Zrozumieć rzekę, czyli: co? gdzie? dlaczego?

Bliskie spotkania  uczniów 3a z przyrodą, czyli edukacja przyrodnicza w terenie.
W maju tego roku odbyły się zajęcia terenowe z wykorzystaniem metody badawczej nad Potokiem Służewiewieckim przy ulicy Sikorskiego. Warsztaty przeprowadziły panie Małgorzata Szczesna z SP 307 i Hanna Sosnowska z SP 46. Badania odbyły w grupach zróżnicowanych wiekowo. Uczniowie klas 3a współpracowali ze starszymi kolegami z innej szkoły z klasy 6d. Integracja międzyszkolna i miedzyklasowa powiodła się. Uczniowie pomagali sobie, uzupałniali się. Zadania, które uczniowie mieli wykonać, miały charakter interdyscyplinarny - łaczyły wiedzę z różnych przedmiotów. Uczniowie współpracowali zgodnie, mimo różnic wiekowych. Wystarczy obejrzeć prezentację multimedialną i zdjęcia z tego wydarzenia.
Nad potokiem rośnie wiele roślin leczniczych. Spacer nad dolinką posłużył również do zajęć "Skarby znad rzeki".
Zapraszamy wszystkich na piękny spacer wśród dzikiej przyrody tak blisko nas przy samej ulicy. To cos niezwykłego!!!
Skarby_znad_rzeki-_prezentacja.pptx
Zrozumiec_rzeke-_prezentacja.pptx