Nawigacja

2022/2023 NEWS!

Wydarzenia

Rowerowy Maj 2023 - podsumowanie akcji

W dniach 4 - 31 maja 2023 roku nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji ROWEROWY MAJ, celem której było promowanie aktywnych przejazdów uczniów do i ze szkoły przy wykorzystaniu roweru, hulajnogi, rolek czy deskorolki. Do akcji przystąpiło 426 uczniów oraz 9 nauczycieli. W ciągu 17 dni kampanii zarejestrowano w naszej placówce 9136 aktywnych przejazdów w 27 biorących w niej udział oddziałach klasowych.

Najaktywniejszą i najbardziej mobilną klasą okazała się 1a, w której 25 uczniów zanotowało aż 680 przejazdów, co stanowiło ponad 76% frekwencji. II miejsce zajęła klasa 1b z 700 przejazdami, a na III miejscu uplasowała się klasa 1d z 596 przejazdami. Uczniowie, którzy wzięli udział (dostarczyli zgody rodziców) w kampanii Rowerowy Maj i zanotowali co najmniej 5 aktywnych przejazdów mogą do końca bieżącego roku odbierać atrakcyjne nagrody wymienione w tzw. Dzienniczkach Aktywności. Jednakże najważniejsze jest to, że nasi uczniowie w aktywny a zarazem bezpieczny sposób pokonywali drogę do i ze szkoły, promując jednocześnie zdrowy i tani środek lokomocji, jakim jest rower czy hulajnoga, a nauczyciele podczas zajęć wdrażali zasady bezpiecznego poruszania się tymi pojazdami.

Katarzyna Suchecka, Jakub Sekuła, Magdalena Sznura

5 edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Zwyrtała”

Pragniemy  poinformować, że do tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Zwyrtała” na najlepszy pomysł promujący czytanie zgłoszono aż 36 znakomitych projektów. Jury, gratulując wszystkim uczestnikom, wybrało 5 Finalistów. Wśród nich są nasze nauczycielki, panie Maria Jaczun i Anna Rumas, które zostały wyróżnione za projekt „Pokoje zagadek – gdy czytanie zmienia się w przygodę”.

Wikiteka - projekt edukacyjny

Wikiteka - projekt edukacyjny

Nasza Szkoła wzięła udział w Projekcie WIKITEKI oraz Ogólnopolskim Programie Rozwoju Kompetencji Liderskich Nauczycieli Bibliotekarzy i Nauczycielek Bibliotekarek. Nauczycielki bibliotekarki wraz z uczniami klasy 7c w ramach projektu przeprowadziły zajęcia Stegny – Nasza Mała Ojczyzna, gdzie uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności w zakresie środowiska Wikimediów.

Zakończeniem akcji była konferencja na której p. Maria Jaczun i p. Anna Rumas opowiedziały o swoim doświadczeniu w projekcie Wikiteka oraz podzieliły się swoją inspiracją z realizacji projektu społecznego. Na konferencji obecna była również tegoroczna nauczycielka roku, u której zawitałyśmy z wizytą w jej bibliotece.

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Mistrzyni Szymborska"

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Mistrzyni Szymborska"

Ustanowienie przez Senat RP roku 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej było doskonałym powodem by Nasza Szkoła włączyła się w obchody 100. rocznicy urodzin poetki, poprzez udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym MISTRZYNI SZYMBORSKA. Koordynatorkami projektu w naszej szkole były Anna Rumas i Maria Jaczun – nauczycielki biblioteki szkolnej.

W ramach projektu możemy odnotować następujące działania:

  1. W klasach 1b oraz 2c uczniowie na lekcjach słuchali utworu Wisławy Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu” czytanej przez wychowawczynię, następnie wykonywali ilustrację do utworu.

