Dzień Ziemi 2009

24 kwietnia 2009 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 307 apelem i festynem szkolnym uczciła Dzień Ziemi.

Apel rozpoczęła dyrektor szkoły pani Teresa Szewczyk, która przywitała uczniów i rodziców, a także zaproszonych gości z okolicznych przedszkoli. Następnie pani Ewa Tlałka, nauczycielka przyrody i opiekunka koła ekologiczno-przyrodniczego przypomniała  ideę obchodów dnia Ziemi oraz tegoroczne hasło obchodów Dnia Ziemi : Z ENERGIĄ CHROŃMY KLIMAT W POTRZEBIE.

Po wykonaniu przez klasę 1a piosenki o tematyce ekologicznej nastąpił moment podsumowania akcji ekologicznych, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz nagrodzenia uczniów , którzy wyróżnili się w poszczególnych akcjach i konkursach ekologicznych. Wspomniano m.in. o akcji Sprzątania Świata, Grabienia liści kasztanowca,  Święcie Drzewa, Zbieraj makulaturę – Ratuj konie (w październiku i kwietniu) Ratujmy kasztanowce, Zbieramy zużyte baterie,  Pomagamy zwierzętom”, Godzinie dla Ziemi, „Sklep – wysypisko, ulica jednokierunkowa?”

Wręczone zostały nagrody dla najaktywniejszych uczniów za udział we wspomnianych akcjach, a także nagrodzono laureatów konkursów plastycznych i fotograficznych (,,Drzewo naszych marzeń”, „Cuda natury”, „Recyklingowe zwierzę”). Głównymi organizatorkami tych konkursów były: pani Ewa Tlałka, pani Danuta Szydłowska i pani Monika Trzop.

Później uczniowie klasy 5a w krótkiej scence przypomnieli cele i sposoby segregacji śmieci oraz surowców, które podlegają powtórnemu przetworzeniu.

Ostatnim punktem apelu był występ artystyczny klasy 1a, którą przygotowała wychowawczyni pani Małgorzata Szczęsna.

Następnie wszyscy udali się na Festyn promujący zdrowe odżywianie, przygotowany przez naszych uczniów i ich rodziców.