Aktualności Sprzątaj po swoim psie Góra Grosza Adopcja na odległość Jem zdrowo... Smak zdrowia Psu Braty Spotkania autorskie i warsztaty teatralne Wycieczka na stadion Legii Citizens of the future Bezpieczna energia Mamo, tato, wolę wodę! Poznaj bezpieczny Internet Olimpiada pływacka Karta rowerowa Zbieraj makulaturę – ratuj konie!” Dostrzec innych - współpraca z UNICEF Wycieczka do Polsatu Wycieczka do piekarni Pomagamy zwierzętom w schronisku Trzystasiódemka na Wielkiej Wystawie Pilkarskiej Psia Gwiazdka 2012 Karta rowerowa 2013 Bieg przez Pola 2013 Tworzymy Pegaza z Klubem Gaja 2013 Kuźnia Twórczych Pomysłów Wycieczka do Karpacza Rajd Palmiry 2014 Prawa Dziecka Psia Gwiazdka

Przedsięwzięcia

Karta rowerowa

Egzamin na kartę rowerową

W czwartek 29.04.2010 r. uczniowie naszej szkoły z klas piątych i szóstych przystąpili do egzaminu na kartę rowerową zorganizowanego przy pomocy Straży Miejskiej.

Egzamin składał się z części teoretycznej i praktycznej. Najpierw uczniowie musieli zdać komputerowy test wielokrotnego wyboru z wiedzy o przepisach ruchu drogowego. Ich zadaniem było odpowiedzieć na osiem pytań. Zdający, którzy poprawnie odpowiedzieli co najmniej na sześć  pytań, mogli przystąpić do części praktycznej.

Dla uczestników, którzy pozytywnie przeszli test, strażnicy miejscy przygotowali miasteczko ruchu drogowego z ulicami, skrzyżowaniami i znakami drogowymi. W tej części trzeba było wykazać się nie tylko praktyczną znajomością przepisów ruch drogowego, ale także umiejętnością właściwej jazdy na rowerze. Uczniowie musieli odpowiednio reagować do sytuacji na drodze, w której się znaleźli. Każdy ich ruch był obserwowany przez strażników miejskich. I do tego dochodził jeszcze silny stres, nad którym trzeba było zapanować. Dlatego zdanie egzaminu praktycznego nie należało do rzeczy prostych. Tym większe wyrazy uznania należą się tym uczestnikom, którzy zdali egzamin i uzyskali kartę rowerową.
Osoby, którym sie nie powiodło, powinny przemyśleć błędy, które popełniły, przygotować się jeszcze raz i przystąpić do egzaminu ponownie.

Waldemar Królikowski