 

  1. W klasach 4-6 po przewodnictwem p. Monik Trzop uczniowie przygotowali kolaże po zapoznaniu się z wybranymi wierszami poetki. Prace dotyczyły wierszy m.in. „Chmury”, „Nic dwa razy”, Dworzec”, „Muzeum”.

 

  1. W klasach 7-8 uczniowie zapoznali się z życiorysem i twórczością Wisławy Szymborskiej oraz formami literackimi (lepieje, moskaliki i limeryki) i podjęli próby napisania samodzielnych utworów.

 

  1. Dla chętnych uczniów klas 4-8 biblioteka przeprowadziła zajęcia w formie pokoju zagadek. Uczniowie poznali życie i twórczość Wisławy Szymborskiej poprzez rozwiązywanie zagadek dowiedzieli się o m.in. miejscu i roku urodzenia noblistki, zawodzie który wykonywała,  zobaczyli jak wyglądała matura za czasów Wisławy Szymborskiej, poznali kierunki na których studiowała i poznali nazwy i wybrane utwory tomików poezji poetki. Do zabawy zgłosiło się 16 grup (1 grupa połowa klasy) były to klasy: 6a, 6b, 6c, 6d, 7a, 7c, 8a, 8d.

Zwycięska drużyna (7c) dostała nagrodę w postaci wydrukowanej na drukarce 3D w bibliotece breloczków związanych z Wisława Szymborską -  (breloczek Nagroda Nobla)

 

  1. Zrealizowana została zabawa Literacki detektyw – która polegała na odnajdywaniu odpowiedzi na zagadki dotyczące Noblistki. Zagadki ukryto w całej szkole (gazetki szkolne). W zabawie wzięło udział 40 osób. Ukończyło i rozwiązało wszystkie zagadki 6 osób, którym zostały wręczone symboliczne nagrody i dyplomu.

 

  1. Ogłoszony został konkurs dla klas 1-8 – wykonanie pocztówki w stylu Wisławy Szymborskiej. Zwycięzcą konkursu została Karolina Flak z klasy 2c a wyróżnienie zdobyła Zofia Dobrzyńska z kl. 7a. ZDJĘCIE

 

  1. Na szkolnej bibliotecznej gazetce szkolnej umieszczone zostały ciekawostki dotyczącymi pisarki. 

 

  1. Uczniowie z klasy 4a uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, podczas których próbowali swoich sił jako poeci. W trakcie warsztatów „Wiersz w wierszu” zapoznali się z utworami noblistki i tworzyli nowy wiersz, który powstał na bazie czytanych utworów.

 

  1. Zaprzyjaźnione przedszkole nr 349 „Barcelonka” podczas wizyty w bibliotece poznało życiorys Wisławy Szymborskiej. Była to także okazja to rozmowy na temat historii Nagrody Nobla oraz innych nagród. 

 

  1. Zakończenie akcji odbyło się w maju w ogrodzie szkolnym, gdzie chętne klasy czytały poezję Wisławy Szymborskiej.  Maria Jaczun, Anna Rumas

 

Wywiad z Agnieszką Holland

Wywiad z Agnieszką Holland

Dziewiątego lutego 2023 r. grupa uczniów z klasy 8a w ramach projektu związanego z kołem zainteresowań WOS-u prowadzonego przez Pana Tomasza Niedzielę, przeprowadziła wywiad z Panią Agnieszką Holland. Jest to wybitna polska reżyserka filmowa i teatralna. Pani Agnieszka jest reprezentantką nurtu zwanego kinem moralnego niepokoju. Wyreżyserowała ona takie filmy jak: "Europa Europa", "Tajemniczy ogród", "W ciemności" czy "Obywatel Jones". Podczas wywiadu zostały poruszone między innymi tematy takie jak początki jej kariery filmowej czy wspomnienia z planów filmowych. Cały wywiad można zobaczyć zakładce: Video lub klikając w poniższy link:

