Informacje o programie Drugie śniadanie Zajęcia praktyczne Instytut Żywności i Żywienia O zdrowym odżywianiu w zerówce Zachowaj równowagę z Pascalem Ocena sprawności fizycznej Kolaż Chcemy jeść zdrowo Kolorowe poniedziałki w 1b Piramida żywienia VIII Olimpiada Pływacka O czym mówi etykieta? Aktywność fizyczna Nasze działania w roku 2014/2015

KIK/34

Ocena sprawności fizycznej

Ocena sprawności fizycznej uczniów

Do oceny sprawności fizycznej uczniów wybrano 4 spośród 9 prób europejskiego testu sprawności fizycznej. Gibkość, siłę mięśniową oraz wytrzymałość uznaje się za cechy bezpośrednio związane z wyższą jakością życia, które posiadają znaczenie w zapobieganiu większości problemów zdrowotnych. Stąd nasi uczniowie wykonali 4 ćwiczenia:

·         Dosiężny skłon tułowia w siadzie

·         Siady z leżenia w czasie 30 sekund

·         Zwis na ramionach ugiętych

·         Bieg wytrzymałościowy wahadłowy 20-metrowy

Na zdjęciach uczniowie klasy 1b z wychowawczynią panią Kariną Jedynak oraz uczniowie klasy 4b.