała także trzy wyróżnienia za List do Papieża następującym uczniom:

1. Julia Borycka kl. VIA

2. Maurycy Nowak kl. VIA

3. Małgorzata Kozak kl. IVB

Galeria zakwalifikowanych prac plastycznych i literackich została umieszczona na stronie naszej szkoły.

Opiekun konkursu: Julita Nagel