Wywiad z Agnieszką Holland

Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka

Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka

Nasza szkoła brała udział w projekcie edukacyjnym dofinansowanym  z Funduszy  Europejskich „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka”. Uczniowie z najmłodszych klas poznawali przepisy ruchu drogowego i uczyli się podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się na drodze. Ostatnią lekcję, która odbyła się 7 czerwca w nieco bardziej uroczystej scenerii, poprowadził Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Gościliśmy także  Burmistrza Dzielnicy Mokotów Rafała Miastowskiego oraz inne osoby zaangażowane w ideę szerzenia wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. Dzieci chętnie uczestniczyły w lekcji i wykazały się szeroką wiedzą o brd. Na koniec lekcji dostały dużą maskotkę Tirka, który będzie mieszkał w kolejnych salach, odwiedzając wszystkich uczniów klas 1-3. Uczniowie otrzymali też upominki na pamiątkę realizacji lekcji „Bezpieczna szkoła Krokodylka Tirka”.

Rowerowy Maj 2023

Rowerowy Maj 2023

W tym roku po raz pierwszy dołączyliśmy do ogólnopolskiej kampanii „Rowerowy Maj”, organizowanej przez m.st. Warszawa. Głównym jej celem jest promowanie aktywności fizycznej.

Przez cały maj zachęcaliśmy uczniów (oraz pracowników szkoły!), aby codziennie docierali na zajęcia w sposób aktywny - na rowerze, hulajnodze, rolkach lub deskorolce. Dzieci podczas drogi do szkoły ćwiczyły swoją koordynację, uczyły się samodzielności, odpowiedzialności, zdobywały praktykę w zakresie zrównoważonej mobilności. Poranny wysiłek fizyczny poprawia również koncentrację na lekcjach! W zamian za aktywną podróż uczniowie otrzymywali naklejki do swojego dzienniczka rowerowego.

15 maja mieliśmy także możliwość skorzystania z bezpłatnego serwisu rowerowego, zorganizowanego dla uczniów i rodziców przed wejściem do szkoły w ramach tej akcji.

Katarzyna Suchecka, Magdalena Sznura, Jakub Sekuła

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

21 kwietnia 2023 w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi. Podczas apelu zostały przypomniane ważne zasady dbania o naszą planetę oraz najbliższe środowisko poprzez segregację śmieci, oszczędzanie energii elektrycznej, oszczędzanie zużycia wody, używanie toreb materiałowych a nie jednorazowych reklamówek podczas robienia zakupów. Te zachowania powinny stać się naszymi nawykami!

Po apelu, na którym odbył się również pokaz wykonanych przez poszczególne klasy RECYKLINGOWYCH POJAZDÓW PRZYSZŁOSCI, uczestniczyliśmy w  festynie promującym zdrowe odżywianie „Jem zdrowo i kolorowo”.

 

Ewa Tlałka

Pierwszy dzień wiosny

Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2022 r. w naszej szkole odbyły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Klasy 1-3 wspólnie z wychowawcami wykonały opaski wiosenne, prace plastyczne „Pani Wiosna”,  śpiewały piosenki o wiośnie oraz uczestniczyły w lekcjach o tematyce wiosennej.

Klasy 4-8 z okazji Pierwszego Dnia Wiosny mogły wziąć udział w konkursie fotograficznym pt. „Złap pierwsze oznaki wiosny”, organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Również Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie szkoły uczcili kolorowymi ubraniami zakładanymi w tym dniu.

Ada Męczyńska

Na lekcji języka angielskiego

Na lekcji języka angielskiego

Na lekcji języka angielskiego uczniowie klasy 5e przygotowywali dialogi „W sklepie” i w ustalonym terminie prezentowali je na lekcji. Bardzo kreatywnie podeszli do zadania - przygotowali wspaniałe sklepy, niektórzy powycinali ubrania z papieru, przygotowali różne akcesoria, a chłopcy z jednej z grup - nawet szafę z ubraniami do szkoły na lekcję.

