Święto drzewa

2008/2009

VI EDYCJA ŚWIĘTA DRZEWA

Jak co roku włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Ekologiczno - Kulturalne Klubu Gaja. Koło przyrodnicze z p. Szydłowską zasadziło sosnę obok szkoły, a klasa 1a z p. Szczęsną na terenie boiska szkolnego - sosnę i dwa dęby czerwone.

Koło przyrodnicze odnowiło wizytówki drzew, aby wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli się uczyć rozpoznawać drzewa.

Klasy czwarte przygotowały zielniki z liści 10 najpospolitszych drzew rosnących wokół naszej szkoły.

P. Trzop zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów naszej szkoły pt. ,,Drzewo naszych marzeń”.

Zdjęcia z tego przedsięwzięcia znajdują się w albumie fotograficznym.

-----------------------------------------------
2007/2008

V edycja programu Święto Drzewa – programu Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego Klubu Gaja

Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami w środę 10 października 2007 r. obchodzili Dzień Drzewa.

Ponieważ jest to ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew, my również zasadziliśmy na boisku szkolnym trzy czerwone dęby.

Pani Danuta Szydłowska z uczniami odnowiła i zawiesiła wizytówki na drzewach w okolicy szkoły.

Nauczyciele zerówki, klasy 3a i 3b przeprowadzili zajęcia terenowe wokół szkoły dotyczące rozpoznawania, konieczności ochrony i korzyści z istnienia drzew.

Klasy 1-3 (1a, 1b, 1c,2a, 2b, 3c) wzięły udział w warsztatach terenowych w Łazienkach „Poznajemy leśnie drzewa”, a klasa 4a - „Leśny detektyw”, zorganizowanych przez pracowników Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

Także biblioteka szkolna w październiku włączyła się do obchodów Święta Drzewa. Pod kierunkiem Pani Ewy Wilamowskiej (szkolnej bibliotekarki) łącznicy biblioteczni wykonali pracę plastyczną promującą akcję Święta Drzewa pt. „Życzenia dla drzewa”, a uczniowie klas młodszych wypisywali życzenia na papierowych liściach zawieszonych na namalowanej pracy. W czytelni pani Ewa zrobiła wystawkę książek o drzewach. Uczniowie naszej szkoły mogą ją obejrzeć, poszerzyć wiedzę dotyczącą tematyki przyrodniczo- ekologicznej.

----------------------------------------------

2006/2007

Od wielu lat szkoła nasza współpracuje ze Stowarzyszeniem Ekologiczno-Kulturalnym Klub Gaja i włącza się do organizowanych przez niego ogólnopolskich akcji: Święto Drzewa i Zbieraj makulaturę - Ratuj konie.

Od kilku lat 10 października w naszej szkole obchodzimy Święto Drzewa.

Tego dnia odbywają się warsztaty w szkole i w Parku Wilanowskim, dotyczące drzew: rozpoznawania gatunków, roli i znaczenia ich w przyrodzie.

W tym roku uczniowie klasy 2a i 6b wraz z panią Danutą Szydłowską i panią Małgorzatą Szczęsną zasadzili dwa Drzewa Pokoju wokół boiska szkolnego.

Posadzone przez nas dęby czerwone, były cały miesiąc pielęgnowane przez uczniów naszej szkoły.

Obchodami Święta Drzewa w naszej szkole zainteresowało się Radio Eska i stacja Antyradio, które nagrały audycję z tej okazji. Po udzielonych wywiadach uczniowie 2a przeistoczyli się w reporterów radiowych.

Przeprowadzone w  naszej szkole  akcje  w  ramach III edycji Święta Drzewa zostały dobrze ocenione i dostaliśmy podziękowanie od Klubu Gaja.