Znaki Nadziei Sprzątanie świata Mały Samorząd Rajd Palmiry 2013 3a i 3b na Kopcu Powstania Warszawskiego Sowy Lekcja historii na cmentarzu Powązki Zaproszenie do OPP 175 Zajęcia w Miasteczku Przyrody Gra miejska Próbna ewakuacja Konkurs Santo Subito Warsztaty ceramiczne O! Matejko Santo Subito Warsztaty "Leśne dróżki" Warsztaty "Bądź zdrów" Jak działa mózg? Zajęcia biblioterapeutyczne w 1b

Rajd Palmiry 2013

Palmiry 2013 tradycją w naszej szkole

Już od wielu, wielu lat bierzemy udział w rajdzie Palmiry. W tym roku w sobotę 19.10.2013 r.  wzięła udział grupa około 100-osobowa: nauczycieli, uczniów i rodziców.

Uczniowie klas starszych z panią Moniką Trzop, panią Julitą Nagel, panem Waldemarem Królikowskim wyruszyli z Lasek i przeszli ok. 19 km. Natomiast uczniowie klas trzecich z Panią Ulą Skórską i Panią Małgorzatą Szczesną wyruszyli z Truskawia przez Zaborów Leśny, Mogiłę Powstańców z 1863 roku do Karczmiska i Pociechy - przeszli ok. 12 km.

Po krótkim odpoczynku na polanie i kiełbasce z ogniska młodsi uczestnicy rajdu zwiedzili jeszcze muzeum w Palmirach i wrócili do Pociechy. Tu czekało ich wiele atrakcji: wspinaczka, wóz strażacki, kosynierzy, muzyka i tańce...

Ok. 17.00 wszyscy wzięli udział w apelu na polanie „Jerzyków", skąd w pochodzie za sztandarami poszli na apel poległych na cmentarzu Palmiry. Wiele emocji wzbudziło to spotkanie, oświetlane tylko pochodniami  i zniczami płonącymi na cmentarzu.