 

Aleksandra Baron

Warsztaty kulinarne "W staropolskiej kuchni"

Warsztaty kulinarne "W staropolskiej kuchni"

21 marca, w Dniu Wagarowicza, klasa 6e wybrala się do Pałacu w Wilanowie na warsztaty kulinarne "W staropolskiej kuchni".
Podczas zajęć uczniowie mieli możliwosc poznania dawnych smakow i tradycji. Prowadzeni przez profesjonalnych kucharzy przygotowali dania wg staropolskich przepisow.

Filetowali ryby, obierali i kroili warzywa, szatkowali ziola, przygotowali sosy i dressingi, rozpuszczali czekoladę, ubijali jaja - wszystko w pięknej oranżerii jednego z muzealnych budynkow.
Na koniec wspólnie zasiedliśmy do stolu, aby razem skosztować przygotowanych potraw.

 

Dagmara Chmura-Malinowska

Poznajemy zawody w ramach doradztwa zawodowego

Poznajemy zawody w ramach doradztwa zawodowego

Wizyta w Tygodniku Solidarność

We wtorek 17 stycznia 2023 roku poszłam z moją klasą 8c na wycieczkę do Tygodnika Solidarność. Nasze wyjście odbyło się w ramach corocznej wycieczki do miejsca pracy rodzica jednego z nas.

Gdy przyszliśmy na ulicę Prostą 30, zostawiliśmy kurtki w mniejszej sali konferencyjnej, po czym zeszliśmy niżej do większej sali, gdzie wszystko się odbywało. Usiedliśmy przy stole, na którym zastaliśmy słodki poczęstunek i zamieniliśmy się w słuch. Najpierw Pani Redaktor opowiedziała nam o swojej pracy i dała nam wcześniej przygotowany tekst z 30 błędami do znalezienia w parach. Większość osób poradziło sobie świetnie. Następnie dziennikarka, która również pisze artykuły na stronę internetową, pozwoliła nam zgłębić tajniki jej pracy i powiedziała o kilku swoich śmiesznych błędach. Później poznaliśmy pana Fotografa. Pokazał nam część swojego reporterskiego sprzętu i oczywiście powiedział, na czym polega jego praca. Przedstawił nam zarówno negatywy, jak i pozytywy. Ostatnia była pani Grafik. Opowiadała nam o swoich „przygodach” podczas wykonywania procy, ale również o zabawnych pomyłkach. Całe spotkanie trwało ponad 2 godziny, a przed wyjściem przystąpiliśmy do szybkiego quizu, dostaliśmy przepiękne kubki i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Oczywiście nie byli to wszyscy pracownicy, ale znakomicie sprostali przedstawieniu nam pracy w tygodniku. Zdecydowanie każda praca jest trudna, ale razem jest to zespół, który tworzy niezwykłą rzecz w zaledwie kilka dni. Na pewno to wyjście było bardzo interesujące i chętnie bym je powtórzyła.

Zuzanna A.

Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

Nieważne ile posiadamy, ważne jest to ile dajemy innym i jak potrafimy się z nimi dzielić, a wszystko, co daje radość ma sens.

Ośrodek Hospicjum Domowe poprosiło społeczność naszej szkoły o wykonanie 200 ciasteczek, które będą ofiarowane gościom podczas koncertu charytatywnego. Koncert odbędzie się 22 stycznia o godz. 17.00 w kościele przy ul. Wileńskiej 69. Ponadto w szkole został zorganizowany kiermasz,  ciasteczek, z którego cały dochód przeznaczyliśmy na działalność Ośrodka Hospicjum Domowe w Warszawie. Suma, jaką udało nam się zebrać to 1534.96 zł.

Ośrodek Hospicjum Domowe to forma domowej opieki specjalistycznej nad osobą nieuleczalnie chorą - dorosłym lub dzieckiem. Opieka zespołu medycznego pomaga zmniejszyć ból. Natomiast psycholog pomaga choremu funkcjonować w trudnej sytuacji. 

