Informacje o programie Drugie śniadanie Zajęcia praktyczne Instytut Żywności i Żywienia O zdrowym odżywianiu w zerówce Zachowaj równowagę z Pascalem Ocena sprawności fizycznej Kolaż Chcemy jeść zdrowo Kolorowe poniedziałki w 1b Piramida żywienia VIII Olimpiada Pływacka O czym mówi etykieta? Aktywność fizyczna Nasze działania w roku 2014/2015

KIK/34

O zdrowym odżywianiu w zerówce

W ramach programu "Zachowaj równowagę" dzieci z oddziału przedszkolnego poznały zalety jedzenia warzyw i owoców ( temat tygodniowy "Dary jesieni na talerzu"). Na zajęciach oglądaliśmy, dotykaliśmy, poznawaliśmy budowę i smakowaliśmy warzywa i owoce. Największym powodzeniem cieszyła się kalarepka.

Podczas kolejnego tematu tygodniowego "W zdrowym ciele zdrowy duch" dzieci zapoznane zostały z Piramidą Zdrowego Odżywiania i we współpracy z dietetykiem Panią Magdaleną Zygadło uczniowie samodzielnie przygotowali zdrowe śniadanie "Kolorowe kanapki" (11.10.2013r.). Poznaliśmy również "Witaminowe abecadło" Stanisława Karaszewskiego oraz rolę ruchu, sportu i przebywania na świeżym powietrzu. Gdy warunki pogodowe nam sprzyjają, bawimy się na dworze ok. 1 godziny.

Anna Grzempczyńska