Informacje o programie Drugie śniadanie Zajęcia praktyczne Instytut Żywności i Żywienia O zdrowym odżywianiu w zerówce Zachowaj równowagę z Pascalem Ocena sprawności fizycznej Kolaż Chcemy jeść zdrowo Kolorowe poniedziałki w 1b Piramida żywienia VIII Olimpiada Pływacka O czym mówi etykieta? Aktywność fizyczna Nasze działania w roku 2014/2015

KIK/34

Instytut Żywności i Żywienia

DZIEN_OTWARTY.pdf

Instytut Żywności i Żywienia zaprasza na „Dzień otwarty dla konsumentów”

Bezpłatne badania, porady dietetyczne i wiele innych atrakcji dla dorosłych i dzieci przygotowali pracownicy Instytutu Żywności i Żywienia (IŻŻ) na „Dzień otwarty dla konsumentów” pod hasłem „Zachowaj równowagę”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 października, w siedzibie Instytutu w Warszawie.

W czasie dnia otwartego, wszyscy chętni będą mogli sprawdzić i pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, dowiedzieć się o wartości odżywczej pokarmów oraz skorzystać z fachowych porad dietetycznych ekspertów IŻŻ.

W programie jest jednak dużo więcej atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zainteresowani będą mogli bezpłatnie wykonać następujące badania:

- sprawdzić poziom cukru we krwi

- wykonać pomiar ciśnienia tętniczego

- wykonać pomiary antropometryczne (m.in. wzrost i masa ciała – wskaźnik BMI, obwód talii i bioder – wskaźnik WHR).

Ponadto, goście IŻŻ będą mogli ocenić swoją sprawność fizyczną i sprawdzić swoją dietę pod kątem dziennego spożycia poszczególnych składników odżywczych i energii. A najmłodsi będą mogli spędzić czas w kąciku rysunkowym i wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Impreza odbędzie się w godzinach 10-16 w siedzibie Instytutu Żywności i Żywienia przy ul. Powsińskiej 61/63 w Warszawie (obok Sadyba Best Mall). Możliwy jest dogodny dojazd autobusami linii: 131, 180, 185, 187 (przystanek Limanowskiego).

Dzień otwarty dla konsumentów” pod hasłem „Zachowaj równowagę” jest realizowany w ramach projektu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Więcej informacji: www.izz.waw.pl, www.zachowajrownowage.pl