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich Osób, które wzięły aktywny udział w akcji.

Katarzyna Golec, opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu

Finał Konkursu Harry Potter - Puchar szkół - Polska

Finał Konkursu Harry Potter - Puchar szkół - Polska

Troje uczniów z naszej szkoły zostało Finalistami Wielkiego Turniej Wiedzy o Harrym Potterze o Puchar Szkół, w związku z tym w dniu 10.01 udaliśmy się do Krakowa na rozstrzygnięcie konkursu.

Poziom wiedzy był bardzo wyrównany, sam konkurs trwał cztery godziny! Tym razem nie udało się nam wrócić z Pucharem, ale powalczymy o niego za rok. Przy okazji pozwiedzaliśmy Kraków m.in. Wawel, Sukiennice, Stare Miasto i odwiedziliśmy Smoka. Na koniec wycieczki dzieci wypiły eliksiry  w kawiarni "Dziórawy kocioł",  którego wystrój nawiązuje do książek J. K. Rowling .

Maria Jaczun, Anna Rumas

Turniej o Harrym Potterze - Nasi uczniowie faworytami w Pucharze Szkół

Turniej o Harrym Potterze - Nasi uczniowie faworytami w Pucharze Szkół

Troje naszych uczniów: Konrad Góral z 5c, Małgosia Sobczak z 6c i Ewa Kaczmarska z 4a zajęło pierwsze miejsce w ogólnopolskich eliminacjach Turnieju Wiedzy o Harrym Potterze.

Pierwszym etapem był szkolny turniej wiedzy, z którego spośród setki uczniów, wyłonili się wyżej wymienieni reprezentanci. W trakcie eliminacji ogólnopolskich musieli pokonać 3-osobowe grupy ze szkół z całej Polski (także ponadpodstawowych)

Nasza drużyna zdobyła miażdżącą przewagę !

10 stycznia odbędzie się na Zamku Królewskim na Wawelu w Krakowie Wielki Finał Turnieju Harry Potter - Puchar Szkół – Polska. Trzymajcie za nich kciuki!

Anna Rumas, Maria Jaczun

bibliotekarki szkolne

III Międzynarodowa Przerwa na czytanie 

III Międzynarodowa Przerwa na czytanie 

Po raz siódmy w Polsce i trzeci na świecie odbyło się wielkie święto czytelników i książek - Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Do akcji zgłosiły się 2882 placówki, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Tegoroczna akcja odbyła się w 2667 instytucjach w Polsce i 22 innych państwach.

Oficjalnie ogłaszamy, że zeszłoroczny rekord został pobity o ponad 200 tysięcy osób! NOWY REKORD w liczbie osób czytających  na przerwie wynosi 578 TYSIĘCY 433 OSÓB!

Akcja została zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

Jasełka

Jasełka

W środę 21 grudnia klasa 3b przedstawiła Jasełka, wprowadzajac społeczność szkolną w atmosferę  świąt Bożego Narodzenia.
Podczas spotkania  wpólnie  śpiewaliśmy kolędy.
Dyrekcja Szkoły złożyła wszystkim okolicznościowe życzenia.

Kiermasz bożonarodzeniowy

Kiermasz bożonarodzeniowy

8.12.2022 w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz. Na kiermaszu można było kupić ozdoby bożonarodzeniowe wykonane własnoręcznie przez uczniów naszej szkoły, jak również książki ofiarowane przez naszych uczniów i pracowników szkoły.

Sprzedanych zostało bardzo dużo rzeczy, za co bardzo dziękujemy rodzicom, bo wspólnymi siłami udało nazbierać się ok 1700 zł.

Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przeznaczy zebrane pieniądze na wsparcie dla  najbardziej potrzebujących uczniów naszej szkoły np. w dofinansowaniu wyjść lub wycieczek szkolnych.

