Miejski Program Ekologiczny 2014

Konkursy Miejskiego Programu Ekologicznego

„ENERGICZNIE DZIAŁAMY – ENERGIĘ OSZCZĘDZAMY”

Klasa 2c wychowawca pani Małgorzta Cieślik

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu programu „Dnia z Energią”, zaprezentowanie go w placówce rodzicom lub innym grupom/klasom oraz przesłanie w formie portfolio dokumentacji z tego wydarzenia na adres organizatora konkursu.

Cele konkursu

• Zainteresowanie uczestników zagadnieniami związanymi z energią, jej źródłami, przemianami, wykorzystaniem i naszą przyszłością w cywilizacji uzależnionej od energii.
  • Zrozumienie potencjału oszczędzania energii oraz zaplanowanie działań na teraz i na przyszłość, szczególnie tych, które zapewnią zmniejszenie ilości energii pochłanianej przez urządzenia codziennego użytku.
  • Budowanie świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za najbliższe środowisko – włączenie dzieci w działania związane z realizacją „Planu zrównoważonego zużycia energii dla Warszawy w perspektywie do 2020 r.”

Konkurs „Ekologiczna moda”

Uczestniczył oddział przedszkolny - wychowawca Anna Grzempczyńska i klasa Ib wychowawca Ewa Mizgier-Kozińska

Zadaniem każdego dziecka – uczestnika konkursu było zaprojektowanie i wykonanie (we współpracy z rodzicem ) jednego stroju z surowców wtórnych, sfotografowanie się w nim, wydrukowanie 2 różnych zdjęć na kartce A4.

Cele konkursu:

1.     Promowanie zachowań przyjaznych środowisku naturalnemu.

2.     Uświadomienie wpływu każdego człowieka na jakość środowiska.

3.     Propagowanie selektywnej zbiórki odpadów zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

4.     Rozwijanie aktywności twórczej.

5.     Promocja programu ekologicznego.

Literacki  konkurs pod hasłem „EKOLOGIA WOKÓŁ NAS” dla klas II i III

Wzięło udział 45 uczniów z kas II i III. Zadaniem każdego dziecka – uczestnika konkursu było indywidualne i samodzielne napisanie pracy literackiej na jeden z trzech tematów z hasłem „Ekologia wokół nas”.

Cele konkursu:

1.    Promowanie zachowań przyjaznych środowisku naturalnemu.

2.    Uświadomienie wpływu każdego człowieka na jakość środowiska.

3.    Rozwijanie aktywności twórczej.

4.    Popularyzacja i promocja programu ekologicznego.