Informacje o programie Drugie śniadanie Zajęcia praktyczne Instytut Żywności i Żywienia O zdrowym odżywianiu w zerówce Zachowaj równowagę z Pascalem Ocena sprawności fizycznej Kolaż Chcemy jeść zdrowo Kolorowe poniedziałki w 1b Piramida żywienia VIII Olimpiada Pływacka O czym mówi etykieta? Aktywność fizyczna Nasze działania w roku 2014/2015

KIK/34

Zajęcia praktyczne

Rozwijanie zdolności i wiedzy kulinarnej uczniów zgodnej z zasadami racjonalnego żywienia

(zajęcia praktyczne)

1.10.2013 dzieci z klasy 3a wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Szczesną uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panią Hannę Batko w Miasteczku Przyrody. Tytuł warsztatów: "Książka kucharska Pani Flory". W czasie zajęć dzieci przypominały sobie zasady zdrowego odżywiania. Segregowały produkty według piramidy zdrowia. Przygotowywały zdrowe drugie śniadanie: kanapki z kiełkami słonecznika, rzodkiewki, rzeżuchy. Piły wodę mineralną i jadły jogurt. Dzieci, które nigdy wcześniej nie jadły kiełków, tu na zajęciach pierwszy raz  próbowały tych produktów.

Małgorzata Szczęsna