Samorząd Szkolny w dalszych swoich działaniach chciałaby kontynuować wsparcie Szkolnego Koła TPD takimi akcjami jak kiermasz wielkanocny czy kiermasz na pikniku rodzinnym.

Rajd mikołajkowy

Uczniowie klasy 3b z nauczycielami nietypowo obchodzili mikołajki. Pojechali autobusem i metrem do Lasu Kabackiego. Tam rozpoczęli Rajd Mikołajkowy. Celem była Polana Widokowa w Powsinie, gdzie czekał Mikołaj. W czasie rajdu aura była wyjątkowo magiczna - sypał śnieg. Trasa liczyła ok. 5 kilometrów. Na polanie, oprócz prezentów, czekało ognisko! Wszyscy wspaniale spędzili poranek w sobotę a radość z prezentów była wielka!

Mikołajki

Mikołajki

Na poczatku tygodnia do klasy 5c oraz wielu innych zawitał Mikołaj. Widocznie wszyscy byli bardzo grzeczni. 

Nauka jazdy na łyżwach

Nauka jazdy na łyżwach

Zaczynamy sezon na Torze Łyżwiarskim Stegny. Dziś uczniowie z klasy 3b rozpoczęli drugi cykl zajęć - Nauka jazdy na łyżwach. Będą spotykać się na Torze do ferii zimowych. Po rocznej przerwie okazało się, że nikt nie zapomniał jak się jeździ na łyżwach. Dziś jazda slalomem, jazda tyłem i zabawy na lodzie.

 

Małgorzata Szczęsna

Andrzejki

Andrzejki

Uczniowie klasy 3b przygotowali wróżby andrzejkowe, przebrali się za wróżki czy wróżbitów i zaprosili uczniów klasy pierwszej z wychowawczynią panią Elżbietą Szwarc. Ile śmiechu i zdziwienia przyniosło to spotkanie. Każdy był ciekawy, co go czeka w przyszłości... 

 

 

 

Małgorzata Szczęsna

Warsztaty w bibliotece szkolnej na temat praw wyborczych kobiet

Warsztaty w bibliotece szkolnej na temat praw wyborczych kobiet

W listopadzie 2022 r. w bibliotece zorganizowane zostały warsztaty na temat praw wyborczych kobiet. W trakcje warsztatów uczniowie poznawali biografię kobiet, które przyczyniły się nadania im praw wyborczych. Zajęciom towarzyszyła wystawa "Nasze bojownice. 100-lecie praw wyborczych Polek" wypożyczona dzięki uprzejmości Domu Spotkań z Historią. Uczestnicy lekcji - uczniowie klas 7 i 8 dowiedzieli się,  kim były polskie bojownice i o co walczyły. Jak zakończyła się akcja wysłania podań przez kobiety o przyjęcie na Uniwersytet Jagielloński? Poznali barwy walki o równouprawnienie, trójzaborowe zjazdy „sióstr ponad podziałami” i pierwsze polskie posłanki.

Anna Rumas, Maja Jaczun

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

W przeddzień  Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła wzięła  udział w kolejnej edycji akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. W czwartek 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie z klas 1-8 odśpiewali hymn narodowy, a klasa 1b zaprezentowała okolicznościowy  taniec do piosenki „Co to jest niepodległość?”.

Dzieci podkreśliły wagę Narodowego Święta Niepodległości swoim strojem galowym, a starsze klasy i nauczyciele - przypiętym do ubrania kotylionem w barwach narodowych. Na korytarzach ściany zdobiły okolicznościowe gazetki przygotowane przez uczniów.

Dzięki aktywności Samorządu Szkolnego uruchomiono radiowęzeł i kiedy usłyszeliśmy głos Pani Dyrektor proszący uczniów o powstanie, a następnie płynące z głośników dźwięki Mazurka Dąbrowskiego, wszyscy uczniowie wstali i odśpiewali słowa naszego hymnu.

