Aktualności Sprzątaj po swoim psie Góra Grosza Adopcja na odległość Jem zdrowo... Smak zdrowia Psu Braty Spotkania autorskie i warsztaty teatralne Wycieczka na stadion Legii Citizens of the future Bezpieczna energia Mamo, tato, wolę wodę! Poznaj bezpieczny Internet Olimpiada pływacka Karta rowerowa Zbieraj makulaturę – ratuj konie!” Dostrzec innych - współpraca z UNICEF Wycieczka do Polsatu Wycieczka do piekarni Pomagamy zwierzętom w schronisku Trzystasiódemka na Wielkiej Wystawie Pilkarskiej Psia Gwiazdka 2012 Karta rowerowa 2013 Bieg przez Pola 2013 Tworzymy Pegaza z Klubem Gaja 2013 Kuźnia Twórczych Pomysłów Wycieczka do Karpacza Rajd Palmiry 2014 Prawa Dziecka Psia Gwiazdka

Przedsięwzięcia

Poznaj bezpieczny Internet

"Poznaj bezpieczny Internet"

Obserwujemy, że z roku na rok obniża się wiek osób korzystających z komputera i Internetu. Już uczniowie klas I-III serfują po Internecie, grają w gry, wyszukują wiadomości. Wzrasta również skala zagrożeń związanych z Internetem (kontakty z niebezpiecznymi osobami i treściami, przemoc rówieśnicza w sieci).

W tym roku szkolnym (2009/2010) nasza szkoła bierze udział w warszawskiej kampanii "Poznaj bezpieczny Internet" organizowanej przez Biuro Edukacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Fundację Dzieci Niczyje przy współpracy z Fundacją Orange w ramach europejskiego programu "Safer Internet".

Klasa 2a poznała zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.

Celem kampanii edukacyjnej jest poprawa bezpieczeństwa dzieci poprzez podnoszenie ich świadomości oraz zapoznanie uczniów klas I-III z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu:

1. Nie ufaj osobom poznanym w Sieci.

2. Nie podawaj swoich danych.

3. Zabezpiecz swój komputer.

4. Mów, jeśli coś jest nie tak.

Nauczyciele klas I- III przeprowadzają zajęcia "Sieciaki- poznaj bezpieczny internet" wykorzystując film DVD i książeczki dla dzieci. Uczniowie chętnie uczestniczą w lekcjach, dyskutują, podają przykłady podobnych sytuacji do omawianych na zajęciach. Po szkole korzystają z proponowanej strony internetowej www.sieciaki.pl - bawią się i uczą, grając w gry oraz uczestnicząc w kolejnych sieciakowych misjach.