Wycieczka do Nadleśnictwa Chojnów 2013

Sadzimy drzewka w Nadleśnictwie Chojnów

W ramach obchodów Święta Drzewa klasy 6a i 6b pojechały na całodniową wycieczkę do Nadleśnictwa Chojnów. Wycieczka obejmowała zajęcia edukacyjne z panem leśniczym, sadzenie małych drzewek sosny oraz ognisko.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od pracy. Na początku pani leśniczyna wyjaśniła, w jaki sposób należy sadzić sadzonki z bryłą korzeniową przy użyciu kostura. Z bardzo dużym zaangażowaniem uczniowie przystąpili do obsadzania drzewkami wskazanego nam terenu. Posadziliśmy około 150 sadzonek sosny!!!

Zajęcia edukacyjne odbyły się podczas długiego spaceru po lesie, podczas którego pan leśniczy opowiadał ciekawie o ekosystemie, jakim jest las, o znaczeniu drzew dla innych organizmów oraz o gospodarce zasobami leśnymi. Uczniowie obserwowali również zwierzęta, a w szczególności płazy, które przemieszczały się w kierunku zbiorników wodnych. Najwięcej było przedstawicieli gatunku – ropucha szara oraz żaba moczarowa, której samce zaprezentowały się w przepięknym, błękitnym godowym ubarwieniu.

Po sadzeniu  i zajęciach edukacyjnych mieliśmy czas na chwilę odpoczynku przy ognisku.

Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

EwaTlałka