Jesteśmy bardzo dumni i wdzięczni naszym uczniom za godne uczczenie tego ważnego dla wszystkich Polaków Święta i zachowanie należytej powagi w czasie wspólnego śpiewania hymnu.

Zuzanna Sewastianowicz, Magdalena Kłysz

Społeczność naszej szkoły w Palmirach!

Społeczność naszej szkoły w Palmirach!

22 października, w sobotę uczniowie klasy 3b z rodzeństwem z naszej szkoły, z rodzicami, dziadkami i nauczycielami: panią Kariną Jedynak, panią Małgorzatą Szczęsną, panią Magdaleną Tomaszuk i panią Moniką Trzop uczestniczyli w Szkolnym Rajdzie Palmiry, który włączył się do Ogólnopolskiego Zlotu Młodzieży.

Od Truskawia przez Zaborów Leśny, Mogiłę Powstańców Styczniowych, Karczmisko, Palmiry doszliśmy do polany w Pociesze. Przeszliśmy 11 kilometrów. Zwiedziliśmy muzeum w Palmirach, a na polanie odpoczęliśmy, jedliśmy grochówkę, piekliśmy kiełbaski w ognisku i tańczyliśmy belgijkę.

Gdy było zupełnie ciemno, uczestniczyliśmy w apelu poległych na cmentarzu w Palmirach i uczciliśmy pamięć tu rozstrzelanych poprzez zapalenie zniczy i zaśpiewanie pieśni patriotycznych. Długo będą w naszej pamięci te chwile...

Małgorzata Szczęsna

Książka dla Polaka Kresowiaka

Książka dla Polaka Kresowiaka

Biblioteka szkolna  dołączyła się wraz ze społecznością szkolną do inicjatywy Fundacji Dunajec „Książka! dla Polaka Kresowiaka”. Jej celem jest  wsparcie  czytelnictwa wśród naszych rodaków na wschodzie. Udało nam się wspólnie zebrać 171 książek. Jeśli ktoś jeszcze chce wesprzeć akcję może bezpośrednio wysłać książki na adres fundacji więcej informacji na stronie https://fundacjadunajec.pl/ksiazka-dla-polaka-kresowiaka/

Serdecznie dziękujemy  wszystkim darczyńcom.

Anna Rumas i Maja Jaczun

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2022

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych 2022 biblioteka szkolna przygotowała szereg atrakcji związanych z ulubionym bohaterem książek dla dzieci i młodzieży „Harrym Potterem”. Bibliotekarki zaproponowały kilka niespodzianek  by dotrzeć i zainteresować czytelnika w każdym wieku.

Odbył się Turniej dla uczniów klas 3-8 z wiedzy książek z cyklu o „Harrym Potterze”. Do sprawdzenia swoich wiadomości zgłosiło się 58 uczniów. Do 2 etapu turnieju zakwalifikowało się 13 uczestników. Ostatecznym zwycięzcą była uczennica klasy 6c. Była dobra zabawa i znakomita rywalizacja. Kolejną inicjatywą był Escape room związany z naszym przewodnim bohaterem. Były zagadki, zmuszające do logicznego myślenia, śpiewy syrenie i eliksiry… W wydarzeniu uczestniczyło 22 grupy z 18 klas. Zabawa przeprowadzana była na lekcjach wychowawczych. Podczas gry uczniowie pracowali w grupach. Zwycięzcami zostali uczniowie z grupy „Miotłacze” z klasy 8f z czasem 17:21s.

Przygotowane było również coś dla młodych uczniów z klas 1-3. Ogłoszony został konkurs plastyczno–techniczny oczywiście związany z książką „Harry Potter”. Konkurs polegał na narysowaniu lub przedstawieniu w formie przestrzennej magicznego przedmiotu, którego mógłby użyć któryś z bohaterów książki. Dzieci popisały kreatywnością i wymyśliły niezwykłe przedmioty, które można obejrzeć w galerii.

