Aktualności Sprzątaj po swoim psie Góra Grosza Adopcja na odległość Jem zdrowo... Smak zdrowia Psu Braty Spotkania autorskie i warsztaty teatralne Wycieczka na stadion Legii Citizens of the future Bezpieczna energia Mamo, tato, wolę wodę! Poznaj bezpieczny Internet Olimpiada pływacka Karta rowerowa Zbieraj makulaturę – ratuj konie!” Dostrzec innych - współpraca z UNICEF Wycieczka do Polsatu Wycieczka do piekarni Pomagamy zwierzętom w schronisku Trzystasiódemka na Wielkiej Wystawie Pilkarskiej Psia Gwiazdka 2012 Karta rowerowa 2013 Bieg przez Pola 2013 Tworzymy Pegaza z Klubem Gaja 2013 Kuźnia Twórczych Pomysłów Wycieczka do Karpacza Rajd Palmiry 2014 Prawa Dziecka Psia Gwiazdka

Przedsięwzięcia

Trzystasiódemka na Wielkiej Wystawie Pilkarskiej

Redakcja „Trzystasiódemki” na Wielkiej Wystawie Piłkarskiej

1.03.2012 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się warsztaty dziennikarskie organizowane przez Junior Media połączone ze zwiedzaniem Wielkiej Wystawy Piłkarskiej. W spotkaniu tym uczestniczyli też przedstawiciele redakcji naszej szkolnej gazety „Trzystasiódemki”.

Tematem przewodnim warsztatów było dziennikarstwo sportowe. Mogliśmy porozmawiać z najbardziej utytułowanym dziennikarzem sportowym w Polsce, bo gościem honorowym był Pan Stefan Szczepłek - dziennikarz prasowy i telewizyjny, wybitny znawca tematyki piłkarskiej. Poznawaliśmy kulisy pracy dziennikarza sportowego oraz uczyliśmy się, jak nie wchodzić w konflikty z prawem w sieci, jak bezpiecznie korzystać z internetu i jak wykorzystywać legalnie ściągnięte teksty w naszej gazetce.

Nie obyło się również bez porad dla młodych dziennikarzy. Eksperci  z "Junior Media" radzili, jak robić dobre zdjęcia do naszych gazetek.

Na zakończenie warsztatów zwiedziliśmy Wielką Wystawę Piłkarską, oficjalnie otwartą w przeddzień, a powstałą z myślą o Euro 2012, kibicach i wielbicielach piłki nożnej. Mogliśmy podziwiać unikatowe koszulki i buty, a także trofea sportowe, szaliki kibiców i proporce. Niektóre pamiątki udostępnione zostały przez rodzinę Kazimierza Górskiego i trenera Jerzego Engela. Obejrzeliśmy buty piłkarskie używane przez sławy piłkarskie  i piłki z różnych mistrzostw. Wśród 100 koszulek piłkarskich były te należące m.in. do Karla-Heinza Rummenigge, Christo Stoiczkowa, Juergena Klinsmanna, Zinedine Zidane, Alana Simonsena, Luisa Figo, legendy Realu Francisco Gento i wielu innych. Warto wybrać się na 6 piętro do PKiN i obejrzeć Wielką Wystawę Piłkarskią, która będzie czynna do października 2012 r.

Wiktor Olender