Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna

Regulamin wypożyczania podręczników

Regulamin wypożyczania i udostępniania uczniom darmowych podręczników

Podstawa Prawna:

Ustawa z dn. 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw Dz.U. z 2014r. poz. 811.

Regulamin wypożyczania i udostępniania uczniom podręczników (materiałów edukacyjnych)

1. Szkoła Podstawowa nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) mające postać papierową.
  2. Podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego dla klas I i II szkoły podstawowej oraz podręczniki do przedmiotów obowiązkowych dla klas 4 są własnością Szkoły.
  3. Szkoła przekazuje  uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.
  4. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia, rodzice kontaktują się z dyrekcją szkoły w celu ustalenia dalszego postępowania.
  5. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze szkoły, w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest zwrócić bibliotece szkolnej wszystkie wypożyczone podręczniki (materiały edukacyjne).
  6. O kolejnych wypożyczeniach i zwrocie użytkowanych wcześniej podręczników (materiałów edukacyjnych) decyduje nauczyciel przedmiotu lub wychowca.
  7. Uczniowie, których nie będzie w szkole w dniu wypożyczenia/oddawania podręczników, zgłaszają się indywidualnie do biblioteki szkolnej.
  8. Uczniowie zobowiązani są do dbania o podręczniki i zachowania ich w należytym stanie.
  9. Regulamin obowiązuje od 1 września 2015 r.