Aktualności Sprzątaj po swoim psie Góra Grosza Adopcja na odległość Jem zdrowo... Smak zdrowia Psu Braty Spotkania autorskie i warsztaty teatralne Wycieczka na stadion Legii Citizens of the future Bezpieczna energia Mamo, tato, wolę wodę! Poznaj bezpieczny Internet Olimpiada pływacka Karta rowerowa Zbieraj makulaturę – ratuj konie!” Dostrzec innych - współpraca z UNICEF Wycieczka do Polsatu Wycieczka do piekarni Pomagamy zwierzętom w schronisku Trzystasiódemka na Wielkiej Wystawie Pilkarskiej Psia Gwiazdka 2012 Karta rowerowa 2013 Bieg przez Pola 2013 Tworzymy Pegaza z Klubem Gaja 2013 Kuźnia Twórczych Pomysłów Wycieczka do Karpacza Rajd Palmiry 2014 Prawa Dziecka Psia Gwiazdka

Przedsięwzięcia

Dostrzec innych - współpraca z UNICEF

Program edukacyjny „Dostrzec innych. Pomoc humanitarna”

Jesteśmy szkołą współpracującą z UNICEF.

W dniach 1- 19 lutego 2011 r.  realizowaliśmy w naszej szkole program edukacyjny „Dostrzec innych. Pomoc humanitarna”.  W ramach tego programu podjęliśmy następujące działania:

W klasach V  i VI  zrealizowane zostały zajęcia dotyczące problemów, z jakimi borykają się dzieci w sytuacji konfliktu, czy klęski żywiołowej. Uczniowie dowiedzieli się też, jakie formy pomocy humanitarnej organizuje UNICEF. Szczególnie dużo uwagi poświęciliśmy problemowi dostępu do wody pitnej.

9.02.2011 r. uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą poruszanych zagadnień, która zakończyła się dyskusją na temat tego, jak młodzież może pomóc swoim rówieśnikom z krajów dotkniętych problemem wojny czy klęską żywiołową.

Uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną oraz zredagowali szkolną gazetkę, która w części poświęcona została realizacji programu „Bliżej siebie”. Prace redakcji zamieszczone zostały na stronie: www.juniormedia.plw zakładce „TrzystaSiódemka”.

W realizacji programu wzięło udział 130 uczniów.