Znaki Nadziei Sprzątanie świata Mały Samorząd Rajd Palmiry 2013 3a i 3b na Kopcu Powstania Warszawskiego Sowy Lekcja historii na cmentarzu Powązki Zaproszenie do OPP 175 Zajęcia w Miasteczku Przyrody Gra miejska Próbna ewakuacja Konkurs Santo Subito Warsztaty ceramiczne O! Matejko Santo Subito Warsztaty "Leśne dróżki" Warsztaty "Bądź zdrów" Jak działa mózg? Zajęcia biblioterapeutyczne w 1b

Warsztaty "Bądź zdrów"

Dzieci  z klasy młodszych   uczestniczyły   w Projekcie  Edukacyjnym  Fundacji "Wybieram Zdrowie": Zdrowa Planeta. Po  pierwszym warsztacie z cyklu "Bądź zdrów" uczniowie napisali:

Zajęcia   pt. ,,O! ludzka kość” bardzo mi się podobały, bo mogłem  z kolegami ułożyć   mały szkielet człowieka. Dowiedziałem się,  jak nazywają się kości  oraz ile kości ma noworodek  i człowiek dorosły. Podczas zajęć mogłem dotykać modelu szczęki, ucha i kręgosłupa.

Adrian  3d

Podczas zajęć „O! ludzka kość” nauczyłem się wiele o ludzkich kościach. Pani  prowadząca  opowiadała nam, które kości do czego służą i gdzie się znajdują. Pod  koniec zajęć składaliśmy mały model  ludzkiego szkieletu. Zajęcia podobały mi się, ponieważ były ciekawe i  pokazywały,  jak zbudowane jest ludzkie ciało.

Piotrek  3d

Na zajęciach  pt. „O! Ludzka kość”  dowiedziałem się, z jakich i z ilu kości składa się  ludzki szkielet. Noworodek  ma 300  kości, które się zrastają, z czasem człowiek ma ich 206. Największą kością jest miednica, zaś najmniejszą strzemiączko, a najdłuższą  jest kość  udowa.  Główną podporę  układu kostnego  stanowi kręgosłup. Kości potrzebują wapnia, żeby mogły  rosnąć. Najwięcej wapnia znajduje się  w mleku, serach i maśle. Dzięki wapniowi złamana kość może się zrosnąć. Dlatego tak ważne jest zdrowe odżywianie. Lekcja była ciekawa.

Kamil  3d

Podczas  zajęć „O! ludzka kość”  dowiedziałem się, że  szkielet dorosłego człowieka składa się  z 206 kości, a szkielet  noworodka z 300 kości, które  z wiekiem się zrastają. Największą  ludzką kością jest kość miednicowa, a najmniejszą strzemiączko. Kości zbudowane są z wapnia, fosforu i kolagenu. Aby kości się nie łamały,  należy jeść pokarmy bogate w wapń np.: mleko, kefiry, jogurty, sery. Kości chronią organy  wewnętrzne przed uszkodzeniem. Jeżdżąc na rowerze lub rolkach należy pamiętać o zakładaniu kasku i ochraniaczy, bo to uchroni nas od złamania kości podczas upadku.

Kuba z 3d

Na zajęciach pt. „O! ludzka kość” dowiedziałem się, że mój szkielet zbudowany jest  z 206 kości.  Kości chronią moje organy wewnętrzne  przed uszkodzeniem.  Zbudowane są  z wapnia, fosforu i kolagenu, a otoczone są twardą warstwą. Miejsce, w którym kości się stykają, nazywamy stawem. Poznałem nazwy kości  oraz wiem, że największą kością  jest miednica, a najmniejszą  strzemiączko. Kości  zapewniają kształt  mojemu organizmowi i asystują  przy poruszaniu się. Składują minerały  i produkują  krwinki i płytki krwi.

Kacper  z 3d

W czwartek miałem zajęcia na temat budowy ludzkiego organizmu. Dowiedziałem się, że bez kości ludzkie ciało nie mogłoby  funkcjonować. Aby kości zachować w dobrym stanie, należy  jeść  dużo mlecznych  produktów, które  zawierają wapń. Trzeba uważać na swoje kości, ponieważ liczne kontuzje  mogą doprowadzić do kalectwa. Zajęcia  były pouczające, ponieważ dużo dowiedziałem się  o budowie ludzkiego szkieletu.

Krzysztof 3d