I już na koniec wraz z wszystkimi chętnymi uczniami przystąpiłyśmy do  III Międzynarodowej Edycji - Przerwa Na Czytanie. We wtorek 25.10, przez cały dzień, zachęcałyśmy do bicia rekordu czytelniczego. Wyjechałyśmy  do uczniów na przerwie i wypożyczałyśmy książki mobilnie. Dodatkowo, tego dnia, gościłyśmy przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola Barcelonka na zajęciach czytelniczych związanych z bohaterem tego miesiąca.  

Wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, nauczycielom, którzy pomogli nam w organizacji serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzeń w Albumie fotograficznym.

Maja Jaczun, Anna Rumas

Spotkanie z paraolimpijczykami

Spotkanie z paraolimpijczykami

13 października klasa 2a gościła Pana Piotra i Pana Tomasza. Pan Piotr, tata naszych uczennic, opowiedział o niepełnosprawności ruchowej. Przedstawił sport paraolimpijski, który uprawia - rugby na wózkach oraz wraz z panem Tomaszem - reprezentantem kadry narodowej urządzili krótki pokaz na sportowych wózkach. Każde dziecko miało możliwość wejścia i poruszania się na sportowym wózku inwalidzkim. Było to bardzo ekscytujące przeżycie. Na zakończenie, wspólnie z naszymi gośćmi, obejrzeliśmy fragment meczu. Panowie wyjaśnili zasady gry i chętnie odpowiadali na wszystkie nasze pytania.

Dziękujemy za spotkanie i życzymy wielu sukcesów.

Zdjęcia ze spotkania zamieściliśmy w Albumie fotograficznym.

Anna Grzempczyńska

Dzień Uśmiechu

Dzień Uśmiechu

Dnia 7 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Święto to obchodzone jest od 1990 roku zawsze w pierwszy piątek października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. "smiley face". Głównym celem akcji jest zachęcanie do codziennego uśmiechu oraz dzielenia się nim z innymi.

Ogólnopolska akcja "Czytamy z sercem"

Ogólnopolska akcja "Czytamy z sercem"

Nasza biblioteka wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji „Czytamy z Sercem” . Akcja miała na celu profilaktykę dbania o serce oraz działań na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca. Finał wydarzenia  miał miejsce 29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia dostępną w Albumie fotograficznym.

Narodowe czytanie "Ballad i romansów"

Narodowe czytanie "Ballad i romansów"

W piątek 2 września w ogrodzie szkolnym "Polana Króla Jana" odbyło się uroczyste czytanie "Ballad i romansów"  Adama Mickiewicza - lektury, która jest 11. odsłoną Narodowego Czytania w roku 2022.

Do wspólnej akcji zaproszeni zostali uczniowie z klas 4-8. W otoczeniu przyrody, nasi czytelnicy, poznali lub przypomnieli sobie utwory tj. "Romantyczność", "Świteziankę", "Powrót taty", "Panią Twardowską." Młodzi lektorzy podczas czytania doskonale wczuli się  w nastrój i temat proponowanych utworów epoki romantyzmu. 

Dziękujemy wszystkim uczniom - lektorom  i nauczycielom za udział w akcji.

Zapraszamy uczniów z własnymi egzemplarzami "Ballad i romansów" po pieczęć, która upamiętni dzisiejsze wydarzenie.

Anna Rumas, Maja Jaczun

Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

16 września klasy IIIA i IIIB wybrały się do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, aby przybliżyć sobie kulturę, zwyczaje i architekturę wsi mazowieckiej z początku XX wieku. Oglądaliśmy zagrody wiejskie, jechaliśmy wozem, piekliśmy kiełbaski. To była bardzo ciekawa wycieczka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Albumie fotograficznym.

Marzena Świć-Kaczmarczyk

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 307 im. Króla Jana III Sobieskiego w Warszawie
    ul. Barcelońska 8
  • 22 842 42 61
    22 842 18 98

Galeria zdjęć